Deklaracja dostępności

Oświadczenie o dostępności

Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.wsb-nlu.edu.pl/

Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2000-10-17

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-07-31

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa nie jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23

Ostatnia aktualizacja: 2024-11-12

 Deklarację sporządzono na podstawie audytu dostępności cyfrowej wykonanej przez podmiot zewnętrzny: Fundacja Stałego Rozwoju

Strona internetowa www.wsb-nlu.edu.pl jest niedostępna cyfrowo zgodnie ze standardem WCAG 2.1.

Zbiorcza Lista błędów

  1. Brak fokusu na niektórych elementach strony.
  2. Brak minimalnego kontrastu elementach całego serwisu.
  3. Brak opisów linków/
  4. Panel studenta/wykładowcy posiada grafiki bez opisu alternatywnego.
  5. Niewłaściwa gradacja nagłówków
  6. Opisy alternatywne elementów klikanych nie opisują treści prezentowanej na stronie
  7. Opisy alternatywne w innych wersjach językowych mają polskie opisy
  8. Brak informacji o ilości wyników wyszukiwania
  9. Układ tabelaryczny panelu studenta/wykładowcy nie posiada nagłówków tabel.
  10. Język panelu studenta/wykładowcy ma niewłaściwy język strony.
  11. Niedziałające linki
  12. Linki nie posiadają informacji o ich przeznaczeniu. Linki zewnętrzne nie posiadają informacji o linku zewnętrznym oraz sposobie otwarcia.
  13. Brak dostępu do wszystkich informacji z poziomu klawiatury.
  14. Brak audiodeskrypcji i transkrypcji filmów.
  15. Brak możliwości pauzowania i przewijania animacji.
  16. Brak linków przenod=szących bezpośrednio do terści strony
  17. Instrukcje i opis błędów w formularzach nie jest dostępny dla czytnika ekranu.

Skróty klawiaturowe

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Sławomir Piętka, spietka@wsb-nlu.edu.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 18 44 99 112. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna – budynek przy ulicy Grunwaldzkiej 17

Opis dostępności wejścia do budynków i przechodzenia przez obszary kontroli oraz dostępności korytarzy, schodów i windy. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Na teren Uczelni można wjechać głównym wjazdem od strony ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu. – Budynek C, oraz wjazdem od ulicy Zielonej.
  • W pobliżu uczelni znajdują się przystanki autobusowe.
  • Po dojechaniu na teren uczelni po prawej stronie znajduje się wejście główne.
  • Parking znajduje się po lewej stronie – z wyznaczonymi miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się po prawej stronie budynku – należy objechać pierwszy budynek z prawej strony i na końcu drogi wjazdowej znajdują się miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca postojowe znajdują się w odległości do 20 metrów od wejścia bocznego, na poziomie parteru.
  • Wejście prowadzi przez drzwi o szerokości min. 90 cm. Na wprost wejścia znajduje się winda osobowa, która umożliwia komunikację między piętrami. Winda nie jest wyposażona w system głosowy.
  • Szerokość korytarzy umożliwiają swobodne poruszanie się osobom o ograniczeniach ruchowych, poruszających się na wózkach.
  • Korytarz koloru białego, drzwi do pomieszczeń wyraźnie oznakowane.
  • Sale wykładowe umożliwiają swobodne uczestnictwo osobom z niepełnosprawnościami w uczestniczeniu w zajęciach.
  • Osoby poruszające się na wózkach mogą dostać się do auli na parterze bocznym wejściem, poprzez drzwi o szerokości min, 90 cm.
  • W budynku brak toalet dla osób z niepełnosprawnościami, które posiadają odpowiednią infrastrukturę i przestrzeń manewrową.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na terenie budynku (parter) znajdują się oznaczenia poszczególnych pięter i pokoi oraz ciągów komunikacyjnych.
  • Brak pętli indukcyjnych i systemów wspomagających słyszenie.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność architektoniczna - Dom studenta przy ulicy Grunwaldzkiej 17a

Opis dostępności wejścia do budynków i przechodzenia przez obszary kontroli oraz dostępności korytarzy, schodów i windy. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Na terenie Uczelni znajduje się dom studenta.
  • Wejście do obiektu prowadzi przez drzwi o szerokości min 90 cm. – przez przeciwpożarowe drzwi, które wymagają znacznej siły, aby je otworzyć.
  • Po wejściu do holu głównego jest recepcja. Lada recepcyjna jest wyposażona w obniżenie blatu, które umożliwia obsługę osób poruszających się na wózku.
  • Teren domu akademickiego jest pozbawiony poziomych i pionowych barier, brak progów.
  • Jest zapewniony dostęp do windy, która jest wyposażona w system głosowy i przyciski manualne oznaczone w alfabecie Brailla.
  • Pomiędzy korytarzami umieszczone są drzwi przeciwpożarowe, które wymagają znacznej siły, aby je otworzyć.
  • W budynku wszystkie przejścia są przeszklone, nie oznakowane kolorami kontrastowymi i utrudniające osobom z niedowidzącym zidentyfikowanie drzwi.
  • Toalety dla osób z niepełnosprawnościami posiadają poręcze, niemniej nie posiadają odpowiednio dużego pola manewrowego – brak przestrzeni manewrowej o wymiarach min. 150X150 cm.
  • Infrastruktura i pokoje w domu akademickim pozwalają na korzystanie osobom o ograniczonej mobilności ruchowej.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na terenie budynku (parter) znajdują się oznaczenia poszczególnych pięter i pokoi oraz ciągów komunikacyjnych.
  • Brak pętli indukcyjnych i systemów wspomagających słyszenie Na terenie obiektu istnieje możliwość wejścia z psem asystującym natomiast brak odpowiednich oznaczeń.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Zamknij okno