Cała wiedza w jednym miejscu? Oczywiście - musisz tylko skorzystać z VLAB

Studiowanie na odległość czasem może budzić obawy. Możesz zastanawiać się, czy rzeczywiście będziesz mieć dostęp do wszystkich programów i materiałów naukowych. Czy wiedza, którą dostaniesz, będzie rzeczywiście na wysokim poziomie? Na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University nie musisz się o nic martwić. Dzięki VLAB zapewniamy pełny dostęp do naszych programów, pracowni komputerowych czy innych danych, więc… możesz poczuć się jak na zajęciach, działając na własnym komputerze!

VLAB - wszystko, co musisz wiedzieć o Wirtualnym Laboratorium

VLAB… to brzmi skomplikowanie, prawda? Ale spokojnie - nie ma tu żadnej czarnej magii. VLAB to po prostu Wirtualne Laboratorium WSB-NLU, czyli twoja strefa specjalna. Twoja, bo przeznaczona specjalnie dla naszych studentów. A specjalna, ponieważ znajdziesz tutaj wszystko, co potrzebujesz do nauki. Co dokładnie kryje VLAB?

Dzięki Wirtualnemu Laboratorium masz dostępna odległość nie tylko do materiałów z zajęć - bo te znajdziesz na CloudA. Tutaj jest znacznie więcej. Dzięki VLAB możesz w pełni poczuć się jak na zajęciach w Nowym Sączu. Wystarczy zalogować się do systemu, by zyskać dostęp m.in. do naszych specjalistycznych oprogramowań (Apache IDE NetBeans, Cisco Packet Tracer, JASP, MS Project, Multisim 14.0, SQL Management, Visual Studio, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom,  Adobe Illustrator, Adobe After Effects,  zaawansowanych materiałów czy rozwiązań teleinformatycznych (tak niezbędnych podczas studiów na kierunku informatyka). Nie musisz więc martwić się, że potrzebujesz zakupić jakieś programy, czy drogie rozwiązania - studiując na WSB-NLU, nawet zdalnie masz dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi.

Jak działa VLAB?

Skoro już wiesz, do czego służy VLAB, być może interesuje Cię, w jaki sposób on działa. Przede wszystkim - system jest bezpieczny, sprawdzony i w pełni umożliwiający kształcenie na odległość. Dzięki niemu masz pełny dostęp nawet do najbardziej specjalistycznych oprogramowań, z których podczas studiów stacjonarnych korzystałbyś na naszej uczelni.

W najprostszych słowach? VLAB to rozwiązanie, które pozwala na współdzielenie różnych programów oraz plików. Może z nich korzystać każdy student WSB-NLU bez ograniczeń, w zależności od potrzeb danego kierunku.

Bazy danych, z których możesz korzystać dzięki VLAB

Korzystając z Wirtualnego Laboratorium WSB-NLU masz dostęp m.in. do takich materiałów jak:

• ELSEVIER - czyli elektroniczne wydanie czasopism “Elsevier”, działające w formie bazy danych SDOS (Science Direct on Site).

Książki elektroniczne w licencji krajowej - dzięki VLAB zyskujesz dostęp do naszej wyszukiwarki książek, dostępnych m.in. na licencji Elsevier, Springer oraz Wiley.

• SCOPUS - baza interdyscyplinarnych abstraktów oraz cytowań dot. nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych, czy humanistycznych.
  • SPRINGER - czyli aż 2235 czasopism aktualnych oraz 392 czasopisma archiwalne, poświęcone wielu dziedzinom, dzięki czemu każdy student znajdzie coś dla siebie.
  • WEB OF SCIENCE - kolekcja baz danych firmy Clarivate Analytics.
  • WILEY - licencja na 1400 czasopism poświęconych naukom ścisłym, humanistycznym oraz społecznym, a także pełny dostęp do archiwalnych materiałów.
  • NATURE - ilustrowany tygodnik opisujący odkrycia różnych nauk, w tym inżynieryjnych czy przyrodniczych. Dostęp do wszystkich materiałów aż do 2010 r.
  • SCIENCE - prestiżowe czasopismo, poświęcone głównie doniosłym odkryciom przyrodniczym. Wydawane przez AAAS, czyli American Association for the Advancement of Science.

Programów i baz danych jest znacznie więcej. Wystarczy, że zalogujesz się do VLAB i poznasz je wszystkie.

Jak korzystać z VLAB?

Jak wygląda korzystanie z VLAB? Jest naprawdę proste! Wystarczy kilka kroków, byś przeniósł się do naszego Wirtualnego Laboratorium.

Krok 1.

Wejdź na stronę: https://vlab.wsb-nlu.edu.pl/rdweb/webclient/.

Krok 2.

Zaloguj się do systemu, korzystając z tych samych danych, których używasz podczas logowania do CloudA - pełną instrukcję jak to zrobić znajdziesz w linku na dole.

Krok 3.

Wybierz z listy dostępnych programów i aplikacji tę, która cię interesuje. Poczekaj aż program się uruchomi i… GOTOWE! Pozostaje już tylko działać razem z innymi studentami WSB-NLU.

Pełna instrukcja logowania do Wirtualnego Laboratorium i zarządzania plikami