Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI

Studia II stopnia - kierunek Zarządzanie, specjalność:
Rachunkowość i Controlling

Partner
Kierunek:

Zarządzanie

Poziom:

II stopień, magisterskie

Czas trwania:

4 semestry

Cena podana za 1 miesiąc (10 rat w roku)
studia stacjonarne

548,00 zł

studia niestacjonarne

568,00 zł

studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

648,00 zł

Dziś rachunkowość czy finanse nie oznaczają tylko prowadzenia ewidencji czy wyliczania podatków. To szereg obowiązków i wyzwań, stawianych przed specjalistami z branży. Szukasz studiów, które dobrze przygotują Cię do pracy w zawodzie? Chcesz pogłębić swoją wiedze z zakresu ekonomii, rachunkowości oraz finansów? Świetnie się składa – oferta edukacyjna przygotowana przez WSB-NLU będzie doskonałym wyborem dla Ciebie. Praktycznie przygotujemy Cię do pracy w zawodzie!

Dla kogo skierowane są studia II stopnia o specjalności Współczesna rachunkowość?

Do kogo skierowane są studia II stopnia o specjalności Rachunkowość i Controlling?

Rachunkowość i Controlling to studia, które od bardzo dawna cieszą się ogromnych zainteresowaniem. Nic dziwnego – dają szansę na zyskanie dobrze płatnego, interesującego zawodu. Dodatkowo na WSB-NLU studia magisterskie to okazja, by zdobyć nie tylko wiedzę, ale również praktyczne umiejętności. Jeśli jesteś osobą, która chce związać swoją przyszłość z rachunkowością lub zarządzaniem finansami we współczesnym świecie – to doskonała okazja dla Ciebie. Nasz program jest skierowany do osób, które dobrze odnajdują się w naukach ścisłych, chcą zaznajomić się z najnowocześniejszymi systemami informatycznymi ułatwiającymi prace księgowe, a do tego są otwarte na nowe wyzwania.

Program studiów II stopnia o specjalności Współczesna rachunkowość

Program studiów II stopnia o specjalności Rachunkowość i Controlling

Co powinieneś wiedzieć o naszej ofercie edukacyjnej i specjalności Rachunkowość i Controlling? Przede wszystkim na WSB-NLU mamy praktyczne podejście do nauczania. Program naszych studiów został stworzony w porozumieniu z praktykami, którzy na co dzień mają styczność ze współczesnymi zagadnieniami związanymi z finansami i rachunkowością. Dodatkowo został on dopasowany do wymogów zmieniającego się rynku pracy.

Specjalność stwarza możliwość rozszerzenia wiedzy o ważne i aktualne zagadnienia finansowo-księgowe oraz prawnopodatkowe, niezbędne nie tylko w pracy w działach księgowości lub finansów przedsiębiorstw, ale również ważnych dla przyszłego przedsiębiorcy w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Podczas toku studiów będziesz zdobywać nie tylko wiedzę, ale również umiejętności praktyczne. Prowadzimy ćwiczenia z rachunkowości na programie dedykowanym do działań księgowych – Comarch Optima. Ćwiczenia na WSB-NLU pomogą Ci w pełni opanować wiedzę w zakresie prowadzenia pełnej rachunkowości organizacji.

Dodatkowo dla studentów specjalności przygotowaliśmy zajęcia językowe: Specialized Foreign Language B2+ (dotyczy studentów studiów stacjonarnych).

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów II stopnia o specjalności Współczesna rachunkowość?

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów
II stopnia o specjalności Rachunkowość i Controlling?

Studenci WSB-NLU po ukończeniu studiów magisterskich są w pełni zaznajomieni ze specyfiką branży finansowej. Znają obowiązki pracowników z sektora rachunkowego, wiedza jak prowadzić księgi rachunkowe, nadzorować i zarządzać budżetem. W ramach toku studiów zostali również przygotowani do samodzielnego prowadzenia bilansów otwarcia, dokumentów księgowych i bilansów zamknięcia. Są wyposażeni w wiedzę dotycząca podstaw dekretowania, tworzenia deklaracji VAT i CIT, a także księgowania dokumentów.

Osoba kończąca specjalność posiada szeroką wiedzę z rachunkowości, audytu, prawa podatkowego oraz wykazuje się znajomością księgowych systemów informatycznych – Comarch Optima. Dodatkowo po zakończeniu kursu studenci powinni być w stanie:

 • ocenić płynność, rentowność, wypłacalność, strukturę kapitałową, jakość zarządzania aktywami i ryzyko przedsiębiorstwa,
 • ocenić, kiedy spółka działająca w warunkach księgowych zysków, przynosi ekonomiczną stratę, podążając drogą destrukcji wartości,
 • oszacować nie mający księgowego charakteru koszt własnych źródeł finansowania przedsiębiorstwa,
 • wycenić jednostkę biznesową oraz zbadać symptomy upadłości.
Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Współczesna rachunkowość

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Rachunkowość i Controlling

Po ukończeniu specjalności Rachunkowość i Controlling zyskasz szansę na znalezienie pracy w:

 • Działach finansowych firm,
 • Firmach doradczych,
 • Firmach konsultingowych,
 • Jednostkach samorządowych,
 • Zarządzie firm,
 • Biurach doradztwa rachunkowego,
 • Biurach księgowych,
 • Urzędach i zakładach ubezpieczeń,
 • Fundacjach i stowarzyszeniach,
 • Bankach.

Specjalność przeznaczona jest dla pracowników służb finansowo-księgowych zatrudnionych na różnych stanowiskach we współczesnych przedsiębiorstwach oraz jednostkach sektora finansów publicznych, a także dla kandydatów do pracy w tych służbach.

LanguageCert LTE

LanguageCert LTE to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Dowiedz się więcej

GOOGLE CLOUD

Podejmując u nas studia masz możliwość uzyskania certyfikatu poprzez program Google Cloud.

Dowiedz się więcej 

Partner specjalności Rachunkowość i Controlling

Biuro rachunkowe Abak, założone w 1995 roku, to nowoczesna spółka specjalizująca się w obsłudze księgowej, kadrowej oraz wdrożeniach systemów ERP. Obsługuje ponad 500 klientów z całej Polski, w tym zarówno duże spółki, jak i mikroprzedsiębiorstwa rodzinne. Dzięki temu zgromadzili spore doświadczenie w dziedzinie rachunkowości i finansów.

Program Akredytacji Kierunków Studiów

Akredytacja "Studia z Przyszłością" stanowi proces oceny jakości programów i kierunków studiów oferowanych przez polskie uczelnie. Proces ten skupia się na innowacyjności, nowoczesnych metodach dydaktycznych oraz dostosowaniu do aktualnych potrzeb rynku pracy. Jego celem jest wyróżnienie najwyższej jakości programów i kierunków studiów oraz promowanie ich wśród studentów i pracodawców.

W ramach Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością", szczególne wyróżnienie otrzymały programy studiów zarządzania (studia I i II stopnia), prowadzone przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Programy zostały uhonorowane Certyfikatem Akredytacyjnym "Studia z Przyszłością" za rok 2023 oraz 2024.

W ocenie Komisji, te specjalizacje spełniają wszystkie kryteria regulaminowe konkursu, zapewniając studentom nie tylko solidną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności zawodowe oraz istotne kompetencje społeczne. Ich akredytacja wynika z faktu, że programy te są silnie skoncentrowane na potrzebach współczesnego środowiska społeczno-gospodarczego i oczekiwaniach rynku pracy. Dodatkowo, zawierają one elementy innowacyjne i nowatorskie, oparte na oryginalnych koncepcjach dydaktycznych. Treści programowe są starannie dobrane, zgodnie z efektami uczenia się oraz najnowszą wiedzą naukową i praktyką społeczną.

Association of Accredited Schools of Business International (AASBI)

W ramach Programu Akredytacyjnego "Association of Accredited Schools of Business International" (AASBI), Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu otrzymała wyróżnienie za swoje programy studiów z zarządzania na poziomie I i II stopnia. Otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia świadczy o przestrzeganiu przez uczelnię wysokich standardów edukacyjnych oraz o jej zaangażowaniu w dostarczanie programów biznesowych najwyższej jakości.

Akredytacja od AASBI jest dowodem na międzynarodowe uznanie i doskonałość programów WSB-NLU, co przekłada się na lepsze perspektywy zawodowe dla absolwentów oraz zwiększa ich konkurencyjność na globalnym rynku pracy. Jest to również ważny sygnał dla przyszłych studentów i ich rodzin, że wybierając WSB-NLU, decydują się na edukację zgodną z międzynarodowymi standardami, co jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia.

Takie wyróżnienie potwierdza także, że uczelnia skutecznie współpracuje z przedsiębiorstwami i organizacjami międzynarodowymi, co jest kluczowe dla rozwoju programów edukacyjnych odpowiadających na aktualne i przyszłe potrzeby rynku. WSB-NLU kontynuuje pracę nad rozwijaniem swojej oferty edukacyjnej, aby utrzymać i dalej poprawiać standardy, które zostały tak wysoko ocenione przez AASBI. 

WSB-NLU znajduje się w TOP10 najchętniej wybieranych Uczelni niepublicznych w Polsce!*

Forma studiów na WSB-NLU

Studia stacjonarne

Prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu.

Studia niestacjonarne

Odbywające się w formie tradycyjnych i hybrydowych zajęć w Nowym Sączu, a dodatkowo są wspierane przez system CloudA ™

Studia niestacjonarne interaktywne

Odbywające się w formie tradycyjnych i hybrydowych zajęć w Nowym Sączu, a dodatkowo są wspierane przez system CloudA ™

Studia niestacjonarne interaktywne

Jak długo trwają studia II stopnia?

Studia II stopnia na kierunku Współczesna rachunkowość trwają

 • 4 semestry

Koszt studiów Rachunkowość i Controlling

Czesne za studia II stopnia na specjalności Współczesna rachunkowość są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego.

Pełen cennik można znaleźć w sekcji "Regulamin opłat i inne dokumenty" na stronie Rekrutacja

Jak wygląda
dyplom?

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ

Chcesz wiedzieć więcej o tej specjalności?

Wyślij do nas wiadomość online!

Przesuń w prawo aby wysłać

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Zarządzania.

Sprawdź naszą ofertę studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.