Studia inżynierskie I stopnia - kierunek Informatyka, specjalność Analityk Cyberbezpieczeństwa

Szeroki dostęp do internetu, łatwość korzystania z komputerów, przechowywanie cennych danych w chmurze – czasem wystarczy chwila nieuwagi, by ktoś włamał się do komputera, przechwycił wrażliwe informacje, czy wykradł pieniądze z konta. Jeszcze gorzej, gdy mamy do czynienia z cyberatakami na przedsiębiorstwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzisiejszego świata – WSB-NLU przygotowała studia inżynierskie I stopnia o specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo skierowane są studia inżynierskie o specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa?

Chcesz zdobyć dobrze płatną pracę w jednej z najszybciej rozwijających się branży na świecie? Dodatkowo lubisz informatykę, szperanie po internecie, jesteś chętny, by poznać najnowocześniej metody cyberobrony? W takim razie kierunek Informatyka i specjalność Analityk Cyberbezpieczeństwa będą idealne dla Ciebie! Celem studiów inżynierskich o specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa jest praktyczne przygotowanie naszych studentów do podjęcia pracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jeśli chcesz poznać tajniki ochrony danych osobowych, interesują Cię nowe wymiary bezpieczeństwa internetowego, chcesz dowiedzieć się, jak przygotowywać raporty lub analizy związane z bezpieczeństwem – doskonale trafiłeś!

Program studiów Analityk Cyberbezpieczeństwa

Większość prowadzonych zajęć w toku studiów inżynierskich na kierunku Informatyka ma aspekt praktyczny, co daje wysokie efekty pod względem przyswajania wiedzy, zdobywania zdolności analitycznych, pracy w grupie, jak również wykorzystania zdobytych umiejętności w tzw. środowisku produkcyjnym.

W toku studiów Analityk Cyberbezpieczeństwa, będziesz uczestniczyć m.in. w takich zajęciach specjalnościowych, jak:

• Algorytmy i struktury danych,
  • Matematyka dyskretna,
  • Pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • Programowanie w C++,
  • Podstawy inżynierii oprogramowania,
  • Programowanie w Java,
  • Interakcja człowiek-komputer,
  • Inżynieria systemowa,
  • Laboratorium Hack The Box,
    • Sieci komputerowe,
    • Podstawy elektroniki i techniki cyfrowej,
    • Administracja danymi osobowymi,
    • Audyt bezpieczeństwa danych i analiza zagrożeń,
    • Zarządzanie projektami,
    • Internet rzeczy,
    • Inżynieria zwrotna,
    • Kryptografia.

POBIERZ KATALOG KURSÓW

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów inżynierskich?

Absolwent specjalności Analityk cyberbezpieczeństwa nabędzie niezbędnych zdolności służących do efektywnego zabezpieczenia własności intelektualnej firmy oraz przetwarzanych przez nią danych, chroniąc tym samym jej majątek jak również powierzone dane klientów

Dodatkowo absolwenci WSB-NLU świetnie znają się zasadach tworzenia cyberbezpieczeństwa w organizacjach, wiedzą jak prawidłowo dbać o dane informatyczne w przedsiębiorstwach. Zyskują wiedzę niezbędną do zastosowania metod ochrony przed kradzieżą tożsamości w internecie.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa

Po ukończeniu kierunku Informatyka i specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa, możesz zdobyć pracę jako:

• Analityk bezpieczeństwa w organizacjach prywatnych lub państwowych,
  • Funkcjonariusz wywiadu,
  • Specjalista ds. zarządzania kryzysowego,
  • Administrator danych osobowych,
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa informatycznego w firmach prywatnych lub instytucjach publicznych,
  • Szkoleniowiec ds. bezpieczeństwa informatycznego,
  • Specjalista ds. ochrony informacji wrażliwych,
  • Specjalista ds. audytów informatycznych.

Forma studiów inżynierskich

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Analityk Cyberbezpieczeństwa, które prowadzone są na uczelni WSB-NLU w Nowym Sączu dostępne są w trzech formach jako:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA™).

Jak długo trwają studia inżynierskie I stopnia na kierunku Analityk Cyberbezpieczeństwa?

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Analityk Cyberbezpieczeństwa trwają 7 semestrów.

Koszt studiów Analityk Cyberbezpieczeństwa

Czesne za studia inżynierskie na specjalności Analityk Cyberbezpieczeństwa płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download