O specjalności

Prowadzenie działalności gospodarczej lub zarządzanie firmą na szczeblu kierowniczym to nie lada wyzwania! Potrzeba ogromnego zaangażowania, wiedzy oraz umiejętności, które pozwalają rozumieć, jak działa przedsiębiorstwo oraz, w jaki sposób czynniki zewnętrzne na nie wpływają. Chcesz się tego nauczyć i zostać specjalistą ds. zarządzania firmą? Doskonale trafiłeś! Do tej roli pomogą przygotować cię studia II stopnia na kierunku Zarządzanie i dedykowanej specjalności Zarządzanie firmą. Z nami nauczysz się wszystkiego, co niezbędnego, a przy tym… zyskasz praktyczne umiejętności do prowadzenia organizacji!

Dla kogo skierowane są studia II stopnia o specjalności Zarządzanie firmą?

Studia II stopnia skierowane są do osób, które uzyskały przynajmniej tytuł licencjata. Jeśli interesujesz się ekonomią, prowadzeniem biznesu, chcesz poznać jak wyglądają struktury organizacji – specjalność Zarządzanie firmą będzie doskonałym wyborem. To opcja, która skierowana jest zarówno do osób zainteresowanych tematyką, jak i tych, które chcą lub już prowadzą własną działalność gospodarczą.

Wybierz studia, która będą w przyszłości wiązać się z Twoją wymarzoną ścieżką kariery! Nie czekaj dłużej, tylko zapisz się na studia w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.

Program studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie firmą

Czy wiesz, co wyróżnia naszą uczelnię i program jej studiów na tle innych? Mamy praktyczne, nowoczesne podejście do nauczania. Czerpiemy z najlepszych polskich i amerykańskich wzorców edukacyjnych, a zajęcia na specjalnościach WSB-NLU są prowadzone przez ekspertów z danej branży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybierając WSB-NLU nie tylko zyskujesz wiedzę, przydatną w pracy, ale też praktyczne kwalifikacje, które na dobre otwierają przed Tobą ścieżkę kariery!

W ramach kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie firmą, będziesz brać udział w takich zajęciach, jak:

• Koncepcje zarządzania,
  • Makroekonomia,
  • Przedsiębiorczość,
  • Rachunkowość zarządcza,
  • Statystyka matematyczna,
  • Etyka,
  • Logistyka,
  • Marketing międzynarodowy,
  • Psychologia społeczna,
  • Zarządzanie procesami,
  • Zarządzanie strategiczne,
  • Prawo handlowe,
  • Kierowanie zespołem,
  • Analiza ekonomiczno-finansowa,
  • Prawne i organizacyjne aspekty zatrudniania w organizacji,
  • Promocja osobista i techniki sprzedaży.

W procesie nauczania doświadczona kadra ekspercka główny nacisk kładzie na praktyczny charakter interaktywnych zajęć, wzbogaconych licznymi studiami przypadków. Dodatkowo dla studentów specjalności Zarządzanie firmą przygotowaliśmy lektorat Specialized Foreign Language B2+.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie firmą

Prowadzone przez WSB-NLU zajęcia mają charakter praktyczny, co pozwala naszym absolwentom zdobyć kompetencje wymagane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wyposażamy studentów w umiejętność wykorzystywania negocjacji, zarządzania procesami czy kierowania zespołem podczas pracy własnej. Dodatkowo absolwenci II stopnia studiów wiedzą, jak prawidłowo oceniać zjawiska ekonomiczne czy procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

Słuchacz tej prestiżowej specjalności pogłębia wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji, w tym zarządzania: międzynarodowego, projektami, kapitałem ludzkim i strategii marketingowych, a także z zakresu rachunkowości zarządczej i analizy finansowej.

Dodatkowo wybierając specjalność Zarządzanie firmą nauczysz się, jak:

• wykorzystywać techniki i metody prowadzenia organizacji,
  • prowadzić firmę w wymiarze krajowym i międzynarodowym,
  • wykorzystywać rachunkowość i ekonomię,
  • planować pracę z zespołem,
  • zrozumieć istotę ryzyka oraz innowacji w biznesie.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Zarządzanie firmą

Celem specjalności Zarządzanie firmą jest przygotowanie studentów do pracy w przedsiębiorstwa i organizacjach różnego typu, m.in. na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich.

Jako absolwent studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie, bez trudu znajdziesz zatrudnienie jako:

• Menadżer w organizacji,
  • Organizator lub kierownik w przedsiębiorstwie,
  • Projektant systemów zarządzania,
  • Dyrektor ds. sprzedaży,
  • Menadżer produktu,
  • Doradca ds. zarządzania przedsiębiorstwem.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów II stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie firmą jak:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia II stopnia?

Studia II stopnia na kierunku Zarządzanie firmą trwają 4 semestry i kończą się obroną dyplomową.

Koszt studiów Zarządzanie firmą

Czesne za studia II stopnia na specjalności Zarządzanie firmą są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download