Cyberbezpieczeństwo - studia podyplomowe dla każdej firmy

Każdego roku cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane, a firmy stają się bardziej podatne na ataki. W dobie, gdy wszyscy w większości pracujemy w sieci, obsługujemy bazy danych – firmy nie mogą sobie pozwolić na ryzyko zaatakowania lub zawirusowania systemów komputerowych. W większości przedsiębiorstw oprócz miejsca dla informatyka, znajduje się również przestrzeń dla specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa. Czym jest cyberbezpieczeństwo? Cyberbezpieczeństwo to praktyka polegająca na ochronie komputerów, serwerów, urządzeń mobilnych, systemów elektronicznych, sieci i baz danych przed złośliwymi atakami. Jest również znany jako bezpieczeństwo technologii informacyjnej lub elektroniczne bezpieczeństwo informacji. Cyberbezpieczeństwo ma na celu przeciwdziałanie takim zagrożeniom jak: - cyberprzestępczość, którą obejmują pojedyncze podmioty lub grupy atakujące systemy komputerowe i bazy danych, w celu uzyskania korzyści finansowych lub spowodowania zakłóceń; - cyberataki – często powiązane z chęcią wykradania i zbierania informacji; - cyberterroryzm, który ma na celu wywołanie paniki, strachu i osłabienie systemów. Cyberbezpieczeństwo – studia podyplomowe na miarę XXI w. Odpowiednia wiedza na temat cyberbezpieczeństwa to szansa dla wielu osób na znalezienie ciekawej, intratnej pracy. W sytuacji, gdy coraz więcej firm działa w oparciu o bazy danych, oprócz web dewelopera czy informatyka, w przedsiębiorstwie powinno znaleźć się również miejsce dla specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa. Skąd uzyskać wiedzę na jego temat? Najlepiej ze studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University. Co dają studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo? Głównym celem studiów podyplomowych jest przekazanie merytorycznej, ale również i praktycznej wiedzy na temat zarządzania cyberbezpieczeństwem w organizacji. W trakcie toku studiów, studenci WSB-NLU dowiadują się więcej na temat dogłębnej analizy i sposobu pozyskiwania chronionych danych. Jedną z najważniejszych umiejętności nabytych na studiach są informacje powiązane z ochroną własności intelektualnej oraz RODO. Dokształcenie się w kierunku cyberbezpieczeństwa pozwala nie tylko zyskać ciekawą pracę, ale również daje szansę na kompleksowy rozwój i pełne przygotowanie do zarządzania tą kwestią w przedsiębiorstwie. Absolwenci WSB-NLU uczą się bezpośrednio od praktyków, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się różnymi kwestiami cyberbezpieczeństwa. Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny, co pozwala w lepszym stopniu zrozumieć zagadnienie bezpieczeństwa danych. Czym mogą zajmować się absolwenci kierunku Cyberbezpieczeństwo? Studia podyplomowe są doskonałym przygotowaniem do zawodu m.in. Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jeśli w przyszłości chcesz być odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej – postaw właśnie na nasze studia podyplomowe. Oprócz aspektów prawnych absolwent zdobywa wiedzę z zakresu IT, na podstawie której może w własnym zakresie ocenić ryzyko przetwarzania danych oraz sposoby jego ograniczenia. Dodatkowo studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo skierowane są przede wszystkim do managerów i specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy chcą zyskać nową wiedzę lub pogłębić obecną. Są adresowane również do: osób odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie CERT/CSIRT/SOC, pełnomocników ds. bezpieczeństwa internetowego, radców prawnych i adwokatów zamierzających obsługiwać projekty dot. cyberbezpieczeństwa. Dlaczego istotne jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie? Bardzo często dane są jednym z najcenniejszych zasobów organizacji. Obecnie firmy polegają na swoich danych przy podejmowaniu decyzji na każdym poziomie i w każdym dziale - od kampanii marketingowych po inwestycje, rozwój produktów i obsługę klienta. Gromadzenie, przechowywanie, analizowanie i stosowanie tych danych ma zasadnicze znaczenie dla operacji biznesowych, czyli działania całej organizacji. Ponieważ wiele danych jest bardzo wrażliwych, są one również cenne dla cyberprzestępców - co naraża Twoją organizację na ryzyko ataków. Hakerzy wykorzystują luki w środowiskach IT organizacji, aby kraść, zmieniać lub niszczyć ich dane w celu uzyskania korzyści finansowych - i stają się coraz bardziej wyrafinowani. W erze, w której wszystko opiera się na technologii, organizacje nie mogą już pozwolić, aby zaniechać taki aspekt, jakim jest cyberbezpieczeństwo. W chwili, gdy coraz więcej firm staje się ofiarami cyberataku, nie tylko grozi im utrata cennych danych - mogą także utracić klientów i przychody z powodu przestojów. Jeśli do tego nie przestrzegają zasad i przepisów dotyczących ochrony danych, takich jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), mogą zaryzykować zapłacenie wysokich grzywien. W zależności od rozmiaru szkód, pojedyncze naruszenie może zniszczyć finanse Twojej firmy.

Dodano: 05-01-2021