Studia jednolite magisterskie - kierunek Psychologia, specjalność: Neuropsychologia

Neuropsychologia to kierunek niezmiernie fascynujący - jednocześnie jest nowością na WSB-NLU w Nowym Sączu. Studia na tym kierunku przygotowują zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do zawodu psychologa, specjalizującego się w pracy diagnostycznej oraz terapeutycznej z osobami, które posiadają deficyty neuropsychologiczne. Jednolite studia magisterskie na WSB-NLU trwają 5 lat i obejmują 10 semestrów. Sprawdź całą ofertę specjalności Neuropsychologia i przekonaj się, dlaczego to ścieżka kariery, w której zdecydowanie warto się kształcić! Uzyskaj wszystkie informacje, jakich potrzebujesz na temat jednolitych studiów magisterskich na specjalności Neuropsychologia.

Dla kogo skierowane są studia magisterskie Neuropsychologia?

Zastanawiasz się, czy specjalność Neuropsychologia będzie dla Ciebie odpowiednia? To kierunek, który został stworzony z myślą o osobach zainteresowanych tą dziedziną nauki. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę o człowieku, uwrażliwić się na złożoność relacji człowiek-medycyna oraz wpływ mózgu człowieka na nasze zachowanie - to zdecydowanie specjalność, którą powinieneś rozważyć. To specjalność, która umożliwia lepsze zrozumienie istoty ludzkiej - zarówno w ujęciu biologicznym, jak i psychicznym. Studia Oferta edukacyjna skierowana jest do wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoje studia w wymiarze 5-letnim.

Program studiów Neuropsychologia

Jeśli zdecydujesz się na specjalność Neuropsychologia, będziesz brać udział w wielu fascynujących zajęciach, prowadzonych głównie przez specjalistów z tej dziedziny. W programie zostaną podkreślone m.in. takie kwestie jak podstawowe neurobiologiczne oraz poznawcze mechanizmy. Studenci skupią się na wrodzonych, nabytych oraz zwyrodnieniowych dysfunkcjach mózgu, oraz związanych z nimi zaburzeniami neurofarmakologicznymi.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów magisterskich?

Specjalność Neuropsychologia, którą możesz wybrać w ramach studiów na kierunku Psychologia, to sposób, być nauczył się jak wykorzystywać najnowsze trendy odnoszące się m.in. do budowy oraz działania mózgu człowieka. Zdobędziesz kompetencje niezbędne do pracy z osobami wykazującymi zaburzenia neuropsychiatryczne, takie jak schizofrenia czy demencja. Jakie kompetencje możesz jeszcze zyskać po ukończeniu specjalności Neuropsychologia? Poznasz techniki obrazowania mózgu, dowiesz się więcej o rezonansie magnetycznym, czy innych metodach diagnostyki.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Neuropsychologia

Dodatkową zaletą studiów na WSB-NLU jest zdobycie niezbędnych kwalifikacji w pracy specjalisty ds. neuropsychologii. Po ukończeniu kierunku masz perspektywy zatrudnienia w wielu miejscach, w tym w placówkach edukacyjnych, fundacjach i stowarzyszeniach, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, czy domach opieki dla osób wykazujących schodzenia neurologiczne.

DYPLOM

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Forma studiów

Kierunek Psychologia to jednolite studia magisterskie, prowadzone w trzech formach jako:

• studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne,
  • studia interaktywne – RealTime Online, które odbywają się za pośrednictwem platformy Cloud Academy™ .

Jak długo trwają jednolite studia magisterskie?

Jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia o specjalności Neuropsychologia trwają 10 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Informujemy o możliwości uzyskania awansu dziekańskiego, który skraca studia. Więcej informacji szukaj w zakładce poświęconej transferowi ocen.

Biuro Rekrutacji i Marketingu WSB-NLU

Drodzy Kandydaci!

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji lub naszej uczelni, jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.