Studia podyplomowe - Psychotraumatologia


Psychotraumatologia to nowa, a zarazem niezwykle zajmująca dziedzina psychologii. Chcesz ją poznać? Nic dziwnego! Rola Psychotraumatologii w najbliższych latach z pewnością będzie rosnąć - mając szansę na zdobycie kompetencji w tym zakresie, zyskujesz nowe możliwości zawodowe, a także ogromne umiejętności, by pomóc swoim pacjentom. Sprawdź, dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z Psychotraumatologii w WSB-NLU w Nowym Sączu.

 Czesne za cały tok studiów wynosi 5 500 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 550 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dla kogo kierunek Psychotraumatologia będzie odpowiednim wyborem?


Psychotraumatologia to studia podyplomowe, które docenią osoby chcące pracować z pacjentami po traumach oraz intensywnych przeżyciach. Wybór Psychotraumatologii jest szczególnie polecany psychologom, psychiatrom, pedagogom, pracownikom socjalnym oraz wszystkim osobom, które w swojej codziennej pracy mogą mieć styczność z osobami, które doświadczyły traumy.

Coraz częściej na zdobycie dodatkowej wiedzy z zakresu Psychotraumatologii decydują się również kuratorzy sądowi, funkcjonariusze publiczni, przedstawiciele służb medycznych. Studia podyplomowe na WSB-NLU są przeznaczone dla osób, które posiadają przynajmniej tytuł licencjata.

Program studiów podyplomowych Psychotraumatologia


Psychotraumatologia to dziedzina niezwykle rozbudowana i fascynująca. Nasz tok studiów podyplomowych zakłada m.in. przekazanie studentom wiedzy dotyczącej traumy, jej zrozumienia oraz podstawowych pojęć oscylujących wokół tematu. Dodatkowo studenci będą dowiadywać się, jakie są konsekwencje traumy, w jaki sposób diagnozować PTSD czy inne zaburzenia związane ze zjawiskiem.

Tok studiów został opracowany przez specjalistów z zakresu Psychotraumatologii, dzięki czemu jest on dopasowany do rzeczywistych wymogów rynku pracy oraz potrzeb pacjentów. Poruszane zagadnienia mają na celu wyposażyć słuchaczu w metody pracy własnej, wspierają wymianę doświadczeń oraz profilaktykę.

Gdzie odbywają się zajęcia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia?


Wszystkie zajęcia w ramach studiów podyplomowych na WSB-NLU odbywają się w oparciu o formułę RealTime Online. Oznacza to, że nasze wykłady oraz ćwiczenia odbywają się w czasie rzeczywistym i umożliwiają pełną interakcję na linii wykładowca-student. W przeciwieństwie do wielu innych studiów podyplomowych o charakterze zdalnym nie otrzymujesz nagranych wykładów - na żywo uczestniczysz z nich z dowolnego miejsca na Ziemi.

Na potrzeby naszej uczelni zaprojektowano innowacyjną platformę Cloud Academy™ (CloudA™), która pozwala m.in. na multitransmisję zajęć. Dodatkowo system CloudA™ gwarantuje naszym studentom możliwość w pełni zdalnego zarządzania swoim tokiem studiów, korzystanie z e-Dziekanatu oraz szeregu innych udogodnień.

Innowacyjna metoda nauczania WSB-NLU to sposób, byś mógł studiować z dowolnego miejsca. To okazja dla każdego, kto chce łączyć życie osobiste z nauką lub nie może fizycznie pojawiać się na zajęciach. Możesz studiować na WSB-NLU niezależnie od tego, gdzie obecnie przebywasz!

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia?

Rekrutacja na studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University odbywa się w online, za pośrednictwem naszej strony internetowej. Aby przystąpić do procesu rekrutacji, należy wypełnić podanie elektroniczne, które jest dostępne na stronie naszej uczelni. Warto pamiętać, że liczba miejsc na studiach podyplomowych jest ograniczona i decyduje kolejność złożenia podań!

DOŁĄCZ DO NAS

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Psychotraumatologia?


Psychotraumatologia jako studia podyplomowe to okazja, by zdobyć nowe doświadczenie oraz wiedzę. Główną zaletą studiów w WSB-NLU jest styczność z ekspertami z dziedziny - wśród kadry profesorskiej są osoby, które na co dzień pracują ze zjawiskiem traumy. Absolwenci studiów podyplomowych Psychotraumatologia mają możliwość znalezienia zatrudnienia m.in. w ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, klinikach oraz szpitalach psychiatrycznych, zakładach karnych czy poprawczych.

Dodatkowo po studiach Psychotraumatologia otwiera się możliwość pracy z pacjentami, którzy przeżyli traumę, mają zróżnicowane stany lękowe, wynikające ze zdarzeń w ich życiu. Absolwenci Psychotraumatologii wiedzą, w jaki sposób skutecznie pracować z pacjentami, jak wspierać ich podczas interwencji, podchodzić do profesjonalnej terapii po traumie.

Ukończenie Psychotraumatologii na WSB-NLU daje możliwość zdobycia kompetencji również z zakresu zarządzania kryzysowego. Nasi studenci zyskują praktyczną wiedzę oraz umiejętność posługiwania się narzędziami, wspierającymi w pracy z traumą. Wiedzą, w jaki sposób stawiać diagnozy oraz prowadzić konsultacje. Zdobywają umiejętności badawcze, co znacznie wzbogaca ich pracę zawodową.

Stopka