O specjalności

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce? Jeśli szukasz studiów II stopnia, które przygotują Cię praktycznie do pracy w zawodzie, a także uzbroją w niezbędną wiedzę – czekamy na Ciebie!

Zapraszamy na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie finansami. Stawiamy przede wszystkim na kształcenie poprzez praktykę – współpracujemy z ekspertami w dziedzinie finansów, którzy wiedzą, jak przekazać najważniejsze kwestie naszym studentom oraz uczą ich wykorzystania wiedzy w praktyce. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta – nie czekaj i wybierz WSB-NLU już dziś!

Do kogo skierowane są studia II stopnia o specjalności Zarządzanie finansami?

Zastanawiasz się, czy studia II stopnia na WSB-NLU będą dobrym wyborem dla Ciebie? Już odpowiadamy! Jeśli zależy Ci na uczelni, która stawia na praktyczne podejście do nauczania, a jednocześnie zapewnia studentom swobodę, oferując aż trzy formuły szkolenia – to dobrze trafiłeś.

Nasza oferta programowa na specjalności Zarządzanie finansami jest skierowana dla osób, które chcą związać swoją karierę zawodową właśnie z szeroko pojętymi finansami. Dodatkowo kierunek przeznaczony jest dla osób, które chcą pogłębić wiedzę z zakresów ekonomicznych, pragną poznać podstawy rachunkowości i zarządzania przedsiębiorstwem.

Program studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie finansami

Wybierając ofertę edukacyjną WSB-NLU oraz specjalność Zarządzanie finansami zyskujesz szansę na pewne jutro. Profesjonalnie przygotowujemy naszych studentów do pracy w zawodzie związanych z rachunkowością, ekonomią i finansami. Poszerzamy ich wiedzę oraz umiejętności, które są niezbędne na dzisiejszym, ekspresowo zmieniającym się rynku pracy. Dodatkową zaletą naszej oferty jest współpraca z praktykami w zakresie zarządzania finansami. Przedmioty specjalnościowe prowadzone są przez ekspertów z danej dziedziny, którzy chętnie dzielą się ze studentami doświadczeniem oraz know-how zawodu.

W ramach kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie finansami, będziesz brać udział w takich zajęciach, jak:

• Koncepcje zarządzania,
  • Makroekonomia,
  • Przedsiębiorczość,
  • Rachunkowość zarządcza,
  • Statystyka matematyczna,
  • Etyka,
  • Logistyka,
  • Marketing międzynarodowy,
  • Psychologia społeczna,
  • Zarządzanie procesami,
  • Zarządzanie strategiczne,
  • Prawo handlowe,
  • Analiza ekonomiczno-finansowa,
  • Rynki finansowe,
  • Inwestycje i teoria portfela,
  • Wycena przedsiębiorstwa.

W procesie nauczania doświadczona kadra ekspercka główny nacisk kładzie na praktyczny charakter interaktywnych zajęć, wzbogaconych licznymi studiami przypadków. Dodatkowo dla studentów specjalności Zarządzanie finansami przygotowaliśmy lektorat Specialized Foreign Language B2+.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie finansami

Absolwent specjalności Zarządzanie finansami po ukończeniu studiów II stopnia na WSB-NLU potrafi zidentyfikować źródła ryzyka finansowego, umie je oszacować i potrafi nim zarządzać. W szczególności dotyczy to ryzyka zmiany kursów walut, stóp procentowych, wartości cen akcji i obligacji. W tym celu dysponuje wszechstronną wiedzą o współczesnych instrumentach finansowych, umie je wycenić i potrafi w praktyce zbudować strategie osłaniające przed ryzykiem.

Ponadto potrafi modelować na komputerze złożone zjawiska i procesy związane z zarządzaniem finansami firm czy funduszami inwestycyjnymi. Dzięki studiom z Zarządzania finansami przygotujesz się także do zarządzania finansami własnej działalności gospodarczej.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Zarządzanie finansami

Wybierając specjalność Zarządzanie finansami, masz pewność, że otwierają się przed Tobą szerokie perspektywy kariery zawodowej! Jako absolwent studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie, bez trudu znajdziesz w przyszłości zatrudnienie jako:

• Dyrektor lub kierownik finansowy,
  • Specjalista ds. budżetowania przedsiębiorstw,
  • Specjalista ds. zarządzania finansami,
  • Księgowy,
  • Pracownik rachunkowości zarządczej,
  • Analityk finansowy,
  • Analityk inwestycyjny,
  • Kontroler finansowy,
  • Niezależny ekspert finansowy,
  • Analityk ryzyka kredytowego / inwestycyjnego.

Docelowymi miejscami pracy po tej specjalności są: podmioty rynku finansowego i kapitałowego, a usług doradztwa inwestycyjnego.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów II stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie finansami jak:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia II stopnia?

Studia II stopnia (studia magisterskie) na kierunku Zarządzanie finansami na WSB-NLU trwają 4 semestry.

Koszt studiów Zarządzanie finansami

Czesne za studia II stopnia na specjalności Zarządzanie finansami są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download