Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI

Studia I stopnia - kierunek Zarządzanie, specjalność:
Specjalista ds. rachunkowości i finansów

Partner
Kierunek:

Zarządzanie

Poziom:

I stopień, licencjackie

Czas trwania:

6 semestrów

Cena podana za 1 miesiąc (10 rat w roku)
studia stacjonarne

518,00 zł

studia niestacjonarne

538,00 zł

studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

618,00 zł

Choć nie jest to najłatwiejszy kierunek i wymaga dużej chęci do nauki – wizja perspektywicznej kariery jako kierownik ds. finansów jest dla wielu bardzo kusząca. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad obraniem takiego kierunku – postaw na studia z Wyższą Szkołą Biznesu National-Louis University. Zobacz, dlaczego warto postawić na naszą ofertę!

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów?

Do kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów?

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów to opcja dla osób, które nie mają trudności w nauce przedmiotów ścisłych. Od przyszłych absolwentów wymaga się bowiem zrozumienia wielu zagadnień matematycznych czy ekonomicznych. Specjalność Specjalista ds. rachunkowości i finansów to studia skierowane dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z ekonomią. Dlatego też kierunek ten ma charakter logiczny i ścisły. Jeśli myślałeś o tym, by wejść na ścieżkę finansów i rachunkowości – jesteś właśnie na dobrej drodze!

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds rachunkowości i finansów

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds rachunkowości i finansów

Studenci na specjalności finansowej doceniają WSB-NLU za praktyczne podejście do nauki – przywiązujemy bowiem dużą wagę do tego, by wiedzę przekazywali ludzie pracujący w konkretnym zawodzie. Dzięki temu nasi studenci na specjalności rachunkowość i finanse stykają się z osobami kompetentnymi, które na co dzień stykają się z poruszanymi przez nich zagadnieniami. Dzięki temu studenci WSB-NLU w łatwiejszy sposób zdobywają informacje, a także wiedzą, jak wykorzystać je w pracy zawodowej jako specjaliści ds. rachunkowości i finansów.

Studenci specjalności Specjalista ds. rachunkowości w trakcie programu studiów będą również uczestniczyć w zajęciach z języka obcego. Umiejętność ta przyda się w późniejszym rozumieniu np. zagadnień finansów międzynarodowych, czy podczas pracy w dużych korporacjach lub organizacjach międzynarodowych.

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Specjalista ds rachunkowości i finansów

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów
I stopnia o specjalności Specjalista ds rachunkowości i finansów

Po ukończeniu praktycznych studiów z rachunkowości i finansów WSB-NLU, nasi studenci umieją bez przeszkód zastosować zasady rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego. Wiedzą, w jaki sposób dokonywać analiz finansów przedsiębiorstwa i jak sprawdzać informacje o sytuacji ekonomicznej. Absolwenci specjalności rachunkowości i finansów będą potrafili wykorzystywać uzyskane informacje o stanie majątkowym, sytuacji finansowej i wynikach finansowych do sprawozdań, analizy i kalkulacji kosztów i efektów, stanowiących podstawę decyzji o kierunkach rozwoju lub likwidacji organizacji.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów

Absolwent specjalności Specjalista ds. rachunkowości na WSB-NLU, będzie dysponował odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, aby pracować w instytucjach doradztwa finansowego, oddziałach banków, biurach księgowych oraz działach finansowo-rachunkowych organizacji. Studenci rachunkowości i finansów WSB-NLU i omawianego kierunku bardzo często znajdują pracę jako:

 • Księgowi,
 • Doradcy finansowi,
 • Specjaliści w działach controlingu lub księgowości,
 • Pracownicy działów kadrowo-płacowych,
 • Analitycy finansowi,
 • Doradcy zewnętrzni przedsiębiorstw,
 • Pracownicy agencji konsultingowych,
 • Specjaliści ds. rachunkowości organizacji,
 • Konsultanci ds. pozyskiwania środków z funduszy europejskich,
 • Właściciele biur rachunkowych.

LanguageCert LTE

LanguageCert LTE to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Dowiedz się więcej

GOOGLE CLOUD

Podejmując u nas studia masz możliwość uzyskania certyfikatu poprzez program Google Cloud.

Dowiedz się więcej 

Partner specjalności ds. rachunkowości i finansów

Biuro rachunkowe Abak, założone w 1995 roku, to nowoczesna spółka specjalizująca się w obsłudze księgowej, kadrowej oraz wdrożeniach systemów ERP. Obsługuje ponad 500 klientów z całej Polski, w tym zarówno duże spółki, jak i mikroprzedsiębiorstwa rodzinne. Dzięki temu zgromadzili spore doświadczenie w dziedzinie rachunkowości i finansów.

Program Akredytacji Kierunków Studiów

Akredytacja "Studia z Przyszłością" stanowi proces oceny jakości programów i kierunków studiów oferowanych przez polskie uczelnie. Proces ten skupia się na innowacyjności, nowoczesnych metodach dydaktycznych oraz dostosowaniu do aktualnych potrzeb rynku pracy. Jego celem jest wyróżnienie najwyższej jakości programów i kierunków studiów oraz promowanie ich wśród studentów i pracodawców.

W ramach Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością", szczególne wyróżnienie otrzymały programy studiów zarządzania (studia I i II stopnia), prowadzone przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Programy zostały uhonorowane Certyfikatem Akredytacyjnym "Studia z Przyszłością" za rok 2023 oraz 2024.

W ocenie Komisji, te specjalizacje spełniają wszystkie kryteria regulaminowe konkursu, zapewniając studentom nie tylko solidną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności zawodowe oraz istotne kompetencje społeczne. Ich akredytacja wynika z faktu, że programy te są silnie skoncentrowane na potrzebach współczesnego środowiska społeczno-gospodarczego i oczekiwaniach rynku pracy. Dodatkowo, zawierają one elementy innowacyjne i nowatorskie, oparte na oryginalnych koncepcjach dydaktycznych. Treści programowe są starannie dobrane, zgodnie z efektami uczenia się oraz najnowszą wiedzą naukową i praktyką społeczną.

Association of Accredited Schools of Business International (AASBI)

W ramach Programu Akredytacyjnego "Association of Accredited Schools of Business International" (AASBI), Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu otrzymała wyróżnienie za swoje programy studiów z zarządzania na poziomie I i II stopnia. Otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia świadczy o przestrzeganiu przez uczelnię wysokich standardów edukacyjnych oraz o jej zaangażowaniu w dostarczanie programów biznesowych najwyższej jakości.

Akredytacja od AASBI jest dowodem na międzynarodowe uznanie i doskonałość programów WSB-NLU, co przekłada się na lepsze perspektywy zawodowe dla absolwentów oraz zwiększa ich konkurencyjność na globalnym rynku pracy. Jest to również ważny sygnał dla przyszłych studentów i ich rodzin, że wybierając WSB-NLU, decydują się na edukację zgodną z międzynarodowymi standardami, co jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia.

Takie wyróżnienie potwierdza także, że uczelnia skutecznie współpracuje z przedsiębiorstwami i organizacjami międzynarodowymi, co jest kluczowe dla rozwoju programów edukacyjnych odpowiadających na aktualne i przyszłe potrzeby rynku. WSB-NLU kontynuuje pracę nad rozwijaniem swojej oferty edukacyjnej, aby utrzymać i dalej poprawiać standardy, które zostały tak wysoko ocenione przez AASBI. 

WSB-NLU znajduje się w TOP10 najchętniej wybieranych Uczelni niepublicznych w Polsce!*

Forma studiów na WSB-NLU

Studia stacjonarne

Prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu.

Studia niestacjonarne

Odbywające się w formie tradycyjnych i hybrydowych zajęć w Nowym Sączu, a dodatkowo są wspierane przez system CloudA ™

Studia niestacjonarne interaktywne

Odbywające się w formie tradycyjnych i hybrydowych zajęć w Nowym Sączu, a dodatkowo są wspierane przez system CloudA ™

Studia niestacjonarne interaktywne

Jak długo trwają studia I stopnia?

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów trwają 3 lata, czyli

 • 6 semestrów

Koszt studiów Specjalista ds. rachunkowości i finansów

Czesne za studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego i nie wymagają dodatkowej wpłaty.

Pełen cennik można znaleźć w sekcji "Regulamin opłat i inne dokumenty" na stronie Rekrutacja

Jak wygląda
dyplom?

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ

Chcesz wiedzieć więcej o tej specjalności?

Wyślij do nas wiadomość online!

Przesuń w prawo aby wysłać

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Zarządzania.

Sprawdź naszą ofertę studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.