Studia magisterskie - kierunek Zarządzanie, specjalność: Analiza danych

Szukasz perspektywicznego zawodu, który da Ci pewną pracę? Lubisz analizować, sprawdzać, dociekać? W takim razie kierunek Zarządzanie i specjalność Analiza danych na WSB-NLU będzie doskonałym wyborem. Studia te przygotują Cię do pracy w różnego typu przedsiębiorstwach oraz firmach, w których istotna jest poprawna praca z danymi, ich analiza oraz automatyzacja niektórych procesów.

Dla kogo skierowane są studia na specjalności Analiza danych?

Studia na specjalności Analiza danych prowadzone się w ramach studiów magisterskich, czyli II stopnia. Przeznaczone są dla osób, które posiadają przynajmniej tytuł licencjata. Kierunek został zaprojektowany z myślą o studentach, którzy chcą zyskać wiedzę z zakresu zarządzania oraz informatyki, finansów, a także matematyki. Jeśli interesujesz się naukami ścisłymi, czujesz, że twój umysł świetnie sprawdzi się w pracy z zagadnieniami analitycznymi - dołącz do grona profesjonalistów. Dziś specjalistów, którzy potrafią sprawnie wyszukiwać dane, analizować je oraz przedstawiać wnioski jest naprawdę niewielu! Postaw na studia na Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University.

Program studiów Analiza danych

Zastanawiasz się, co będzie czekać na Ciebie na studiach poświęconych Analizie danych? Tok studiów na WSB-NLU zakłada przede wszystkim skupienie się na zdobyciu specjalistycznej wiedzy oraz kompetencji od fachowców w tej dziedzinie. Dlatego też zajęcia prowadzone są przez praktyków i analityków, którzy na co dzień mają styczność z pracą z danymi i tzw. big data. W ramach specjalności Analiza danych studenci WSB-NLU będą brać udział w zajęciach poświęconych analizom finansowym, analizom danych biznesowych czy poznają metody analizy statystycznej.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów magisterskich?

Studia magisterskie na WSB-NLU to ogromna szansa dla każdego, kto chce odpowiednio przygotować się do zawodu analityka danych. Absowenci naszej specjalności zyskują wiedzę z zakresu m.in. trendów oraz zjawisk zachodzących w dzisiejszej gospodarce, oraz biznesie. Poznają zasady finansowania przedsiębiorstw, dowiadują się, w jaki sposób analizować oraz czytać dane i zmienne.

To jednak jeszcze nie wszystko. Specjalność Analiza danych to studia, które pomagają poznać zjawiska Big Data oraz Data Science. Po ukończeniu studiów magisterskich na WSb-NLU nasi studenci umieją posługiwać się wybranymi narzędziami analitycznymi, wiedzą jak zaprezentować wyniki, rozpoznawać dane lub uzyskiwać odpowiedzi na pytania, szacować koszty czy rekomendować działania związane z projektem.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Analiza danych

Program studiów Analiza danych na WSB-NLU został stworzony tak, by stanowić odpowiedź na dzisiejszą, stale rosnąca potrzebę na specjalistów z zakresu analizy danych. Jaka przyszłość czeka studentów specjalności Analiza danych?

Absolwenci WSB-NLU mają szansę zyskać pracę na stanowisku specjalisty ds. rozwoju biznesu. Świetnie poradzą sobie w mikro, makro oraz dużych przedsiębiorstwach na globalną skalę. Mogą również podejmować pracę jako m.in.:

• analitycy finansowi,
  • analitycy biznesowi,
  • analitycy danych,
  • eksperci ds. eksploracji danych,
  • analitycy IT.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów

Kierunek Zarządzanie, w przypadku specjalności Analiza danych na WSB-NLU to studia prowadzone w ramach II stopnia (tzw. studia magisterskie). Omawiana specjalność prowadzona jest w trzech trybach. Do wyboru są:

• studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne,
  • studia interaktywne – RealTime Online, które odbywają się za pośrednictwem platformy Cloud Academy™ .

Jak długo trwają jednolite studia magisterskie?

Studia magisterskie (II stopnia) na WSB-NLU trwają 4 semestry, czyli dwa lata. Tak też jest w przypadku studiów na specjalności Analiza danych. Informujemy o możliwości uzyskania awansu dziekańskiego, który skraca studia. . Więcej informacji szukaj w zakładce poświęconej transferowi ocen.

Biuro Rekrutacji i Marketingu WSB-NLU

Drodzy Kandydaci!

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji lub naszej uczelni, jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.