O specjalności

Współcześnie przed biznesami turystycznymi i restauracyjnymi staje wiele trudności. Dotąd były to prężnie rozwijające się dziedziny, a turystyka stanowiła powszechne zjawisko. Dziś, gdy cały świat zatrzymał się wskutek pandemii, branżami, które najmocniej ucierpiały są m.in. turystyka oraz gastronomia. W ramach studiów II stopnia, przygotowaliśmy ofertę Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym, która ma na cel szkolenie specjalistów orientujących się we współczesnych trendach i potrzebach przedsiębiorstw. Jeśli chcesz w przyszłości w pełni profesjonalnie zajmować się biznesem turystycznym lub restauracyjnym – postaw na studia z WSB-NLU! Z nami zdobędziesz wszechstronne wykształcenie oraz praktyczne przygotowanie zawodowe.

Dla kogo skierowane są studia II stopnia o specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym?

Studia na specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym są skierowane do osób, które chcą zyskać przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwach związanych z turystyką i gastronomią. Z nami nauczysz się, jak organizować pracę i nadzorować działania innych, jak kierować biznesem, a także poznasz nowoczesne strategie zarządzania. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi poznawać nowe kultury, a dodatkowo masz zdolności przywódcze i wiesz, że potrafiłbyś zarządzać biznesem i pracownikami, to studia na WSB-NLU i tej specjalności będą dla ciebie odpowiednim wyborem!

Program studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym

Studia magisterskie na WSB-NLU mają na celu przygotowanie naszych studentów do pracy w wybranym przez nich zawodzie, określanym poniekąd w ramach specjalności. W przypadku Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym kształcimy specjalistów, którzy podejmą trudy kierowania biznesem na rynku turystycznym, hotelarskim oraz restauracyjnym.

Największą zaletą programu studiów na specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym jest fakt, że został on przygotowany we współpracy z praktykami. W ramach zajęć na WSB-NLU będziesz uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez osoby, które na co dzień pracują w biznesie, wiedzą jak skutecznie nim zarządzać i radzić sobie w różnych sytuacjach.

W ramach kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym, będziesz brać udział w takich zajęciach, jak:

• Koncepcje zarządzania,
  • Makroekonomia,
  • Przedsiębiorczość,
  • Rachunkowość zarządcza,
  • Statystyka matematyczna,
  • Etyka,
  • Logistyka,
  • Marketing międzynarodowy,
  • Psychologia społeczna,
  • Zarządzanie procesami,
  • Zarządzanie strategiczne,
  • Prawo handlowe,
  • Ekonomika turystyki i hotelarstwa,
  • Kierowanie zespołem,
  • Organizacja i zarządzanie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii,
  • Promocja osobista i techniki sprzedaży.

Dodatkowo dla studentów specjalności przygotowaliśmy zajęcia językowe: Specialized Foreign Language B2+.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów II stopnia o specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym?

Głównym celem specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym jest przygotowanie absolwentów do pełnienia ról zarządczych w przedsiębiorstwach. Stawiamy na rozwój kompetencji praktycznych, ucząc m.in. jak wykorzystywać nowoczesne technologie i programy informatyczne do prowadzenia działalności. Po ukończeniu specjalności będziesz wiedzieć, jak posługiwać się definicjami i określeniami używanymi powszechnie w turystyce krajowej oraz międzynarodowej. Poznasz również mechanizmy ekonomiczne, wynikające z działalności turystycznej, dowiesz się jaka jest rola i znaczenie turystyki dla gospodarki światowej.

Absolwent specjalności będzie wyposażony w wiedzę z zakresu zarówno współczesnych procesów zachodzących w przedsiębiorstwach turystycznych i ich otoczenia, jak również zarządzania zapleczem materialno-technicznym przedsiębiorstw turystycznych oraz gastronomicznych.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym

Po ukończeniu studiów magisterskich na WSB-NLU będziesz w stanie samodzielnie prowadzić i zarządzać działalnością gospodarczą w sektorze turystyki, pełnić funkcję menedżera w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelarskich oraz pracować w wydziałach jednostek samorządu terytorialnego, zajmujących się szeroko rozumianą promocją turystyki i zarządzaniem turystyką w regionie. Również po tej specjalności absolwenci będą mogli kierować samodzielnie obiektami gastronomicznymi.

Po ukończeniu specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym zyskasz szansę na znalezienie pracy jako:

• Kierownik biura podróży,
  • Menadżer hotelu,
  • Kierownik restauracji,
  • Menadżer w branży turystycznej,
  • Właściciel restauracji
  • Specjalista ds. zarządzania w organizacjach turystycznych.

Forma studiów II stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym jak:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia II stopnia?

Studia II stopnia na kierunku Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym trwają 4 semestry (2 lata).

Koszt studiów Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym

Czesne za studia II stopnia na specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym są płatne w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download