Czytelnia on-line dla studentów

Czytelnia on-line
Wiem, potrafię bo czytam!

Wiem, potrafię bo czytam!

IBUK LIBRA – serwis umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (1879 tytułów). Każdy użytkownik w sieci uczelni, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku. Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

W systemie CloudA po zalogowaniu i wejściu na „Bibliotekę” każdy użytkownik znajdzie swój osobisty PIN - kod do zdalnego dostępu i może korzystać z oferty z komputerów domowych. Tutaj znajduje się instrukcja.

Uwaga: korzystając ze strony http://libra.ibuk.pl w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło), a dopiero później system pyta nas o PIN!

UWAGA! Od 27 kwietnia 2021 r. nowa odsłona IBUK Libry!

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy mogli:

  • zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
  • zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
  • korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
  • przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

To wciąż nie wszystko. Więcej informacji nt. platformy i jej funkcjonalności w social mediach kanał BIBLIOTEKI.

Zapraszamy do nowej odsłony IBUKA Libry

https://libra.ibuk.pl/?utm_source=bibl&utm_medium=www&utm_campaign=premiera

BIBLIO - platforma ebookpoint BIBLIO, to multimedialna biblioteka cyfrowa. Umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z zakresu informatyki: lista tytułów. Działa na zasadach tradycyjnej biblioteki przeniesionej do sieci. Dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej, dostępnej na systemy Android oraz iOS, można z niej korzystać w dowolnym momencie i dowolnym miejscu. Korzystanie z bazy ebookpoint BIBLIO wymaga rejestracji i podania indywidualnego kodu dostępu, który znajduje się w CloudA w zakładce „Biblioteka”. W przypadku braku takiego kodu prosimy o kontakt z Biblioteką.