Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI

Studia podyplomowe
z zakresu Zarządzania:

Master of Business Administration - Studia MBA

Master of Business Administration - MBA
Zakres:

Zarządzanie, MBA

Poziom:

Studia podyplomowe

Czas trwania:

2 semestry

Czesne za cały tok studiów
studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

8 900,00 zł

Studia podyplomowe Online RealTime (niestacjonarne) realizowane są w 100% zdalnie

Szukasz studiów podyplomowych MBA w formule RealTime Online, dzięki którym wzniesiesz na wyższy poziom swoje umiejętności managerskie?

Szukasz studiów podyplomowych MBA w formule niestacjonarnej - RealTime Online, dzięki którym wzniesiesz na wyższy poziom swoje umiejętności managerskie?

W Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University mamy dla Ciebie idealne rozwiązania – studia podyplomowe MBA - Master of Business Administration RealTime Online.

Sprawdź, dlaczego warto postawić na zajęcia prowadzone przez WSB-NLU. Po ukończeniu studiów podyplomowych MBA Absolwent nabywa niezbędne kwalifikacje do zajmowania wysokich stanowisk menedżerskich i nadzorczych (członkowie zarządu i rad nadzorczych) oraz kierowników średniego i wysokiego szczebla różnych przedsiębiorstw.

Podyplomowe studia MBA odpowiadają wymogom art. 19, ust. 1., pkt 1), lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym.

Dla kogo studia podyplomowe Master of Business Administration będą dobrym kierunkiem?

Dla kogo studia podyplomowe niestacjonarne - RealTime Online Master of Business Administration będą dobrym kierunkiem?

Studia podyplomowe MBA (w modelu niestacjonarnym - RealTime Online) to okazja, by zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Zajęcia przeznaczone są głównie dla osób, które chcą zdobyć nowe, wszechstronne umiejętności z zakresu menadżerstwa, a także zarządzania.

Specjalnością naszego Master of Business Administration jest ogrom możliwości, które czekają na Absolwentów. Stawiamy na merytorykę oraz doświadczenie i efektywną naukę. Dzięki niej Słuchacze studiów MBA pogłębiają wiedzę, a następnie bez trudu wykorzystują ją w swojej pracy.

Co musisz wiedzieć o studiach MBA - Master of Business Administration (w modelu niestacjonarnym - RealTime Online)?

Studia podyplomowe niestacjonarne - RealTime Online MBA - Master of Business Administration dotyczą przede wszystkim skutecznego zarządzania biznesem. MBA w Polsce to wciąż dopiero zdobywający popularność kierunek, jednak w naszej uczelni z pewnością zdobędziesz umiejętności pozwalające zająć wysokie stanowiska menedżerskie oraz zdobędziesz możliwość do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem państwa.

Warto wiedzieć, że uprawnienia do zasiadania w radzie nadzorczej są nadawane bezterminowo.

Program studiów podyplomowych MBA - Master of Business Administration

Program studiów podyplomowych MBA - Master of Business Administration

Program studiów podyplomowych MBA to ogromna szansa na zdobycie praktycznych umiejętności analitycznych oraz zespołowych. Celem zajęć jest dostarczenie szeroko rozumianej wiedzy z zarządzania, formułowania strategii rozwojowych oraz umiejętności komunikowania się. 

Na zakończenie studiów podyplomowych w Nowym Sączu zorganizowany zostanie fakultatywny Networking (nocleg, kolacja i śniadanie).


Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje w zakresie studiów MBA uzyskują absolwenci?

Jakie kompetencje w zakresie studiów MBA uzyskują absolwenci podyplomówki?

Absolwenci studiów podyplomowych Master of Business Administration otrzymują wydawane przez Uczelnię świadectwo ukończenia studiów podyplomowych MBA. To jednak nie wszystko – przede wszystkim Absolwenci kończą studia z umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi m.in. prowadzenia negocjacji biznesowych. Zdobywają merytoryczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania organizacji, umieją radzić sobie w kierowaniu zespołami, rozwijają zdolności przywódcze i negocjacyjne. Nasza profesjonalna kadra wykładowców dba o jakość specjalistycznej wiedzy, dodatkowo Słuchacze otrzymują opracowane materiały dydaktyczne.

LanguageCert LTE

LanguageCert LTE to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Dowiedz się więcej

GOOGLE CLOUD

Podejmując u nas studia masz możliwość uzyskania certyfikatu poprzez program Google Cloud.

Dowiedz się więcej 

Czy studia MBA są najlepszą przepustką do rady nadzorczej?

Nowe regulacje prawne otworzyły posiadaczom dyplomów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych MBA drogę do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Z zasad, które podawane są bezpośrednio w ustawie, jasno wynika, że ukończenie studiów Master of Business Administration jest doskonałym kierunkiem nie tylko ku rozwojowi osobistemu lub własnej marki specjalisty. To także ogromna szansa na uzyskanie renomowanego stanowiska w radzie nadzorczej.

Ukończenie studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA) zwalnia również z egzaminu dla kandydatów na członków rady nadzorczej. Dzięki temu, że świadectwo ukończenia studiów podyplomowych MBA umożliwia kandydowanie na stanowisko w radzie, zdecydowanie podnosi to wartość edukacji menedżerskiej oraz jej prestiż. Według wszelkich wcześniejszych ustaleń, zwolnienie z państwowego egzaminu uprawniającego do podjęcia roli w radzie nadzorczej mogli uzyskać jedynie:

 • radcy prawni,
 • adwokaci,
 • biegli rewidenci,
 • doradcy inwestycyjni,
 • doradcy podatkowi,
 • doradcy restrukturyzacyjni,
 • osoby posiadające stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych lub prawnych.

Dziś to właśnie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych MBA staje się przepustką do międzynarodowej kariery, a także pracy w sektorze publicznym.

60% naszych absolwentów studiów MBA
zasiada w radach nadzorczych

nasi studenci zasiadają w radach nadzorczych

Gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce na podstawie RealTime Online (hybrydowe). Nasze studia podyplomowe dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy - platformę stworzoną bezpośrednio przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Największą zaletą systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. Oznacza to, że możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Zajęcia odbywają się w przy wykorzystaniu technologii RealTime Online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykładowy

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
Ćwiczeniowy

Niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe) - uczestnictwo w nim jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
Zaliczeniowy

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

Jak długo trwają studia podyplomowe MBA - Master of Business Administration?

Master of Business Administration na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University to dwusemestralne studia podyplomowe, które odbywają się w pełni online. Czas ich trwania:

 • 2 semestry

Koszt studiów podyplomowych Master of Business Administration

Czesne za cały tok studiów podyplomowych MBA wynosi 8 900 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 890 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych MBA ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

Jak wygląda świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń.

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.

MSUES 2.0

MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Wpis do rejestru szkoleniowego

Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.

Oferta studiów podyplomowych online RealTime na WSB-NLU w Katowicach

Studia podyplomowe MBA na WSB-NLU w Katowicach to okazja, by zyskać wiedzę od najlepszych praktyków z danej dziedziny. To także sposobność, by rozwijać swoje umiejętności, a jednocześnie także poszerzać horyzonty. Niezależnie od tego, czy planujesz wrócić do czynnej pracy zawodowej, szukasz nowych wyzwań lub chcesz podnieść swoje kwalifikacje - studia podyplomowe Master of Business Administration oferowane przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University Ci w tym pomogą.

Poznaj całą ofertę studiów podyplomowych na WSB-NLU w Katowicach.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ

Chcesz wiedzieć więcej o tym kierunku studiów?

Wyślij do nas wiadomość online!

Przesuń w prawo aby wysłać

Warunki zasiadania w radach nadzorczych – co trzeba wiedzieć?

Praca w radzie nadzorczej spółek, zwłaszcza tych z udziałem Skarbu Państwa to marzenie niejednej osoby. Przede wszystkim to niezwykle cenne doświadczenie, które świetnie wygląda w CV, ale również dochodowy punkt w karierze. Nie ma, co ukrywać – liczne kontrowersje, które związane są z zasiadaniem w radach nadzorczych powodują, że nie każdy chce decydować się na taką pracę. Jakie są warunki związane z zasiadaniem w radach nadzorczych? Co trzeba wiedzieć przed podjęciem takiej funkcji?

Czy każdy może zasiadać w radzie nadzorczej?

Głównym obowiązkiem rady nadzorczej spółki jest prowadzenie nadzoru nad działalnością organizacji. Ważne jest czuwanie nad każdym aspektem spółki, odpowiednie wykształcenie oraz przejście przez specjalny egzamin.

Co to oznacza? Nie każdy może zasiadać w radzie nadzorczej – sprecyzowane są dokładne wymogi wobec osoby wskazywanej jako kandydat na członka organu nadzorczego w spółce z udziałem Skarbu Państwa. Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 2259), jednym z wymogów, jakie powinien spełniać kandydat na członka rady nadzorczej w spółce z udziałem Skarbu Państwa jest:

 • posiadanie wykształcenia wyższego lub wykształcenia wyższego uzyskanego za granicą, uznanego w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przepisów odrębnych,
 • posiadanie co najmniej 5-letni ego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek.

Ważne jest również, by osoba, która chce zostać członkiem organu nadzorczego nie mogła pozostawać w stosunku pracy ze spółką, posiadać akcji.

Jakie wymogi musi spełniać kandydat do zasiadania w radzie nadzorczej?

1 stycznia 2017 r. w życie weszła nowa ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz ustawy ją wprowadzające. Spowodowało to zmiany w zasadach nadzoru Rady Ministrów nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa. Na jej podstawie wynika, że każdy kandydat powinien spełniać przynajmniej jeden z wymogów:

 • posiadać stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych,
 • posiadać tytuł zawodowy radcy prawnego, adwokata, biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, doradcy inwestycyjnego lub doradcy restrukturyzacyjnego,
 • ukończyć studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA),
 • posiadać certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA),
 • posiadać certyfikat Certified International Investment Analyst (CIIA),
 • posiadać certyfikat Association of Chartered Certified Accountants (ACCA),
 • posiadać certyfikat Certified in Financial Forensics (CFF),
 • posiadać potwierdzenie złożenia egzaminu przed komisją powołaną przez Ministra Przekształceń Własnościowych, Ministra Przemysłu i Handlu, Ministra Skarbu Państwa lub Komisją Selekcyjną powołaną na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 1993 r. o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji (Dz. U. poz. 202, późn. zm.),
 • posiadać potwierdzenie złożenia egzaminu przed komisją powołaną przez ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji 2 (Dz. U. z 2019 r. poz. 2181 oraz z 2020 r. poz. 284),
 • złożyć egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych przed komisją egzaminacyjną wyznaczoną przez Prezesa Rady Ministrów,
 • złożyć egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych przed komisją egzaminacyjną wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw aktywów państwowych.

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Zarządzania.

Sprawdź naszą ofertę studiów I i II stopnia z zakresu Zarządzania.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.

Studia podyplomowe Dołącz do nas

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe w WSB-NLU?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

W chwili obecnej możliwość rekrutacji na poszczególne kierunki istnieje wyłącznie w ramach limitu wolnych miejsc. Prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji i Marketingu:

+48 18 44 99 190

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.