Studia podyplomowe - Cyberbezpieczeństwo


Bezpieczeństwo w internecie – to temat, który powinien być bliski większości z nas. Dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale również firm i podmiotów, które dołączają do wirtualnego świata. Wraz ze wzrostem zainteresowania cyfryzacją, niestety zanotowaliśmy na świecie rosnąca liczbę cyberprzestępstw. Studia podyplomowe z zakresu Cyberbezpieczeństwa mają na celu nauczenie absolwentów praktycznych umiejętności w zarządzaniu bezpieczeństwem systemów przedsiębiorstwa.

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu cyberbezpieczeństwa nabędzie niezbędnych zdolności służących do efektywnego zabezpieczenia własności intelektualnej firmy oraz przetwarzanych przez nią danych, chroniąc tym samym jej majątek jak również powierzone dane klientów. Większość prowadzonych zajęć w toku studiów ma aspekt praktyczny, co daje wysokie efekty pod względem przyswajania wiedzy, zdobywania zdolności analitycznych, pracy w grupie, jak również wykorzystania zdobytych umiejętności w tzw. środowisku produkcyjnym.

 Czesne za cały tok studiów wynosi 5 500 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 550 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjną 2021/2022, Dziekan Uczelni postanowił przedłużyć proces rekrutacji do dnia 05/08/2021 r. Informację o limitach wolnych miejsc i szczegółach rekrutacji uzyskają Państwo pod numerem:

   •18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 103 – Natalia Gut

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo

Dla kogo studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo będą dobrym wyborem?


Cyberbezpieczeństwo jako studia podyplomowe to kierunek, który został przygotowany z myślą o przyszłości naszych absolwentów. Wszystkie kursy realizowane są w taki sposób, by zapewnić im podłoże do prac zespołowych i sprawnej walki z przestępczością internetową.

To kierunek, który podjąć mogą wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem kompetencji w zakresie bezpieczeństwa informacji, systemów informatycznych, bezpieczeństwa IT, ochrony danych, zarządzania cyberbezpieczeństwem.

Co musisz wiedzieć o studiach podyplomowych Cyberbezpieczeństwo?

Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo to kierunek stworzony w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów w zakresie ochrony danych osobowych. Dotychczas stosowane techniki zabezpieczeń IT, wobec ulepszanych na każdym kroku systemów informatycznych stały się przestarzałe.

Cyberbezpieczeństwo studia podyplomowe

Program studiów podyplomowych


Nasi studenci Cyberbezpieczeństwa biorą udział w zajęciach, które w większości prowadzone są przez praktyków. Zdobywają umiejętności i wiedzę dot. organów ścigania przestępstw internetowych, bezpieczeństwa systemów czy informacji. Program studiów na wspominanym kierunku w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University zakłada udział w zajęciach takich jak:

 • Administracja danymi osobowymi,
 • Audyt bezpieczeństwa danych i analiza zagrożeń,
 • Sieci komputerowe,
 • Internet rzeczy,
 • Inżynieria systemowa,
 • Kryptografia,
 • Laboratorium Hack the box.

Gdzie odbywają się zajęcia?


W WSB-NLU prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce, które odbywają się na podstawie RealTime Online. Istotne jest to, że nasze studia dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość – możesz uczestniczyć w zajęciach niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy - platformę stworzoną bezpośrednio przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu -  National Louis University. Największą zaletą naszego systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. W trakcie zajęć istnieje możliwość korzystania z wielu materiałów jednocześnie, co znacząco uatrakcyjnia naukę. Dodatkowo zajęcia odbywają się w 100% online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Cyberbezpieczeństwo na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University to dwusemestralne studia podyplomowe, które odbywają się w pełni online.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe w WSB-NLU?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia Cyberbezpieczeństwo, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS

Studia Cyberbezpieczeństwo

Jakie kompetencje uzyskują absolwenci w zakresie studiów Cyberbezpieczeństwo?


Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Cyberbezpieczeństwo gwarantuje zdobycie kwalifikacji oraz umiejętności, które sprawdzą się przy zarządzaniu zespołem od bezpieczeństwa internetowego. Podczas wykładów i ćwiczeń zapoznasz się z nowoczesnymi metodami działań, poznasz organy ścigania cyberprzestępstw, dowiesz się więcej o informatyce śledczej. Program studiów pozwala uzyskać kompetencje w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych i poufności e-mail. Zdobytą w trakcie studiów podyplomowych wiedzę można wykorzystać w zakresie prawnym, administracyjnym i informatycznym. To kierunek, który pozwala zdobyć pracę w IT, oceniać ryzyko przetwarzania danych lub zapobiegać cyberatakom. Stanowi również przygotowanie do zawodu Inspektora Ochrony Danych Osobowych i innych zawodów odpowiedzialnych za utrzymywanie infrastruktury teleinformatycznej.

Dyplom

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Cyberbezpieczeństwo studia

Kradzież tożsamości w sieci – jak można się jej ustrzec?


Kradzież tożsamości w Internecie to zjawisko, z którym niestety mamy coraz częściej do czynienia. Udostępniamy publicznie swoje dane, korzystamy z niezabezpieczonych sieci, wykonujemy zakupy przez Internet, nie zwracamy uwagi na maile, które otwieramy, np. na urządzeniach mobilnych. Stąd tylko krok do tego, by ktoś wykradł nasze dane osobowe i korzystając z nich, popełniał różnego typu oszustwa. Jak się ustrzec przed kradzieżą tożsamości w sieci?

Czym jest kradzież tożsamości w Internecie?

Niestety, ale istnieje bardzo dużo sposobów na to, by pozyskać czyjeś dane osobowe. Złodziej tożsamości może między innymi podsłuchać, gdy odczytujemy numery karty kredytowej, może też, poprzez tzw. złośliwe oprogramowanie, wykraść nasze dane czy też po prostu kupić je w tzw. darknecie.

Kradzież tożsamości w sieci to metoda, która jest wykorzystywana w celu prowadzenia działalności przestępczej. Jej zadaniem jest pozyskanie w nieuprawniony sposób twojego imienia, nazwiska oraz innych danych osobowych, by dzięki temu osiągnąć nielegalną korzyść finansową lub popełnić inne przestępstwo. Kradzież tożsamości może być przeprowadzona online, fizycznie lub przy użyciu dokumentów sieciowych.

Co złodzieje mogą zrobić z ukradzioną tożsamością?

Konsekwencji kradzieży tożsamości jest naprawdę wiele. Złodzieje, którzy pozyskają twoje poufne dane mogą bez trudu:

 • otworzyć konta bankowe na twoje dane, zaciągać kredyty czy pożyczki chwilówki,
 • dokonywać nieautoryzowanych zakupów, za pomocą już istniejących kart kredytowych bądź debetowych,
 • składać zeznania podatkowe lub ubiegać się o zwrot,
 • korzystać z cudzego ubezpieczenia medycznego,
 • wynajmować mieszkania, samochody, korzystać z różnych usług.

 W jaki sposób dochodzi do kradzieży tożsamości w sieci?

Złodzieje tożsamości mogą uzyskać dostęp do twoich danych osobowych na różne sposoby.

Jednym z najprostszych jest wyłudzanie informacji. Cyberprzestępcy za pomocą zaszyfrowanych wiadomości e-mail bądź SMSów przesyłają odnośniki, po kliknięciu w które, pobierane jest złośliwe oprogramowanie. Z jego pomocą hakerzy bez trudu przeszukują urządzenie, by uzyskać informacje osobiste.

Drugim sposobem na łatwe pozyskanie danych jest tzw. skimming. Dochodzi do niego poprzez skanowanie kart kredytowych lub debetowych – wystarczy, że skorzystamy z fałszywego czytnika kart, umieszczonego w bankomacie lub sklepie. Urządzenie z łatwością przechwytuje informacje zawarte na pasku magnetycznym karty. Dzięki takim informacjom, jak numer karty kredytowej lub debetowej, imię, nazwisko czy numery PIN przestępcy mogą być w stanie dokonywać oszukańczych zakupów lub zwyczajnie wypłacać gotówkę na nazwisko właściciela konta.

Hakowanie Wi-Fi to kolejny bardzo łatwy sposób na kradzież danych. Wystarczy, że podłączymy się do otwartej sieci, którą założył cyberprzestępca, a następnie zalogujemy do konta bankowego lub skrzynki poczty elektronicznej. Złodzieje mogą przeszukiwać twoją pocztę w celu znalezienia informacji umożliwiających twoją identyfikację. Na przykład mogą znaleźć wyciąg z karty kredytowej z numerem konta, formularz podatkowy z numerem ubezpieczenia społecznego lub inne informacje, które pomogą im w popełnieniu kradzieży tożsamości.

Jak ustrzec się od kradzieży tożsamości?

W Internecie w sposób niezwykle łatwy można być „okradzionym” ze swojej tożsamości. Na szczęście coraz więcej mówi się o tym zjawisku. Co raz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na bezpieczną wypłatę gotówki z bankomatu np. zasłaniając widok panelu podczas wpisywania numeru PIN czy też nie loguje się do swoich banków poprzez sieci publiczne. Bezpieczeństwo w Internecie to kwestia, która powinna interesować każdego z nas. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale też przedsiębiorstw.

Jak chronić się przed kradzieżą tożsamości w sieci?

Czy można skutecznie ochronić się przed kradzieżą tożsamości w sieci? Oczywiście, że tak – wystarczy kierować się kilkoma bardzo prostymi zasadami.

 • Zawsze twórz w pełni unikalne i trudne do odgadnięcia hasła – niezależnie od urządzenia czy konta! Niech zawierają trudne słowa, kombinacje cyfr, które nie kojarzą się z ważnymi dla ciebie datami. Co pewien czas zmieniaj hasła.
 • Nie podawaj danych dostępowych obcym osobom – nigdy nie udostępniaj swoich poufnych danych.
 • Otrzymałeś podejrzanie wyglądający email? Nie jesteś pewien nadawcy? Nie otwieraj wiadomości, nie klikaj w żaden link!
 • Chcesz wykonać zakupy przez Internet? Korzystaj wyłącznie ze sklepów, które mają szyfrowane połączenie SSL – strony, które zaczynają się HTTPS używają tzw. bezpiecznego połączenia.
 • Często sprawdzaj swoje konta bankowe, czy inne miejsca, w których przechowywane są newralgiczne dane. Sprawdzaj na bieżąco, czy nie dzieje się nic podejrzanego.

Cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstw – dlaczego jest ważne?

Wraz ze wzrostem cyfryzacji, niestety coraz częściej dochodzi do wykradania danych firmowych. Jak zabezpieczyć swoją firmę przed tym zjawiskiem? Dbając o cyberbezpieczeństwo! Najlepszą opcją jest zatrudnienie specjalisty ds. bezpieczeństwa w sieci. Osoba ta będzie odpowiedzialna za identyfikację, ocenę i monitorowanie ryzyka w obszarze bezpieczeństwa informacji w firmie oraz dbała o to, by dane osobowe pracowników, klientów i całej firmy były w 100% bezpieczne.

Warto pomyśleć nad zatrudnieniem specjalisty bądź dokształceniem odpowiedniego pracownika pod kątem cyberbezpieczeństwa. Można w tym celu skorzystać ze studiów podyplomowych z zakresu „Cyberbezpieczenstwa” prowadzonych przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University. Z uwagi na fakt, że uczelnia ta jest mocno zinformatyzowana (posiada i w pełni wykorzystuje swój autorski system informatyczny pn. Cloud Academy, kadra zarządzająca wyjątkowo dba o wysoki poziom bezpieczeństwa. W WSB-NLU cyklicznie organizowane są bezpłatne warsztaty pn. IT Sec 4 You, które prowadzi Specjalista ds. Security - mgr inż. Wojciech Bobak, w których udział może wziąć każdy, kto chce uzyskać szereg praktycznych porad i rozwiązań niezbędnych dla twojej firmy, jak również swojej ochrony w sieci w życiu codziennym.

Cyberbezpieczeństwo - studia podyplomowe dla każdej firmy


Każdego roku cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane, a firmy stają się bardziej podatne na ataki. W dobie, gdy wszyscy w większości pracujemy w sieci, obsługujemy bazy danych – firmy nie mogą sobie pozwolić na ryzyko zaatakowania lub zawirusowania systemów komputerowych. W większości przedsiębiorstw oprócz miejsca dla informatyka, znajduje się również przestrzeń dla specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa.

Czym jest cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to praktyka polegająca na ochronie komputerów, serwerów, urządzeń mobilnych, systemów elektronicznych, sieci i baz danych przed złośliwymi atakami. Jest również znany jako bezpieczeństwo technologii informacyjnej lub elektroniczne bezpieczeństwo informacji. Cyberbezpieczeństwo ma na celu przeciwdziałanie takim zagrożeniom jak:

 • cyberprzestępczość, którą obejmują pojedyncze podmioty lub grupy atakujące systemy komputerowe i bazy danych, w celu uzyskania korzyści finansowych lub spowodowania zakłóceń;
 • cyberataki – często powiązane z chęcią wykradania i zbierania informacji;
 • cyberterroryzm, który ma na celu wywołanie paniki, strachu i osłabienie systemów.

Cyberbezpieczeństwo – studia podyplomowe na miarę XXI w.

Odpowiednia wiedza na temat cyberbezpieczeństwa to szansa dla wielu osób na znalezienie ciekawej, intratnej pracy. W sytuacji, gdy coraz więcej firm działa w oparciu o bazy danych, oprócz web dewelopera czy informatyka, w przedsiębiorstwie powinno znaleźć się również miejsce dla specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa. Skąd uzyskać wiedzę na jego temat? Najlepiej ze studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University.

Co dają studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo?

Głównym celem studiów podyplomowych jest przekazanie merytorycznej, ale również i praktycznej wiedzy na temat zarządzania cyberbezpieczeństwem w organizacji. W trakcie toku studiów, studenci WSB-NLU dowiadują się więcej na temat dogłębnej analizy i sposobu pozyskiwania chronionych danych. Jedną z najważniejszych umiejętności nabytych na studiach są informacje powiązane z ochroną własności intelektualnej oraz RODO. Dokształcenie się w kierunku cyberbezpieczeństwa pozwala nie tylko zyskać ciekawą pracę, ale również daje szansę na kompleksowy rozwój i pełne przygotowanie do zarządzania tą kwestią w przedsiębiorstwie. Absolwenci WSB-NLU uczą się bezpośrednio od praktyków, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się różnymi kwestiami cyberbezpieczeństwa. Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny, co pozwala w lepszym stopniu zrozumieć zagadnienie bezpieczeństwa danych.

Czym mogą zajmować się absolwenci kierunku Cyberbezpieczeństwo?

Studia podyplomowe są doskonałym przygotowaniem do zawodu m.in. Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jeśli w przyszłości chcesz być odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej – postaw właśnie na takie studia podyplomowe. Oprócz aspektów prawnych absolwent zdobywa wiedzę z zakresu IT, na podstawie której może w własnym zakresie ocenić ryzyko przetwarzania danych oraz sposoby jego ograniczenia.

Ponadto studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo skierowane są do managerów i specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy chcą zyskać nową wiedzę lub pogłębić obecną oraz do osób odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie CERT/CSIRT/SOC, pełnomocników ds. bezpieczeństwa internetowego, radców prawnych i adwokatów zamierzających obsługiwać projekty dot. cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego istotne jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie?

Bardzo często dane są jednym z najcenniejszych zasobów organizacji. Obecnie firmy polegają na swoich danych przy podejmowaniu decyzji na każdym poziomie i w każdym dziale - od kampanii marketingowych po inwestycje, rozwój produktów i obsługę klienta. Gromadzenie, przechowywanie, analizowanie i stosowanie tych danych ma zasadnicze znaczenie dla operacji biznesowych, czyli działania całej organizacji. Ponieważ wiele danych jest bardzo wrażliwych, są one również cenne dla cyberprzestępców - co naraża każdą organizację na ryzyko ataków. Hakerzy wykorzystują luki w środowiskach IT organizacji, aby kraść, zmieniać lub niszczyć ich dane w celu uzyskania korzyści finansowych - i stają się w tym względzie coraz bardziej wyrafinowani. W erze, w której wszystko opiera się na technologii, organizacje nie mogą już pozwolić, aby zaniechać taki aspekt, jakim jest cyberbezpieczeństwo. W chwili, gdy coraz więcej firm staje się ofiarami cyberataku, nie tylko grozi im utrata cennych danych - mogą także utracić klientów i przychody z powodu przestojów. Jeśli do tego nie przestrzegają zasad i przepisów dotyczących ochrony danych, takich jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), mogą zaryzykować zapłacenie wysokich grzywien. W zależności od rozmiaru szkód, pojedyncze naruszenie może znacznie zniszczyć finanse firmy.

Stopka