Klub Inwestycyjny Wyższej Szkoły Biznesu

Klub Inwestycyjny Wyższej Szkoły Biznesu- National Louis University

Klub Inwestycyjny Wyższej Szkoły Biznesu zrzesza studentów, którzy interesują się szeroko pojętą tematyką inwestowania i pomnażania kapitału. Jest on również idealnym miejscem dla studentów pragnących poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie ekonomii i chcących poznać osoby o podobnych zainteresowaniach. Pojęcia typu „krótka sprzedaż”, „NFT” czy „ETF” są dla Ciebie kompletnie nieznane? A może już co nieco wiesz, zainwestowałeś pierwsze pieniądze i chcesz rozwijać swoją pasję? Nie wahaj się! Dołącz do Klubu Inwestycyjnego Wyższej Szkoły Biznesu już dziś i wspólnie z nami rozpocznij przygodę w świecie inwestowania!

Cel i misja Klubu Inwestycyjnego WSB-NLU

Podczas spotkań Klubu zostaną omówione zagadnienia dotyczące inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, w kryptowaluty, metale szlachetne, nieruchomości oraz inwestycje alternatywne. Obrady Klubu Inwestycyjnego będą miejscem do wymiany opinii, ale również do wspólnego inwestowania np. za pomocą konta demo, poznania najprzydatniejszych narzędzi i serwisów do analizy spółek giełdowych czy kursów kryptowalut. Na naszych spotkaniach odbywać się będą również projekcje filmów kinowych bądź dokumentalnych związanych z gospodarką i inwestowaniem. Na początku obrad, uczestnicy przedstawią krótką „prasówkę” z ubiegłego tygodnia w świecie inwestycyjnym - głównie z obszaru kryptowalut i giełdy papierów wartościowych. W trakcie obrad Klubu jego członkowie będą przygotowywać prezentacje dotyczące aktualnie omawianego tematu. Będą również organizowane debaty drużyn o odmiennych poglądach.

 

Jakie działania realizowane są w ramach Klubu Inwestycyjnego ?

Organizowane będą debaty drużyn o odmiennych poglądach. Poruszając temat giełdy papierów wartościowych, pomówimy o tym, jak wybrać odpowiednie biuro maklerskie, żeby inwestować na rynku polskim i na rynkach zagranicznych. Podczas rozmów o inwestowaniu na giełdzie poruszony zostanie także temat indywidualnych kont emerytalnych, czy instrumentów typu ETF. Omówimy możliwe do przyjęcia strategie dotyczące inwestowania długoterminowego i krótkoterminowego. Przyjrzymy się też działaniom podejmowanym przez najwybitniejszych współczesnych inwestorów.

W obszarze krypto aktywów porozmawiamy na temat wyboru odpowiedniej giełdy, portfeli typu hot i cold, NFT i poznamy najważniejszą terminologię związaną ze światem walut wirtualnych.

Ważnym założeniem Klubu jest edukacja jego członków, którzy będą w przyszłości reprezentować naszą Uczelnię podczas konkursów ekonomicznych.

Kontakt

Chcesz dołączyć do Klubu Inwestycyjnego ? Skontaktuj się z przewodniczącym Maksymilianem Polarskim mpolarski@student.wsb-nlu.edu.pl

Opiekunem klubu jest:

mgr Ariel Michalik