Event manager czyli organizator imprez - dlaczego warto zacząć karierę?

Próbujesz określić, co chcesz robić w przyszłości? A może szukasz dla siebie zupełnie nowej drogi zawodowej? Jest ścieżka, która świetnie sprawdzi się w przypadku ludzi otwartych, kochających wyzwania i organizację wszelakich imprez. Zostań Event Managerem, czyli specjalistą ds. organizacji eventów. To niezwykle pasjonująca droga kariery, która nie tylko zapewni Ci masę satysfakcji, ale też postawi przed Tobą wiele wyzwań. Chcesz wiedzieć, czy to opcja dla Ciebie? Podpowiadamy, dlaczego warto zacząć pracę jako specjalista ds. organizacji wydarzeń.

Event manager – dla kogo to dobra praca?

Czy jesteś zorganizowany? Punktualny? Kochasz dbać o szczegóły? Jesteś przy tym towarzyski i otwarty na ludzi? A może cieszysz się na każde spotkanie? Jeśli tak jest, to kariera w zarządzaniu wydarzeniami może być dla Ciebie idealną opcją

Czym zajmuje się event manager (organizator imprez)?

Event Manager to osoba, która pracuje przy organizacji imprez i najróżniejszych wydarzeń. Może pracować dla jednej firmy (na przykład dużej korporacji) i tam spełniać się przy planowaniu konferencji prasowych, wyjazdów integracyjnych czy spotkań pracowniczych. Inną drogą jest praca przy organizacji różnego typu imprez, eventów i wydarzeń dla wielu marek czy klientów. Menadżerowie wydarzeń, czy też specjaliści ds. eventów mogą pracować przy planowaniu wesel, baby shower, urodzin, czy dużych spotkań, jak targi, koncerty czy międzynarodowe eventy. Głównym zadaniem organizatora imprez i wydarzeń jest wyszukiwanie i rezerwowanie miejsca eventu, współpraca z klientami i dostawcami, koordynacja logistyczna wydarzenia, organizacja akredytacji, zarządzanie ryzkiem i wiele, wiele innych.

Specjalista ds. eventów – kto się sprawdzi w tej pracy?

Event Manager to osoba, która musi charakteryzować się dużą odpowiedzialnością. Praca Event Managera polega na wizualizacji koncepcji, planowaniu, budżetowaniu i organizacji imprez i różnych wydarzeń, takich jak konferencje, koncerty, pokazy sceniczne, seminaria, wesela, imprezy tematyczne, premiery produktów, wystawy, seminaria firmowe i inne.

Jakie umiejętności miękkie musi posiadać dobry specjalista ds. eventów?

  • Łatwość w komunikacji z innymi,
  • Kreatywność,
  • Doskonała umiejętność organizacji czasem własnym i innych,
  • Wielozadaniowość,
  • Umiejętności przywódcze.

Praca specjalisty ds. eventów będzie idealna dla osób, które umieją pracować pod presją, wiedzą, jak sobie radzić z krytyką. Są otwarte na rozwiązywanie problemów, zwłaszcza tych, które pojawiają się w ostatniej chwili. Jeśli całe życie byłeś liderem, lubiłeś dowodzić, z sukcesem sprawdzałeś się przy planowaniu i organizowaniu zabaw lub imprez – być może to ścieżka kariery, która będzie idealna dla Ciebie.

Jak zostać specjalistą ds. Organizacji wydarzeń i imprez?

Od specjalistów ds. organizacji imprez i wydarzeń coraz częściej oczekuje się dyplomu ukończenia studiów wyższych. Często zatrudnienie znajdują absolwenci kierunków powiązanych z public relations, zarządzaniem lub komunikacja społeczną. Są jednak uczelnie, które przygotowują studentów specjalnie do zawodu Event Managera. Jedną z nich jest właśnie Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

Wybierz specjalność Event managera na WSB-NLU!

W WSB-NLU możesz wybrać dedykowaną organizacji eventów specjalność w ramach studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie. Dzięki nam nauczysz się, jak wykorzystać wiedzę zdobytą w ramach toku studiów w przyszłej pracy. Skąd mamy tę pewność? Bo współpracujemy z praktykami, którzy na co dzień organizują eventy i imprezy. To właśnie oni nauczą Cię, co jest istotne w pracy specjalisty ds. organizacji wydarzeń. Myślisz, że to wszystko? Wybierając studia na WSB-NLU będziesz aktywnie uczestniczyć w organizowaniu wydarzeń związanych z nasza uczelnią. Dzięki temu jeszcze przed uzyskaniem dyplomu zdobędziesz praktykę zawodową. Doskonale, prawda? Dyplom specjalisty ds. eventów otworzy przed Tobą ścieżkę kariery marzeń. Dowiesz się więcej o podstawach marketingu, organizacji wydarzeń, posługiwaniu się mediami społecznościowymi czy zarządzaniu projektami. Po prostu kompleksowo przygotujemy cię do pracy Event Managera.

5 powodów, dla których warto rozpocząć karierę event managera

Wciąż zastanawiasz się, czy warto pracować jako specjalista ds. organizacji eventów i imprez? Oto 5 powodów, które sprawią, że zapiszesz się na zajęcia i zaczniesz szkolić w zawodzie event managera!

1. Szansa na zatrudnienie w wielu miejscach. Event Managera, zwłaszcza przed pandemią, był to zawód bardzo potrzebny i poszukiwany. Ale spokojnie, gdy świat wróci do normy – wróci też potrzeba organizacji eventów! Jako Event Manager możesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, pracować w agencji zajmującej się organizacją imprez i wydarzeń lub szukać pracy w firmie, która ma w zwyczaju planować swoje roczne kalendarze wydarzeń. Każda ścieżka kariery będzie oferować własne ekscytujące możliwości. Może się nawet zdarzyć, że w trakcie swojej pracy zawodowej organizatora imprez będziesz przełączać się między działaniem na zlecenie w agencji a pracą wewnętrzną!

2. Praca Event Managera to praca, którą możesz wykonywać na całym świecie. Zarządzanie wydarzeniami to kariera, którą możesz podjąć w dowolnym miejscu na świecie. Chcesz podróżować? A może chcesz pracować poza Polską? Ok, Twój zawód event managera sprawdzi się wszędzie! Nowy Jork, Londyn, Paryż, Sydney, Melbourne, Singapur - świat stoi przed Tobą otworem, jeśli zostaniesz Event Managerem.

3. Praca Event Managera nigdy nie jest nudna To od Ciebie zależy, czym będziesz się zajmować! Menedżerowie wydarzeń mogą kontrolować, jak szeroko lub jak wąsko chcą działać. Możesz skupić się wyłącznie na weselach, chrzcinach czy innych rodzinnych imprezach albo też organizować wydarzenia biznesowe (imprezy firmowe, dni integracyjne, imprezy, rocznice, festiwale, lunche, spotkania sprzedażowe, urodziny, wesela, imprezy kulturalne, chrzciny, ukończenia szkoły) - wybór należy do Ciebie! Dodatkowo pamiętaj o jednym – żadne wydarzenie, które będziesz planować nie będzie takie same!

4. Opcja, by wykorzystać kreatywność w pracy. Zarządzanie wydarzeniami to praca, która zdecydowanie wymaga kreatywności. Żadne eventy nie są i nie mogą być takie same. Za każdym razem Klient będzie chciał osiągnąć coś innego, wykorzystać inne media lub skorzystać z niepowtarzalnych usług. Dzięki temu Twoja głowa zawsze będzie musiała być otwarta i gotowa, by wpaść na nowe pomysły. Aby odnieść sukces, menedżerowie wydarzeń muszą posiadać szeroki zakres umiejętności. Oprócz kreatywności, muszą być bardzo dobrze zorganizowani, aby zapewnić udaną aranżację wszystkich aspektów wydarzenia.

5. Praca organizatora imprez to praca, która daje szczęście innym. Gdyby praca Event Managera miała być sprowadzona do jednego tylko zadania lub celu, byłoby to przede wszystkim spowodowanie zadowolenia zleceniodawcy i jego odbiorców. Jak to? Niezależnie od tego, czy będziesz organizować imprezę sportową, przyjęcie, konferencję prasową, czy wesele – celem zawsze bedzie zadowolenie Twojego Klienta. W końcu wszystkie Twoje wysiłki mają prowadzić do tego, by sprawić radość innym. Właśnie, dzięki temu rola specjalisty ds. organizacji eventów i imprez jest tak satysfakcjonująca.

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!