Run 4 a Smile 2018

V Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile

Dnia 2 czerwca 2018 r., na terenie Miasteczka Galicyjskiego, odbyła się piąta, rekordowa edycja międzynarodowego biegu charytatywnego - Run 4 a Smile. Wydarzenie, zorganizowane przez studentów Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University, zgromadziło 549 biegaczy, w tym 112 przedszkolaków, 67 uczniów klas 1-3, 77 uczniów klas 4-6, 55 uczniów klas VII i gimnazjalistów, 238 dorosłych, a także ok. 60 obcokrajowców z 9 różnych krajów.

W ramach biegu udało się zebrać 16.200 zł na leczenie Kacperka Matusika, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. Zwycięzcą głównego biegu okazał się Łukasz Marmol, który osiągnął wynik 12,46 min. Najlepszą kobietą była Sonia Miczołek, która przebiegła dystans w 15:37 min, wyprzedzając o 1 sekundę Barbarę Grucę, zwyciężczynię poprzednich czterech edycji.

Impreza oferowała również atrakcje muzyczne, z występami Violki Marcinkiewicz oraz No Brothers Acoustic Duo. Główną inicjatorką i organizatorką Run 4 a Smile jest dr Justyna Sokołowska Woźniak, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki ogromnemu wysiłkowi całego zespołu, w tym ok. 70 wolontariuszy, głównie studentów WSB-NLU,  a także wsparciu 35 sponsorów i 14 partnerów wydarzenia. Patronat generalny nad biegiem objęła grupa LOTOS.