O specjalności

Zarządzanie to kierunek studiów, który jest jednym z najchętniej wybieranych przez przyszłych studentów. Nie ma w tym nic dziwnego – to ogromna szansa na znalezienie zatrudnienia w wielu dziedzinach. Oferowana na WSB-NLU specjalność - Specjalista ds. administracji publicznej to szansa na poszerzenie wiedzy w zakresie zarówno wspomnianego już zarządzania, jak i administracji. Dowiedz się więcej na temat tego kierunku i możliwości, jakie oferuje!

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. administracji publicznej?

Głównym celem specjalności Specjalista ds. administracji publicznej jest przekazanie studentom rzetelnej wiedzy w zakresie zarządzania administracją w sektorze publicznym. Kierunek skierowany jest do osób, które w przyszłości chcą zająć się pełnieniem kluczowych ról w administracjach rządowych, samorządowych lub pozarządowych.

Kierunek o specjalności Specjalista ds. administracji publicznej dedykowany jest osobom, które odznaczają się dobrą organizacją, skrupulatnością oraz cierpliwością.

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds administracji publicznej

Jeśli zdecydujesz się na wybór specjalności Specjalista ds. administracji publicznej, możesz mieć pewność, że to studia, których nie pożałujesz! Na WSB-NLU zajęcia prowadzone są przez praktyków w danej dziedzinie. Dzięki temu dostarczona Ci będzie szeroka wiedza, a także przedstawione będę konkretne rozwiązania czy studia przypadków. Administracja publiczna to niezwykle fascynujący temat, który zapewnia dobrą pracę. Wybierając studia I stopnia na WSB-NLU możesz liczyć na przygotowanie praktyczne oraz merytoryczne. W ramach toku studiów i specjalności, będziesz uczestniczyć m.in. w zajęciach jak:

• Narzędzia informatyki,
  • Podstawy zarządzania,
  • Podstawy ekonomii,
  • Ekonomia menadżerska,
  • Pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • Komunikacja interpersonalna,
  • Zarządzanie jakością,
  • Zarządzanie projektami,
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • Zastosowanie arkuszy kalkulacyjnych,
  • Badania marketingowe,
  • Myślenie kreatywne i krytyczne,
  • Podstawy organizacji,
  • Rachunkowość finansowa,
  • Podstawy prawa,
  • KPA i jego rola w pracy urzędnika, w ramach tych zajęć dowiesz się więcej o:

- Obowiązkach urzędnika i jego odpowiedzialnościach,
           - Roli postanowień w administracyjnym toku instancji,
           - Zagadnieniach ogólnych postępowania administracyjnego,
           - Doręczeniach, wezwaniach i terminach,
           - Kontroli prawidłowości decyzji.

• Zarządzanie dystrybucją i sprzedażą,
  • Media społecznościowe,
  • Systemy informatyczne,
  • Zachowania organizacyjne.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Specjalista ds administracji publicznej?

Studia I stopnia na WSB-NLU to szansa, by zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i kompetencje praktyczne. Specjalista administracji publicznej współuczestniczy w planowaniu i projektowaniu rozwiązań zapewniających skuteczne funkcjonowanie jednostki administracji publicznej.

Absolwenci WSB-NLU o specjalności Specjalista ds. administracji publicznej uzyskują łatwość w podejmowaniu decyzji kierowniczych. Wiedzą, jak zarządzać jednostką oraz zespołem, a także projektami czy informacją. Umiejętnie zarządzają przedsięwzięciami administracji publicznej. Na podstawie obowiązujących przepisów prawa i posiadanej wiedzy absolwent WSB-NLU będzie rozpatrywał sprawy interesantów z zakresu administracji publicznej.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. administracji publicznej.

Ukończenie studiów I stopnia na specjalności Specjalista ds. administracji publicznej sprawia, że nasi absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w roli:

• Pracowników w strukturach administracji publicznej różnego szczebla – samorządowej, rządowej, centralnej, terytorialnej;
  • Pracowników organizacji pozarządowych,
  • Specjalistów ds. organizacji pożytku publicznego,
  • Specjalistów ds. administracji,
  • Kierownika placówek samorządowych,
  • Doradcy ds. procedur,
  • Doradcy ds. przepisów prawnych w zarządzaniu organizacją,
  • Urzędników administracji publicznej.

Forma studiów I stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. administracji publicznej jak:

• studia stacjonarne (prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. administracji publicznej?

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. administracji publicznej trwają 3 lata, czyli 6 semestrów. Po upływie tego czasu oraz zdanej obronie, uzyskasz tytuł licencjata. Dzięki niemu będziesz mógł wybrać od razu swoją ścieżkę zawodową lub udać się na studia uzupełniające. H3: Koszt studiów Specjalista ds. administracji publicznej Czesne za studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. administracji publicznej są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego i nie wymagają dodatkowej wpłaty. Pełen cennik studiów na WSB-NLU można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download