O specjalności


Szukasz kierunku studiów, który będzie wiązać się z Twoimi pasjami? Marzysz o założeniu własnej restauracji lub pracy w branży turystycznej? Rozwiązaniem idealnym będą studia I stopnia na kierunku Zarządzanie – postaw na specjalność: Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych. Zobacz, co możesz zyskać decydując się na studia na WSB-NLU i dowiedz się, czemu to będzie najlepszy wybór dla Ciebie!

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych?

Zawsze chciałeś pracować w hotelu lub restauracji? A może myślałeś o zostaniu menadżerem w branży turystycznej? Jeśli uwielbiasz gastronomie, hotelarstwo lub podróże i to z nimi chcesz wiązać swoją przyszłość – specjalność Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych będzie doskonałym wyborem dla Ciebie.

Jeśli dodatkowo jesteś osobą samodzielną, która doskonale sprawdza się przy organizacji zespołów, jest otwarta, pomysłowa i komunikatywna – z pewnością poradzisz sobie w przyszłości w tym zawodzie!

DOŁĄCZ DO NAS

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych


Niewątpliwą zaletą studiów na WSB-NLU o specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych jest fakt, że zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i praktyków. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie o specjalności: Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych będziesz brać udział m.in. w takich zajęciach jak:

 • Komunikacja interpersonalna,
 • Zarządzanie jakością,
 • Zarządzanie projektami,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • Zarządzanie dystrybucją i sprzedażą,
 • Zachowania organizacyjne,
 • Wybrane aspekty zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym i hotelarskim, w tym treści programowe, jak:

            - Zarządzanie przedsiębiorstwem,
            - Typologia podmiotów gospodarki turystycznej,
            - Otoczenie przedsiębiorstwa turystycznego,
            - Zasoby przedsiębiorstwa turystycznego i ich wykorzystanie,
            - Zarządzanie hotelarstwem, o Analiza finansowa przedsiębiorstwa turystycznego,
            - Zarządzanie jakością usług turystycznych.

 • Badania marketingowe,
 • Media społecznościowe,
 • Negocjacje.

Program realizowany w ramach specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych zakłada również naukę języka obcego. To niezwykle ważne w branżach, których dotyczy kierunek studiów. Dzięki znajomości języków obcych na wysokim poziomie, znacząco zwiększysz swoje szansę na karierę m.in. w międzynarodowym środowisku.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Specjalista ds organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych?


Jako absolwent Zarządzania i specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych będziesz mieć wiedzę oraz kompetencje niezbędne do pracy w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy turystycznej. Bez przeszkód poradzisz sobie zarówno w kwestiach operacyjnych, jak i kierowniczych.

Absolwenci WSB-NLU i specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych świetnie zarządzają zasobami ludzkimi, wiedzą, jak w praktyce radzić sobie z zarządzaniem ryzykiem czy sytuacjami wymagającymi aktywnego zarządzania biznesem. Będziesz wiedział, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, niezwykle przydatnych w branży turystycznej czy gastronomicznej.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych

Specjalizacja pozwala na uzyskanie wiedzy z zakresu zasad organizacji, planowania, kierowania i zarządzania przedsiębiorstwami branży turystycznej i hotelarskiej, ze szczególnych uwzględnieniem form i metod obsługi ruchu turystycznego i uwarunkowań prawnych funkcjonowania przedsiębiorstw turystycznych w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów I stopnia na WSB-NLU


Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych jak:

 • studia stacjonarne (prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu),
 • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
 • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia I stopnia?

Studia I stopnia na kierunku Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych trwają 6 semestrów.

Koszt studiów Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych

Czesne za studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download

Stopka