5 zalet studiowania psychologii. Czemu ten kierunek to optymalne rozwiązanie dla młodych ludzi?

Psychologia - dlaczego warto postawić na te studia?


Psychologia jest szeroko zakrojoną dyscypliną, która obejmuje zarówno naukowe badanie ludzkiego zachowania i jego biologicznych, poznawczych i społecznych podstaw, jak i systematyczne zastosowanie tej wiedzy do stosowanych problemów. 

Psychologia to jeden z najpopularniejszych kierunków uniwersyteckich, na który każdy może uczęszczać z zainteresowania. To także jedna z najszybciej rozwijających się profesji. Warto wybrać odpowiednią uczelnię, która stawia na praktyczne kształcenie psychologii i po prostu podążać swoją wymarzoną ścieżką! Jedną z nich jest nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University. Dlaczego? To placówka, która stawia na nowoczesne podejście do nauczania, włącznie z możliwością studiowania online. Oprócz tego prowadzi własny Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej, który pozwala studentom zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności. Czego chcieć więcej?

Jeśli wciąż się wahasz, czy Psychologia to rzeczywiście odpowiedni kierunek - oto pięć powodów, dla których warto pomyśleć właśnie o tym kroku!


Psychologia to możliwość lepszego poznania samego siebie


Nie ulega wątpliwości, że wiele przedmiotów na studiach psychologicznych dotyczy emocji, kolejnych etapów rozwoju psychicznego człowieka, a także treści związanych z kształtowaniem się osobowości. Z tego względu wybranie tego kierunku studiów to możliwość lepszego zrozumienia samego siebie oraz motywów postępowania. Na studiach psychologicznych można nabyć ponadczasową wiedzę, która okaże się przydatna na każdym etapie dalszego życia.


Psychologia to większe zrozumienie drugiego człowieka w relacjach międzyludzkich


Psycholog to osoba, która musi rozumieć drugą osobę. Ukończenie studiów na tym kierunku może okazać się w tym pomocne. Osoba zgłębiająca zagadnienia z zakresu psychologii jest świadoma, jak złożona jest ludzka natura. Zdecydowanie się na te studia to również możliwość dostrzeżenia, w jaki sposób różne doświadczenia mogą wpłynąć na podejmowanie na późniejszym etapie życia działania. 
Treść wykładów i ćwiczeń pozwoli zauważyć studentowi, jak bardzo mogą różnić się między sobą ludzie. To również docenienie, jak różne cechy ludzi mogą się wzajemnie uzupełniać. Osoby po tych studiach mają również często większą łatwość w rozwiązywaniu konfliktów poprzez dysponowanie określonymi narzędziami.


Rozwój własnych zainteresowań


Osoby rozważające ten kierunek zazwyczaj już wcześniej miały większy bądź mniejszy kontakt z zagadnieniami związanymi z tą dziedziną nauki. Wiedza dotycząca relacji, emocji chorób psychicznych, czy uzależnień może być niezwykle cenna i przydatna, a zarazem ciekawa. Przyszli studenci, którzy są pełni pasji, mają szansę brać udział w kołach zainteresowań dotyczących najbardziej interesujących ich dziedziny. Specjalności dotyczą m.in.:

  • psychologii klinicznej,
  • sądowej,
  • społecznej.

Studia te to również możliwość brania udziału w rozmaitych konferencjach, wydarzeniach oraz warsztatach naukowych. Ponadto studenci mają za zadanie przeprowadzić badania naukowe w interesujących ich temacie, dzięki czemu zapoznają się z metodologią takich badań. Rozwijać swoje zainteresowania można również poprzez poznawanie osób, które również interesują się daną tematyką. Studia psychologiczne to możliwość dyskusji z ludźmi, których łączy pasja. 


Zawód psychologa, jak i te studia są idealne dla osób z empatią


Ten kierunek studiów to nie tylko idealny sposób na rozwój takich cech jak empatia. To również możliwość nabycia realnych umiejętności, które pozwolą na udzielenie pomocą innym ludziom w sferze emocjonalnej. Studia te są w szczególny sposób nakierowane na drugiego człowieka. Kierunek ten umożliwia zarówno zgłębienie wiedzy na temat różnego rodzaju chorób i zaburzeń psychicznych, jak i nauczenie się, w jaki sposób najlepiej zareagować, by polepszyć sytuację osoby zgłaszającej się z takim problemem do gabinetu.


Ciekawe perspektywy na przyszłość


Wybierając studia psychologiczne, można wyspecjalizować się w szeregu różnych dziedzin. Choć jedną z najchętniej wybieranych ścieżek kariery jest otworzeniu własnego gabinetu i ukończenie kursu dla terapeuty to nie jedyna możliwość rozwoju. Absolwenci mogą spróbować swoich sił w braniu udziału w różnego rodzaju badaniach naukowych. Osoby, które uzyskały tytuł magistra, mogą pracować zarówno z osobami zmagającymi się z uzależnieniami, poważnymi problemami psychicznymi, jak i najmłodszymi.

Studia z psychologii to nie tylko zdobywanie informacji, ale także rozwijanie i kultywowanie umiejętności analitycznego myślenia, które są cenne osobiście i w wielu zawodach. Wiele osób, które studiują psychologię, nie muszą tylko zostawać psychologami, ale ich szkolenie powinno być przydatne i przydatne w ich życiu i pracy. Ci, którzy zostają psychologami, mogą pracować w różnych warunkach. Psychologowie kliniczni mogą na przykład pracować w szpitalach, gdzie mogą oceniać i leczyć osoby z problemami emocjonalnymi i behawioralnymi, lub mogą pracować w prywatnej praktyce bądź klinikach. 
Psychologowie organizacyjni mogą konsultować się samodzielnie lub pracować w organizacjach prywatnych i publicznych jako specjaliści ds. zasobów ludzkich, pomagając rozwijać zmotywowaną i wykwalifikowaną siłę roboczą oraz diagnozować i rozwiązywać problemy grupowe i organizacyjne. 

Psychologowie edukacyjni zazwyczaj pracują w szkołach lub służbach publicznych, a psychologowie sportowi często pracują nad poprawą wydajności zespołów lub jednostek.  Wielu innych specjalistów psychologów może również pracować jako badacze i nauczyciele na uniwersytetach. Coraz więcej psychologów jest zatrudnianych jako badacze w przemyśle i agencjach rządowych. Ci, którzy wybiorą kariery pozapsychologiczne, uznają, że ich szkolenie z psychologii będzie istotne i przydatne w ich życiu i pracy.
 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!