Studia podyplomowe
z zakresu Psychologii:

Psychologia sportu

Psychologia sportu

Poziom:

Studia podyplomowe

Czas trwania:

2 semestry

Czesne za cały tok studiów:

5 950 zł


Fascynujesz się psychologią oraz sportem?

Fascynujesz się psychologią oraz sportem?

Postaw na perspektywiczny kierunek, dzięki któremu zyskasz wiedzę oraz gruntowne kompetencje z zakresu Psychologii sportu. To kierunek, który służy rozwinięciu wiedzy psychologicznej - jednocześnie kształci w zakresie technik wspierania oraz prowadzenia badań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Psychologii sportu, studia podyplomowe na WSB-NLU będą dla Ciebie doskonałym wyborem.

Dla kogo kierunek Psychologia sportu będzie odpowiednim wyborem?

Dla kogo kierunek Psychologia sportu będzie odpowiednim wyborem?

Psychologia sportu to zagadnienie niezwykle ciekawe oraz perspektywiczne. Nasze studia podyplomowe zostały przygotowane z myślą o zmieniających się potrzebach rynku pracy w Polsce i na świecie. Kierunek studiów podyplomowych dedykowany jest osobom, które chcą dowiedzieć się więcej na temat sposobu angażowania, motywowania oraz nastawiania zawodników czy trenerów sportowych.

Psychologia sportu to studia podyplomowe, których adresatami są przede wszystkim osoby, które posiadają tytuł magistra psychologii oraz absolwenci z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu (np. ratownik medyczny). Studia te będą również doskonałym wyborem dla trenerów, animatorów sportu oraz dla samych zawodników.

Program studiów podyplomowych Psychologia sportu

Program studiów podyplomowych Psychologia sportu

Program studiów podyplomowych Psychologia sportu został stworzony jako potrzeba zmieniającego się rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w tej dziedzinie - w tym również psychologów sportowych. Podczas toku studiów na WSB-NLU dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać wiedzę ogólnopsychologiczną do potrzeb osób uprawiających sport.

Zyskasz umiejętności oraz wiedzę z zakresu medycyny sportowej, oraz psychologii grupowej. Dowiesz się, w jaki sposób aktywnie wspierać i motywować zarówno członków drużyn sportowych, jak i indywidualne osoby.

W toku studiów realizowane będą m.in. kursy:

  • Biologiczne podstawy zachowania;
  • Praca indywidualna z zawodnikiem/zawodnikami;
  • Psychologia ogólna: emocje i motywacje
  • Psychologia ogólna: osobowość;
  • Psychologia sportu;
  • Psychosomatyka;
  • Relacje zawodnik-trener-szkoleniowiec;
  • Stres i metody radzenia sobie z nim.

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Psychologia sportu?

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Psychologia sportu?

Kierunek studiów podyplomowych Psychologia sportu powstał w związku z rozwojem potrzeb rynku. Coraz więcej osób, w tym dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia podczas treningów wyczynowych, półprofesjonalnych oraz tych w pełni amatorskich. Tutaj z pomocą przychodzą psychologowie sportu.

Jako absolwent studiów podyplomowych Psychologia sportu zyskasz wszechstronne doświadczenie oraz wykształcenie. Zdobyta na etapie studiów wiedza pozwoli nie tylko zyskać wiedzę z zakresu psychologii - nowe kompetencje pomogą w znalezieniu atrakcyjnej i ciekawej pracy.

Psychologia sportu to rzetelnie przygotowany program naukowy, który daje gwarancję nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również praktycznego przygotowania. Słuchacze zyskują informacje na tematy ogólnopsychiczne, medyczno-sportowe czy związane z psychologią zespołu.

Aby zostać psychologiem sportu oprócz ukończenia studiów podyplomowych należy spełnić również wymogi Ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Psychologiem, zgodnie z ww. Ustawą, może być osoba, która spełnia m.in. wymagania:

  • uzyskała w polskiej uczelni dyplom magistra psychologii lub uzyskała za granicą wykształcenie uznane za równorzędne w Rzeczypospolitej Polskiej [...]

87% naszych Absolwentów
znajduje pracę w zawodzie

nasi studenci zasiadają w radach nadzorczych

Gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce na podstawie RealTime Online. Nasze studia dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy - platformę stworzoną bezpośrednio przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Największą zaletą systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. Oznacza to, że możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Zajęcia odbywają się w przy wykorzystaniu technologii RealTime online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykładowy

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań.

RealTime Online
Ćwiczeniowy

100% online - uczestnictwo w nim jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

RealTime Online
Zaliczeniowy

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

RealTime Online

Jak długo trwają studia podyplomowe Psychologia sportu?

Interaktywne studia podyplomowe Psychologia sportu to kierunek niestacjonarny, odbywający się w formacie RealTime Online. Czas trwania studiów wynosi:

  • 2 semestry

Koszt studiów podyplomowych Psychologia sportu

Czesne za cały tok studiów wynosi 5 950 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 595 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

Jak wygląda świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń.

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.

MSUES 2.0

MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Wpis do rejestru szkoleniowego

Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ
Studia podyplomowe Dołącz do nas

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe w WSB-NLU?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

W chwili obecnej możliwość rekrutacji na poszczególne kierunki istnieje wyłącznie w ramach limitu wolnych miejsc. Prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji i Marketingu:

+48 18 44 99 190

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Psychologia.

Sprawdź naszą ofertę studiów magisterskich jednolitych z zakresu Psychologia.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.