Studia podyplomowe - Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna


Studia podyplomowe Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna to doskonała oferta dla osób, które chcą nauczyć się, w jaki sposób w pełni samodzielnie prowadzić obserwacje diagnostyczno-kliniczne. Celem studiów podyplomowym na omawianym kierunku jest przygotowanie studentów także do przeprowadzania procesów diagnozy integracji sensorycznej w oparciu o wiedzę z zakresu biologii oraz psychologii. Jeśli Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna to kierunek, w którym chcesz się doskonalić pod okiem praktyków i specjalistów – wybór WSB-NLU będzie doskonałym pomysłem.

 Czesne za cały tok studiów wynosi 3 200 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 320 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Informujemy, że Rekrutacja LATO22 trwa do 31 stycznia 2022, lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc.

 Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia proszone są o kontakt z Działem Rektutacji i Marketingu:

18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 102 – Hanna Hrechyshkina

18 44 99 103 – Natalia Gut

18 44 99 147 – Damian Kroczek

Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna studia podyplomowe - dla kogo to dobry kierunek?


Studia podyplomowe w WSB-NLU w zakresie Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna przeznaczone są dla osób, które chcą rozpocząć pracę m.in. z dziećmi dysfunkcyjnymi. Studia przeznaczone są dla specjalistów z tytułem magistra, posiadających przygotowanie pedagogiczne/kwalifikacje nauczycielskie następujących kierunków: Psychologia, Pedagogika, Pedagogika specjalna, Logopedia, rechabilitacja i fizjoterapia oraz osób, które posiadają wykształcenie medyczne.

Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe z tego zakresu to dobry kierunek? Nasza propozycja skierowana jest głównie dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów, logopedów, fizjoterapeutów oraz osób, które posiadają wykształcenie medyczne i są zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy.

Chcesz rozpocząć karierę w zakresie stymulacji zmysłów i integracji sensorycznej? Studia podyplomowe w naszej Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University otworzą Ci nową ścieżkę kariery.

Co musisz wiedzieć o studiach z Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna?

Program studiów podyplomowych Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna został stworzony przez specjalistów z tej dziedziny. Zadaniem kierunku jest doskonalenie wiedzy oraz umiejętności słuchaczy. Po ukończeniu studiów będziesz zajmować się m.in. konstruowaniem planów terapii integracji sensorycznej czy przeprowadzaniem diagnozy.

Jaki jest cel studiów podyplomowych na tym kierunku?

Celem kierunku Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna jest poszerzenie wiedzy słuchaczy z zakresów związanych z integracją sensoryczną, czyli zdolnością do odczuwania, rozumienia oraz organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia. Dzięki uczestnictwu w studiach podyplomowych zapoznasz się m.in. z zagadnieniami z zakresu psychologii dziecka, psychologii klinicznej i wielu innych. Poprzez studia na kierunku Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna dowiesz się, jak planować działania w pracy z dzieckiem lub osobą dorosłą z zaburzeniami rozwojowymi. Przygotujemy Cię do konstruowania programów terapeutycznych i nie tylko. Dzięki nam znajdziesz szansę na zatrudnienie w pracy, która będzie stawiać przed Tobą nowe wyzwania, a jednocześnie zapewni Ci satysfakcję!

Program studiów podyplomowych


Program studiów podyplomowych na kierunku Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna został przygotowany przez profesjonalistów z zakresu prowadzenia i stosowania terapii, a także ekspertów naukowych. W ramach toku studiów będziesz uczestniczyć m.in. w takich zajęciach jak:

 • Biologiczne podstawy zachowania,
 • Diagnoza i terapia integracji sensorycznej,
 • Psychologia kliniczna,
 • Wpływ zaburzeń SI na życie emocjonalne i społeczne dziecka oraz na jego umiejętności szkolne,
 • Konstruowanie planów terapii SI,
 • Psychologia rewalidacji,
 • Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia,
 • Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczno-motoryczna.

Gdzie odbywają się zajęcia z Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna?


Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna to kierunek, który jest prowadzony w pełni online. Wszystkie zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się za pomocą nowoczesnego modułu multitransmisji, która jest największą innowacją systemu Cloud Academy™. Co to takiego? To dedykowany system stworzony w całości przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University.

Gwarantuje słuchaczom możliwość odbywania zajęć niestacjonarnych niezależnie od miejsca ich przebywania. Mogą oni swobodnie brać udział w wykładach i ćwiczeniach.

Za pomocą multitransmisji można odtwarzać dowolne wykłady w wersji offline. Dodatkowo prowadzenie zajęć przy wykorzystaniu Cloud Academy™ daje wykładowcą możliwość prezentacji wielu materiałów np. za pomocą elektronicznego notatnika, tablicy multimedialnej czy prezentacji.

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Interaktywne studia podyplomowe Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna to kierunek, którego czas ich trwania wynosi 2 semestry.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna?

Przyjęcie na studia podyplomowe na kierunku Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna odbywa się na zasadzie kolejności składania podań. Nie zwlekaj jednak, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Jednocześnie gwarantujemy otworzenie kierunku - nie mamy progu minimum zgłoszeń.

Rekrutacja do Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University odbywa się w całości online. Zapisy odbywają się za pomocą specjalnie przygotowanego podania w formie elektronicznej, które jest dostępne na naszej stronie. O konieczności dostarczenia pozostałych dokumentów każdy kandydat zostanie poinformowany indywidualnie. Oprócz wspomnianego elektronicznego podania wymagane dokumenty w procesie rekrutacyjnym to:

 • kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • jedno kolorowe zdjęcie (3,5 cm x 4,5 cm),
 • ewentualne oświadczenie studenta WSB-NLU,
 • dowód wniesienia opłaty wpisowej 85 zł.

 

DOŁĄCZ DO NAS

Jakie kompetencje zyskują absolwenci Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna?


Co zyskasz po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Stymulacja zmysłów i integracja sensoryczna? Przede wszystkim:

 1. Zyskasz kompetencje, które są niezbędne w pracy w ośrodkach integracyjnych i specjalnych;
 2. Uzyskasz możliwość zdobycia zatrudnienia m.in. w ośrodkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, poradniach psychologiczno-pedagogicznych czy innych ośrodkach specjalistycznych;
 3. Będziesz przygotowany do samodzielnego organizowania oraz prowadzenia zajęć wspomagających rozwój dziecka lub osoby z zaburzeniami rozwojowymi i ruchowymi;
 4. Poznasz i zrozumiesz założenia metod terapeutycznych integracji sensorycznej;
 5. Dowiesz się, jak oceniać efektywność podejmowanych przez siebie działań terapeutycznych.

 

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Stopka