O specjalności

Analiza biznesu to dziś podstawa dobrze prowadzonej firmy – odpowiednia wiedza o potrzebach firmy, jej sytuacji finansowe czy procesach zachodzących w przedsiębiorstwie pozwalają wprowadzić biznes na zupełnie nowy, wyższy poziom. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych, odpowiednio wykształconych analityków biznesu, którzy będą doskonałym dopełnieniem do istniejących już w przedsiębiorstwie kadr. Chcesz rozwijać swoje skrzydła w tym kierunku? Postaw na studia licencjackie na kierunku Zarządzanie o specjalności Analityk biznesowy.

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Analityk biznesowy?

Analityk biznesowy to prestiżowy zawód, którzy związany jest ze światem finansjery. Mając na uwadze coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych analizą biznesową na studia I stopnia na WSB-NLU. Jeśli interesujesz się ekonomią oraz matematyką, czujesz, że praca analityczna jest czymś, co chcesz robić w życiu – ten kierunek jest doskonały dla Ciebie. Dodatkowym atutem będzie zdolność logicznego myślenia, umiejętność posługiwania się kompetencjami miękkimi. Studia I stopnia o specjalności Analityk biznesowy to doskonała opcja dla osób, które chcą m.in. nauczyć się tworzyć dokumentację projektową, identyfikować i opisywać procesy biznesowe.

Program studiów I stopnia Analityk biznesowy

Charakter studiów na WSB-NLU ma przede wszystkim wymiar praktyczny. Dzięki temu nasi studenci wykształcają wiele umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej. W trakcie całego toku studiów, będziesz uczestniczyć w takich zajęciach jak, m.in.:

• Podstawy zarządzania,
  • Ekonomia menedżerska,
  • Pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • Statystyka,
  • Podstawy marketingu,
  • Podstawy organizacji,
  • Zastosowanie arkuszy kalkulacyjnych,
  • Zarządzanie jakością,
  • Zarządzanie projektami,
  • Finanse przedsiębiorstwa,
  • Raportowanie i analiza danych,
  • Badania marketingowe,
  • Systemy informatyczne,
  • Zachowania organizacyjne,
  • Bazy danych.

W trakcie toku studiów, studenci specjalności Analityk biznesowy będą uczestniczyć także w zajęciach z języka obcego.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Analityk biznesowy?

Absolwent specjalności zyskuje kompetencje, które pozwalają nad praktyczną pracą nad:

• identyfikacją, analizami i weryfikacją potrzeb biznesowych;
  • prowadzeniem badań, oceniania oraz dokumentowania modeli biznesowych;
  • udoskonalaniem procesów i wprowadzaniem zmian organizacyjnych w biznesie;
  • planowaniem strategii i rozwojem polityki biznesowej;
  • rozwiązywaniem problemów biznesowych związanych z procedurami działania organizacji. Przygotowanie ze strony wykładowców praktykujących analizę biznesową pozwoli Ci w przyszłości bez trudów przygotowywać audyty czy raporty biznesowe.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Analityk biznesowy

Zastanawiasz się, jaką pracę możesz podjąć po ukończeniu studiów I stopnia na omawianym kierunku? Bez przeszkód będziesz mógł rozpocząć karierę jako:

• Analityk biznesowy,
  • Analityk procesów firmowych,
  • Kierownik projektów,
  • Członek zespołów analitycznych,
  • Analityk danych finansowych,
  • Analityk ryzyka działań biznesowych,
  • Analityk procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie.

Forma studiów I stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Analityk biznesowy jak:

• studia stacjonarne (prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia I stopnia?

Studia I stopnia na kierunku Analityk biznesowy trwają 6 semestrów.

Koszt studiów Analityk biznesowy

Czesne za studia I stopnia na specjalności Analityk biznesowy płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download