O specjalności

Szukasz pewnego zatrudnienia i szansy na ciekawą pracę po studiach? Postaw na studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów na WSB-NLU. Choć nie jest to najłatwiejszy kierunek i wymaga dużej chęci do nauki – wizja perspektywicznej kariery jest dla wielu bardzo kusząca. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad obraniem takiego kierunku – postaw na studia z Wyższą Szkołą Biznesu National-Louis University. Zobacz, dlaczego warto postawić na naszą ofertę!

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów?

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów to opcja dla osób, które nie mają trudności w nauce przedmiotów ścisłych. Od przyszłych absolwentów wymaga się bowiem zrozumienia wielu zagadnień matematycznych czy ekonomicznych. Specjalność Specjalista ds. rachunkowości i finansów to studia skierowane dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z ekonomią. Dlatego też kierunek ten ma charakter logiczny i ścisły. Jeśli myślałeś o tym, by wejść na ścieżkę finansów i rachunkowości – jesteś właśnie na dobrej drodze!

DOŁĄCZ DO NAS

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds rachunkowości i finansów

Studenci doceniają WSB-NLU za praktyczne podejście do nauki – stawiamy bowiem dużą wagę do tego, by wiedzę przekazywali ludzie pracujący w konkretnym zawodzie. Dzięki temu nasi studenci stykają się z osobami kompetentnymi, które na co dzień stykają się z poruszanymi przez nich zagadnieniami. Dzięki temu studenci WSB-NLU w łatwiejszy sposób zdobywają informacje, a także wiedzą, jak wykorzystać je w pracy zawodowej jako specjaliści ds. rachunkowości i finansów. W ramach toku studiów o specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów weźmiesz udział, m.in. w takich zajęciach jak:

• Narzędzia informatyki,
  • Podstawy zarządzania,
  • Podstawy ekonomii,
  • Wprowadzenie do psychologii,
  • Wstęp do matematyki wyższej,
  • Ekonomia menadżerska,
  • Pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • Komunikacja interpersonalna,
  • Zarządzanie jakością,
  • Zarządzanie projektami,
  • Zastosowanie arkuszy kalkulacyjnych,
  • Badania marketingowe,
  • Myślenie kreatywne i krytyczne,
  • Podstawy organizacji,
  • Rachunkowość finansowa,
  • Podstawy prawa,
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • Badania marketingowe,
  • Raportowanie i analiza danych,
  • Finanse przedsiębiorstwa,
  • Zachowania organizacyjne,
  • Ewidencyjne ujęcie przychodów i kosztów,
  • Podatkowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej.

Studenci specjalności Specjalista ds. rachunkowości w trakcie programu studiów będą również uczestniczyć w zajęciach z języka obcego. Umiejętność ta przyda się w późniejszym rozumieniu np. zagadnień finansów międzynarodowych, czy podczas pracy w dużych korporacjach lub organizacjach międzynarodowych.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Specjalista ds rachunkowości i finansów

Po ukończeniu praktycznych studiów WSB-NLU, nasi studenci umieją bez przeszkód zastosować zasady rachunkowości, przepisów prawa podatkowego. Wiedzą, w jaki sposób dokonywać analiz finansów przedsiębiorstwa, jak sprawdzać informacje o sytuacji ekonomicznej. Absolwenci specjalności będą potrafili wykorzystywać uzyskane informacje o stanie majątkowym, sytuacji finansowej i wynikach finansowych do sprawozdań, analizy i kalkulacji kosztów i efektów, stanowiących podstawę decyzji o kierunkach rozwoju lub likwidacji organizacji.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów

Absolwent specjalności Specjalista ds. rachunkowości na WSB-NLU, będzie dysponował odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, aby pracować w instytucjach doradztwa finansowego, oddziałach banków, biurach księgowych oraz działach finansowo-rachunkowych organizacji. Studenci WSB-NLU i omawianego kierunku bardzo często znajdują pracę jako:

• Księgowi,
  • Doradcy finansowi,
  • Specjaliści w działach controlingu lub księgowości,
  • Pracownicy działów kadrowo-płacowych,
  • Analitycy finansowi,
  • Doradcy zewnętrzni przedsiębiorstw,
  • Pracownicy agencji konsultingowych,
  • Specjaliści ds. rachunkowości organizacji,
  • Konsultanci ds. pozyskiwania środków z funduszy europejskich,
  • Właściciele biur rachunków.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów I stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów jak:

• studia stacjonarne (prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia I stopnia na WSB-NLU?

Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów trwają 3 lata, czyli 6 semestrów. H3: Koszt studiów Specjalista ds. rachunkowości i finansów Czesne za studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. rachunkowości i finansów są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego i nie wymagają dodatkowej wpłaty. Pełen cennik studiów na WSB-NLU można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download