Run 4 a Smile

Run 4 a Smile

Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile

Jak wiele można pomóc czyniąc naprawdę niewiele? O tym każdego roku przekonują się studenci Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Organizowany przez nich Run 4 a Smile, czyli biegnij z nami po uśmiech, w każdej edycji kończy się ogromnym sukcesem w pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Od lat głównym partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie SURSUM CORDA.

Na czym polega Run 4 a Smile?

Pierwsza edycja Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech została po raz pierwszy zorganizowana w 2014 r. Choć początkowo wzięło w nim udział niecałe 200 studentów to z każdym rokiem było ich już co raz więcej. To projekt charytatywny, który realizowany jest przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU w Nowym Sączu. Nie jest to jednak bieganie wyłącznie w celach sportowych. Run 4 a Smile to aktywność, której głównym celem jest zebranie środków pieniężnych na pomoc wybranym podopiecznym Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Dzięki tej akcji charytatywnej już 7 razy udało się wesprzeć potrzebujące dzieci.

Jakie są cele projektu Run 4 a Smile?

Oprócz celu głównego jakim jest wsparcie potrzebujących, projekt Run 4 Smile realizuje także inne misje, w tym:

  • ukazanie Nowego Sącza jako miasta międzynarodowego, otwartego na różne kultury;
  • krzewienie idei pomocy osobom potrzebującym oraz szerzenie postaw społecznych temu sprzyjającym wśród mieszkańców i rezydentów Nowego Sącza;
  • promowanie atrakcji turystyczno – kulturalnych Nowego Sącza;
  • propagowanie aktywnego, zdrowego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego wśród dzieci i dorosłych;
  • doskonalenie praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami wśród studentów WSB-NLU.

VII międzynarodowy bieg charytatywny Run 4 a Smile

Dotychczas akcja miała charakter lokalny – w biegu brali udział studenci oraz mieszkańcy z terenu całej Sądecczyzny. W 2020 r., z uwagi na przedłużającą się sytuację pandemiczną w kraju i na świecie, wydarzenie początkowo stanęło pod dużym znakiem zapytania. Jednak społeczność akademicka WSB-NLU stanęła na wysokości zadania, wykazując się zdobytą już ogromną wiedzą na temat organizacji wydarzeń oraz zarządzania projektam (także w sytuacjach kryzysowych i nieprzewidywalnych).

W związku z tym, VII edycja Run 4 a Smile była iście międzynarodowa. Projekt był kontynuowany przy zachowaniu wszelkich środków sanitarnych. Można było rywalizować w dowolnym miejscu na świecie, a do biegu przystąpić w formie e-rywalizacji. Każdy mógł pokonać dystans, jaki sam sobie wyznaczył i to nie tylko na własnych nogach, ale również jadąc na rowerze, rolkach, czy deskorolce! Można było uprawiać marsz nawet na własnym balkonie.

Co więcej, mimo wyjątkowo deszczowego czerwca, udało się w sobotni wieczór zorganizować koncert na trasie WSB-NLU. Wydarzenie transmitowane było online na oficjalnym kanale WSB-NLU oraz w Regionalnej Telewizji Kablowej. Wystąpili: Kordian Cieślik, Sunflowers, Ewa Novel, Arkadio, Poisons, Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy. O sukces nie musiał się nikt martwić. Udział w e-koncertach wzięło łącznie ponad 3 tys osób!

Wydarzenie z każdym rokiem przyciąga coraz więcej uczestników, a podczas VII edycji osiągnięto rekordowy wynik. Całość zbiórki została przekazana na rzecz Stasia Gołębia, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Kabuki, oraz inne schorzenia związane z tą dolegliwością.

Run 4 a Smile - Edycja VII

 

Kontakt i współpraca

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu od początku jego istnienia jest Pani dr Justyna Sokołowska-Woźniak

W razie chęci dołączenia do projektu prosimy o kontakt mailowy: bieg@wsb-nlu.edu.pl