Studia podyplomowe - Psychoonkologia


Kwestie onkologiczne dla wielu osób, zarówno pacjentów, jak i ich bliskich bywają trudne. W tak ciężkim okresie wszystkim należy się odpowiednie wsparcie. Psychoonkologia to dziedzina psychologii, której zadaniem jest wspieranie chorych oraz poruszanie kwestii związanych z kondycją pacjenta onkologicznego. W związku z dużym zapotrzebowaniem na rzetelnych, odpowiednio wykształconych psychoonkologów uruchomiliśmy w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University adekwatne studia podyplomowe.

Absolwenci niniejszych studiów podyplomowych będą zdobywać podstawową wiedzę psychologiczną oraz medyczną związaną z leczeniem onkologicznym - wszystko po to, aby lepiej zrozumieć pacjenta i pomóc mu znaleźć siłę do walki z chorobą i polepszyć jakość życia. Dodatkowo, zdobędą kompetencje odnoszące się do przeciwdziałania emocjonalnym skutkom choroby, rzutujących często na najbliższych.

 Czesne za cały tok studiów wynosi 5 500 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 550 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjną 2021/2022 uruchomiono REKRUTACJĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ, która ostatecznie zakończy się 29/09/2021.

Należy jednak pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc.

Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia proszone są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego: https://rekrutacja-wsb-nlu.clouda.edu.pl/

18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 102 – Dominika Tabaszewska

18 44 99 103 – Natalia Gut

 

Psychoonkologia - dla kogo to dobry kierunek studiów podyplomowych?


Studia podyplomowe na kierunku Psychoonkologia służą wyszkoleniu odpowiednio kwalifikowanej kadry, która może nieść pomoc osobom cierpiącym na choroby nowotworowe i ich rodzinom. Nasze zajęcia są kierowane w szczególności personelu medycznego pracującego z pacjentami onkologicznymi (lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, dietetycy, psycholodzy, psychiatrzy).

Udział w studia podyplomowych Psychoonkologia mogą wziąć także osoby, które ukończyły studia I lub II stopnia i mają styczność z chorymi, np. pracownicy socjalni, osoby duchowne, socjolodzy, pedagodzy. Adresatami studiów WSB-NLU są również osoby zajmujące się rodzinami pacjentów onkologicznych.

Co musisz wiedzieć o studiach na kierunku Psychoonkologia?

Celem studiów Psychoonkologia jest przekazanie uczestnikom specjalistycznej i gruntownej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu onkologii oraz psychologii, tak niezbędnej w późniejszej pracy psychoonkologa. Studia podyplomowe Psychoonkologia pomagają udoskonalić umiejętności studentów, a także pozwalają nabyć wiedzę o tym, jak chronić własną psychikę podczas pracy z tak trudnym tematem.

Wykłady mają na celu poszerzanie wiedzy studentów w kwestiach związanych m.in. z zakresem tematyki biopsychospołecznych aspektów choroby onkologicznej dla osób w wieku rozwojowym i dorosłych. W trakcie toku studiów poruszamy zagadnienia diagnostyczno-terapeutyczne w procesie leczenia onkologicznego, studenci poznają specyfikę organizacja leczenia onkologicznego dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, a także metody diagnozy i interwencji oraz terapii psychoonkologicznej.

Program studiów podyplomowych


Studia podyplomowe Psychoonkologia to nie tylko zajęcia teoretyczne, podczas których poruszane są kwestie pracy z pacjentami onkologicznymi, metody oceny funkcjonowania czy metody skrinningowe. Niezwykle duży nacisk kładziemy na kwestię praktyki – to te umiejętności mają za zadanie pomóc pacjentom onkologicznym i ich rodzinom w starciu z chorobą. Warsztaty superwizyjne na studiach podyplomowych Psychonkologia prowadzone są przez certyfikowanych psychoonkologów. Umożliwia to studentom WSB-NLU rozwijanie umiejętności komunikacyjnych budowania terapeutycznego kontaktu z pacjentem i jego rodziną.

W programie studiów podyplomowych będziesz uczestniczyć m.in. w takich zajęciach jak:

  • Psychosomatyka;
  • Onkologia;
  • Pomoc psychologiczna;
  • Praca z pacjentem onkologicznym;
  • Społeczne, etyczne i prawne aspekty funkcjonowania osób chorych i ozdrowieńców;
  • Praktyka psychoonkologiczna z superwizją.

Gdzie odbywają się zajęcia?


Zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University odbywają się online. Psychoonkologia to kierunek, który prowadzony jest w formacie RealTime Online, za pomocą aplikacji dedykowanej Cloud Academy™ Wszyscy studenci mają możliwość uczestnictwa w interaktywnych zajęcia, prowadzonych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym się zajmujesz czy obowiązków. 

Wszystkie wykłady i ćwiczenia na WSB-NLU odbywają się poprzez moduł multitransmisji – studenci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach bez konieczności dojeżdżania do Nowego Sącza. Dodatkowo, dzięki multitransmisji zajęcia na studiach podyplomowych Psychoonkologia są interesujące i atrakcyjne – przekaz jest symultaniczny i może być prowadzony z wykorzystaniem wielu strumieni danych. Zajęcia w trybie RealTime Online i korzystanie z naszej innowacyjnej platformy CloudA™ to także ograniczenie liczby wizyt w dziekanacie, możliwość zdalnego zarządzania tokiem studiów i odtwarzania offline przeprowadzonych wcześniej na kierunku zajęć.

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Psychoonkologia to studia podyplomowe niestacjonarne, interaktywne przez internet. Czas ich trwania wynosi 2 semestry.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe Psychoonkologia?

Rekrutacja do Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University odbywa się w całości online. Aby wziąć udział w rekrutacji na Psychoonkologię, musisz złożyć podanie elektroniczne, które dostępne jest na naszej stronie. Liczba miejsc na podyplomowych studiach niestacjonarnych Psychoonkologia jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia podań. Dlatego nie zwlekaj! Jednocześnie gwarantujemy otworzenie kierunku – nie mamy progu minimum zgłoszeń.

DOŁĄCZ DO NAS

Jakie kompetencje zyskują absolwenci kierunku Psychoonkologia?


Po ukończeniu kierunku Psychoonkologia naszym absolwentom nie są obce zagadnienia związane z leczeniem bólu, opieką paliatywną i pomocą chorym w okresie terminalnym oraz rodzinie w sytuacji śmierci pacjenta. Dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków, studenci w toku studiów nabywają umiejętność diagnozy psychoonkologicznej, wiedzą jak planować i wdrażać działania interwencyjne. Wiedzą również, w jaki sposób postępować z pacjentami w kontekście etyczno-moralnym.

Warto wiedzieć, że studia podyplomowe Psychoonkologia są jednym z warunków, aby ubiegać się o certyfikat Psychoonkologa, który nadawany jest przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne.

DYPLOM

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Stopka