Studia podyplomowe - Psychologia sądowa


Studia psychologiczne to jeden z chętniej wybieranych kierunków przez studentów. Nie ma się, co dziwić – psychologia to jedna z ciekawszych dziedzin, a specjaliści po ukończeniu studiów mogą liczyć na znalezienie dobrej pracy. Chcesz rozwijać swoją pasję i zdobyć nową wiedzę w zakresie psychologii? Postaw na studia podyplomowe na kierunku Psychologia sądowa na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University.

Celem studiów jest przygotowanie psychologów do pracy w charakterze biegłego sadowego. Zapewniają one poszerzenie wiedzy dotyczącą zaburzeń i mechanizmów funkcjonowania jednostki, niezbędnej do sporządzania ekspertyzy w wielu dziedzinach współpracy psychologa z wymiarem sprawiedliwości, zdobycie umiejętności diagnozowania i orzekania psychologicznego niezbędne w pełnieniu roli psychologa biegłego sądowego oraz wzbogacenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej psychopatologii i patologii społecznej, niezbędnej do diagnozy psychologicznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości.

 Czesne za cały tok studiów wynosi 5 500 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 550 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Informujemy, że Rekrutacja LATO22 trwa do 15 stycznia 2022, lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc.

 Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia proszone są o kontakt z Działem Rektutacji i Marketingu:

18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 102 – Hanna Hrechyshkina

18 44 99 103 – Natalia Gut

Psychologia sądowa jako studia podyplomowe - dla kogo to dobry kierunek?


Psychologia sądowa to studia podyplomowe, które dedykowane są osobom pragnącym rozwijać swoją wiedzę w tym kierunku. Specjalność sądowa daje szansę na realne zatrudnienie – podczas studiów podyplomowych zdobywasz realną wiedzę, a także praktyczne umiejętności, które są tak istotne w dalszej pracy zawodowej.

Studia podyplomowe Psychologia sądowa są przeznaczone dla osób, które posiadają już wiedzę w zakresie psychologii, niekoniecznie współpracujących na ten moment z wymiarem sprawiedliwości. Są kierowane także do tych, którzy są zainteresowani pracą w policji, zakładach karnych czy rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych.

Co musisz wiedzieć o studiach na kierunku Psychologia sądowa?

Wiele uczelni wyższych posiada w swojej ofercie kierunku związane z psychologią, jednak znalezienie dobrego programu dotyczącego psychologii sądowej nie jest takie łatwe. Ogromną zaletą studiowania w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University jest szansa na zdobycie wiedzy, która pozwoli w przyszłości objąć samodzielną pracę jako psycholog sądowy. Współpracujemy z praktykami w tej dziedzinie, którzy przekażą Ci niezbędną teorię, pokażą w praktyce, jak pracować i zaznajomią ze światem psychologii.

Jaki jest cel studiów podyplomowych na tym kierunku?

Celem studiów podyplomowych na kierunku Psychologia sądowa jest przygotowanie psychologów do pracy w charakterze biegłego sądowego. Nasze studia zapewniają poszerzenie wiedzy dotyczącej zaburzeń i mechanizmów funkcjonowania jednostki. Uczymy sporządzania ekspertyzy w wielu dziedzinach współpracy psychologa z wymiarem sprawiedliwości, gwarantujemy zdobycie umiejętności diagnozowania i orzekania psychologicznego niezbędne w pełnieniu funkcji biegłego psychologia sądowego.

Psychologia sądowa - to studia podyplomowe kierowane do osób posiadających tytuł zawodowy magistra uzyskany na kierunku psychologia.

Program studiów podyplomowych


Psychologia sądowa to kierunek, w którym oprócz kwestii teoretycznych poruszane są także aspekty praktyczne, m.in. z szeroko pojętej psychopatologii i patologii społecznej. Tok studiów podyplomowych zakłada uczestnictwo w takich zajęciach jak:

  • Prawo cywilne i karne;
  • Prawo rodzinne i opiekuńcze;
  • Psycholog jako biegły sądowe;
  • Mediacje sądowe;
  • Metodyka opiniodawstwa psychologicznego;
  • Świadek w procesie sądowym.

Gdzie odbywają się zajęcia?


Psychologia sądowa to kierunek podyplomowy w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University, który prowadzony jest w formacie RealTime Online. W przeciwieństwie do klasycznych zajęć e-learningowych, wykłady, ćwiczenia i zjazdy odbywają się trybie rzeczywistym. Za pomocą internetu i specjalnej platformy Cloud Academy (która została w pełni stworzona przez WSB-NLU) możesz uczestniczyć we wszystkich zajęciach, nie zważając na odległość, jaka dzieli Cię od Nowego Sącza.

W trakcie kierunku Psychologia sądowa, dzięki modułowi multitransmisji masz możliwość brać udział w wykładach, ćwiczeniach i zaliczeniach z dowolnego miejsca, w którym się znajduje. Dodatkowo to bardzo atrakcyjna i bezpieczna forma kształcenia – w trakcie zajęć możesz korzystać z wielu materiałów i pomocy dydaktycznych. Wykładowcy często stawiają na symultaniczny przekaz wielu strumieni dany, co polepsza jakość kształcenia. Masz również możliwość odtworzenia dowolnego wykładu po jego zakończeniu.

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Interaktywne studia podyplomowe Psychologia sądowa to kierunek niestacjonarny, odbywający się w formacie RealTime Online. Czas trwania studiów wynosi 2 semestry.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe Psychologia sądowa?

Psychologia sądowa to studia podyplomowe, na które liczba miejsc jest ograniczona. Rekrutacja odbywa się na zasadzie pierwszeństwa złożenia podań. Jednocześnie możemy zagwarantować naszym przyszłym studentom uruchomienie kierunku, niezależnie od liczby kandydatów. Zapisy odbywają się za pomocą specjalnie przygotowanego podania w formie elektronicznej. O konieczności dostarczenia pozostałych dokumentów każdy kandydat zostanie poinformowany indywidualnie. To jednak nie wszystko – wymagane dokumenty (oprócz podania) w procesie rekrutacyjnym to:

  • kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • jedno kolorowe zdjęcie (3,5 cm x 4,5 cm),
  • ewentualne oświadczenie studenta WSB-NLU,
  • dowód wniesienia opłaty wpisowej 85 zł.

Jakie kompetencje zyskują absolwenci kierunku Psychologia sądowa?


Ukończenie kierunku Psychologia sądowa daje ogromne możliwości zawodowe. Przede wszystkim jednak pozwala zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę z zakresu m.in. psychotraumatologii, metod resocjalizacji, profilowania nieznanych sprawców niektórych przestępstw, psychologii i komunikacji interpersonalnej. Absolwenci naszej szkoły zyskują umiejętności diagnozowania sądowego i penitencjarnego, a także poznają sposoby zapobiegania zachowaniom przestępczym.

Jako absolwent Psychologii sądowej zdobywasz dyplom uczelni WSB-NLU oraz kwalifikacje zawodowe, które są niezbędne do pracy w Służbie Więziennej, policji, w organach wymiaru sprawiedliwości, organizacjach pozarządowych, w zespołach sądowych kuratorów zawodowych oraz zakładach i placówkach poprawnych i wychowawczych.

DYPLOM

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Stopka