Studia inżynierskie - kierunek Informatyka, specjalność Programista Aplikacji Biznesowych

Praca w sektorze IT to dziś jedna z najbardziej pewnych ścieżek zawodowych. Programiści są dziś na wagę złota – jednak, aby podjąć pracę w tym zakresie, niezbędna jest odpowiednia wiedza. Możesz ją zdobyć decydując się na studia inżynierskie I stopnia na WSB-NLU. Postaw na kierunek Informatyka i specjalność Programista aplikacji biznesowych, by w pełni decydować o swojej przyszłości.

Dla kogo skierowane są studia inżynierskie o specjalności Programista Aplikacji Biznesowych?

Studia o specjalności Programista Aplikacji Biznesowych skierowane są dla miłośników informatyki, komputerów oraz internetu. To mocno praktyczny kierunek, w którym stawiamy przede wszystkim na zdobycie umiejętności pisania aplikacji biznesowych. Dzięki studiom na WSB-NLU bez trudu opanujesz wiedzę niezbędną w pracy programisty. Studia Programista Aplikacji Biznesowych adresowane są dla tych, którzy chcą nauczyć się tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych, a także przygotować się praktycznie do zawodu programisty.

Program studiów Programista Aplikacji Biznesowych

W czasie studiów o specjalności Programista Aplikacja Biznesowych na WSB-NLU, nasi studenci realizują programowanie zaawansowanej aplikacji biznesowej. Pracują zgodnie z zasadami, które obowiązują w profesjonalnych zespołach programistycznych największych firm wytwarzających oprogramowania. Nauka programowania jest silnie połączona z realizacją projektu.

Oprócz tego, w trakcie całego toku studiów, studenci kierunku Informatyka o specjalności Programista Aplikacji Biznesowych, będą brać udział w zajęciach jak:

• Narzędzia informatyki,
    • Matematyka dyskretna,
    • Algorytmy i struktury danych,
    • Programowanie w C++,
    • Statystyka,
    • Podstawy inżynierii oprogramowania,
    • Podstawy elektroniki i techniki cyfrowej,
    • Tworzenie interfejsów użytkownika,
  • Zarządzanie projektami,
  • Grafika komputerowa,
  • Programowanie w PHP,
  • Programowanie desktopowych aplikacji biznesowych,
  • Projektowanie mobilnych aplikacji biznesowych,
  • Programowanie zaawansowanych serwisów internetowych.

Tok studiów został opracowany przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem programistycznym. Dzięki temu studenci mogą mieć pewność, że zyskają zarówno wiedzę, jak i praktyczne możliwości jej zastosowania. To jednak nie wszystko – program studiów Programista Aplikacji Biznesowych zakłada również naukę języka angielskiego na poziomie intermediate.

POBIERZ KATALOG KURSÓW

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów inżynierskich?

Ogromną zaletą studiów na WSB-NLU jest praktyczne podejście do nauki. Nie przekazujemy wyłącznie wiedzy podręcznikowej – stawiamy na zdobycie prawdziwego doświadczenia. Dlatego po zakończeniu studiów i specjalności Programista aplikacji biznesowych nasi absolwenci są w pełni przygotowani do pracy w zawodzie. Przy tworzeniu specjalności WSB-NLU stawia duży nacisk na zdobycie przez studentów umiejętności programistycznych w językach C++, UML, JAVA, SQL.

Patronat nad naszą specjalnością Programista aplikacji biznesowych objęło Centrum Badań i Programowania WSB-NLU. Dodatkowo studenci po zakończeniu studiów otrzymują, oprócz dyplomu, specjalne zaświadczenia Microsoft potwierdzające jakość kształcenia.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Programista Aplikacji Biznesowych

Absolwenci WSB-NLU na kierunku Programista Aplikacji Biznesowych kończąc studia są znakomicie przygotowani do podjęcia pracy jako programiści. Maja szansę znaleźć zatrudnienie jako:

• Software Engineer,
  • Developer,
  • Tester aplikacji,
  • Software Architect,
  • UI Designer,
  • Backend Developer,
  • System Engineer,
  • Web Developer.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów inżynierskich

Studia inżynierskie I stopnia, które prowadzone są na uczelni WSB-NLU w Nowym Sączu dostępne są w trzech formach jako:

• studia stacjonarnych (prowadzonych na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA™).

Jak długo trwają studia inżynierskie I stopnia?

Studia inżynierskie I stopnia na kierunku Programista Aplikacji Biznesowych trwają 7 semestrów.

Koszt studiów Programista Aplikacji Biznesowych

Czesne za studia inżynierskie płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download