Studia inżynierskie - kierunek Informatyka, specjalność: Grafika komputerowa i multimedia

Interesujesz się grafiką komputerową? Jesteś osobą kreatywną, która lubi tworzyć, czuje widzenie przestrzenne? W takim razie idealną specjalnością na kierunku Informatyka będzie dla Ciebie Grafika komputerowa i multimedia. Wybierz Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, by pójść na studia, które pozwolą w pełni odkryć oraz rozwijać Twój potencjał.

Do kogo skierowane są studia inżynierskie o specjalności Grafika komputerowa i multimedia?

Nie wiesz, czy studia o specjalności Grafika komputerowa i multimedia są dobrym wyborem? Jeśli lubisz sztukę, albo interesuje Cię tworzenie własnych grafik - zdecydowanie tak, postaw na WSB-NLU. Studia są połączeniem wiedzy naukowej, z jednoczesną możliwością zdobycia kwalifikacji praktycznych. Jeśli jesteś osobą, którą cechuje otwarty umysł, masz nieograniczone pokłady kreatywności, dobrze odnajdujesz się w świecie komputerów oraz lubisz świat komputerów - Grafika komputerowa i multimedia okażą się prawidłową drogą.

Program studiów Grafika komputerowa i multimedia

Grafika komputerowa i multimedia to kierunek, który daje Ci możliwość zdobycia wiedzy oraz kompetencji, które są niezbędne w pracy zawodowej. Program studiów na WSB-NLU przede wszystkim opiera się na kształceniu praktycznym. Stawiamy duży nacisk na zajęcia ćwiczeniowe, projektowanie i tworzenie zasobów graficznych.

Studenci WSB-NLU mają możliwość uczestnictwa w zajęciach komercyjnych, zyskują wiele umiejętności graficznych, ale także z zakresu wiedzy informatycznej. Nasze zajęcia na specjalności Grafika komputerowa i multimedia są nastawione na kształcenie umiejętności plastycznych i sztuki komunikacji wizualnej.

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjna 2021/2022, Dziekan Uczelni postanowił przedłużyć proces rekrutacji do dnia 05/08/2021 r. Informację o limitach wolnych miejsc i szczegółach rekrutacji uzyskają Państwo pod numerem:

•18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 103 – Natalia Gut

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów inżynierskich?

Tok studiów inżynierskich na specjalności Grafika komputerowa i multimedia został przygotowany tak, by nasi studenci zdobyli wszechstronne wykształcenie oraz umiejętności w zakresie animacji, grafiki wektorowej oraz innych rodzajów. Pracują na specjalistycznych programach, co już na wstępie stanowi ich ogromną przewagę na rynku pracy. Są dobrze zaznajomieni również z wymogami pracodawców.

Studenci Informatyki na WSB-NLU często uczestniczą w zajęciach praktycznych, których celem jest dobre przygotowanie do zawodu. Zajęcia prowadzone przez wysokiej klasy ekspertów, praktyków oraz specjalistów ds. grafiki komputerowej.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Grafika komputerowa i multimedia

Studenci WSB-NLU zyskują ogromną szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Dzięki wyborowi naszej uczelni dowiadują się, m.in. jak obrabiać pliki graficzne, obsługiwać popularne programy komputerowe, czy poznają języki skryptowe.

Gdzie mogą znaleźć zatrudnienie absolwenci specjalności Grafika komputerowa i multimedia? Po ukończeniu studiów z powodzeniem mogą zajmować się takimi zadaniami jak:

• projektowanie reklam w firmie mediowej,
  • zarządzanie komunikacją wizualną,
  • zaawansowana edycja plików graficznych i wideo,
  • tworzenie elementów multimedialnych,
  • używanie obrazu w komunikacji biznesowej i społecznej,
  • praca jako specjalista ds. reklamy w agencji mediowej,
  • twórca plakatów i innych nośników informacji,
  • twórca grafik w grach komputerowych,
  • projektowanie graficzne,
  • projektowanie systemów identyfikacji wizualnej,
  • tworzenie typografii.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów

Kierunek Informatyka na WSB-NLU to studia inżynierskie I stopnia. Specjalność Grafika komputerowa i multimedia prowadzona jest w trzech trybach. Do wyboru są:

• studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne,
  • studia interaktywne – RealTime Online, które odbywają się za pośrednictwem platformy Cloud Academy™ .

Jak długo trwają studia inżynierskie I stopnia?

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Grafika komputerowa i multimedia trwają 7 semestrów. Informujemy o możliwości uzyskania awansu dziekańskiego, który skraca studia. Więcej informacji szukaj w zakładce poświęconej transferowi ocen.

Biuro Rekrutacji i Marketingu WSB-NLU

Drodzy Kandydaci!

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji lub naszej uczelni, jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.