Koło Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU"

Koło Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU" to stowarzyszenie studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Zgromadzenie ma na celu zrzeszanie studentów interesujących się cyberbezpieczeństwem, dzięki czemu mogą wzajemnie wymieniać się doświadczeniem oraz zdobywać nową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sieci i systemów komputerowych.

Cel i misja Koła Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU" ?

Koło Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU" ma na celu poszerzyć wiedzę studentów interesujących się cyberbezpieczeństwem i systemami komputerowymi. W ramach koła realizowane będą spotkania online, badania i laboratoria. Dzięki wykorzystaniu CloudA™ oraz serwera Discord koło daje możliwość codziennego rozwoju i dzielenia się informacjami w postaci prowadzenia dyskusji na czatach głosowych, czy też forach.

Jakie działania realizuje Koło Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU" ?

•    Rozwijanie zainteresowań w dziedzinie cybersecurity z wykorzystaniem m.in. elektroniki, teleinformatyki.
•    Umożliwianie nauki programowania w Python oraz innych przydatnych językach dla Ethical Hacking.
•    Dzielenie się newsami ze świata cyberbezpieczeństwa.
•    Tworzenie własnych skryptów.
•    Prowadzenie dyskusji na temat badań naukowych.
•    Aktywne działania na HTB (Hack The BOX).
•    Przerabianie książek z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

•    Developing interests in cybersecurity by using electronics, ICT.
•    Enabling learning of programming in Python and other useful languages for Ethical Hacking.
•    Sharing news from the world of Cybersecurity.
•    Creating your own scripts.
•    Leading discussions about scientific research.
•    Active operations on HTB (Hack The BOX).
•    Going through all sorts of cyber-security books.

Dlaczego warto poznać bliżej Koło Naukowe "CyberSec IT WSB-NLU"?

Dzięki CyberSec IT WSB-NLU dowiesz się więcej o czyhających zagrożeniach w sieci, jak działają cyberprzestępcy oraz jak się przed nimi skutecznie bronić. Dzięki platformie HTB sam będziesz w stanie przeprowadzić atak na wirtualne maszyny, aby zrozumieć istotę ataku 

Kontakt

Chcesz dołączyć do koła “CyberSec IT WSB-NLU” i poznać innych pasjonatów? Nie czekaj, skontaktuj się z nami cybersec@wsb-nlu.edu.pl

Opiekunem Koła jest Wojciech Bobak