Studia inżynierskie - kierunek Informatyka, specjalność Game Developer

Fascynuje Cię świat gier komputerowych? Chcesz zacząć je tworzyć na własną rękę? Nie czekaj dłużej – zostań informatykiem o specjalności Game Developer! To kierunek, który otworzy przed Tobą morze możliwości. Sprawdź ofertę studiów inżynierskich na WSB-NLU w Nowym Sączu.

Dla kogo skierowane są studia inżynierskie o specjalności Game Developer?

Jeśli czujesz, że rola gracza nie jest dla Ciebie wystarczająca i chcesz robić coś więcej w tym kierunku – pomyśl o studiach inżynierskich na kierunku Informatyka o specjalności Game Developer. To doskonała droga dla tych, którzy marzą o pracy, która będzie ich interesować i sprawiać prawdziwą radość. Jeśli nie brakuje Ci kreatywności, masz otwartą głowę, chcesz nauczyć się programowania i tworzenia sztucznej inteligencji – Game Developer to kierunek właśnie dla Ciebie.

Program studiów Game Developer

Celem nauczania na kierunku Game Developer jest stworzenie własnej gry, zaczynając od fazy projektowania, implementowania założeń przez tworzenia zasobów graficznych, aż po różne sposoby marketingu/promowania gier zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas pracy każdego zespołu produkującego gry. Dzięki temu nasi absolwenci od razu mogą przećwiczyć zdobytą wiedzę teoretyczną, a zarazem zdobyć doświadczenie, które jest niezbędne na rynku pracy.

Podczas toku studiów, na specjalności Game Developer, weźmiesz udział m.in. w takich zajęciach jak:

• Wstęp do programowania,
    • Wstęp do matematyki wyższej,
    • Algorytmy i struktury danych,
    • Matematyka dyskretna,
    • Programowanie w C++,
    • Podstawy inżynierii oprogramowania,
    • Programowanie w Java,
    • Grafika komputerowa,
    • Projektowanie baz danych,
  • Programowanie w języku C#,
  • Rachunek różniczkowy i całkowy,
  • Programowanie gier i scenariuszy,
  • Animacja komputerowa i film animowany,
  • Modelowanie 3D i wizualizacja,
  • Systemy wbudowane,
  • Programowanie sztucznej inteligencji w grach komputerowych,
  • Zaawansowane programowanie gier.

Dodatkowo podczas studiów na kierunku Informatyka, studenci będą uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego na poziomie intermediate. Studia kończą się praktykami oraz projektem inżynierskim. Patronat nad specjalnością Game Developer objęło niezależne studio gier iFun4all.S.A. Pracownicy firmy prowadzą m.in. przedmioty specjalistyczne na omawianym kierunku.

POBIERZ KATALOG KURSÓW

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów inżynierskich?

Głównym założeniem programowym specjalności Game Developer jest przygotowanie studentów do samodzielnej pracy w sektorze IT. W WSB-NLU stawiamy na praktyczne podejście do nauki – wykładowcy naszej uczelni to ludzie aktywni zawodowo, którzy pokazują, jak przełożyć zdobytą teorię na odpowiednie działanie w praktyce. Podczas całego toku studiów o specjalności Game Developer, studenci będą realizować projekt inżynierski, poznają specyfikę pracy zespołowej oraz zarządzania projektami.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Game Develope

Dzięki studiom na WSB-NLU, absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w firmach zajmujących się tworzeniem gier i staną się bardziej wartościowym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy. Nasi absolwenci są gotowi do podjęcia pracy m.in. przy:

• tworzeniu gier komputerowych,
  • działaniach reklamowych,
  • produkcjach filmowych i telewizyjnych,
  • projektowaniu środowisk webowych lub mobilnych,
  • projektowaniu aplikacji mobilnych,
  • programowaniu sztucznej inteligencji w grach komputerowych,
  • tworzeniu filmów animowanych,
  • tworzeniu animacji komputerowych,
  • projektowaniu komputerowych modeli 3D.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów inżynierskich

Studia inżynierskie I stopnia, które prowadzone są na uczelni WSB-NLU w Nowym Sączu dostępne są w trzech formach jako:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA™).

Jak długo trwają studia inżynierskie I stopnia na kierunku Game Developer?

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Game Developer trwają 7 semestrów.

Koszt studiów Game Developer

Czesne za studia inżynierskie na kierunku Game Developer płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download