Drimagine - bo animacja jest sztuką!

Czym jest Drimagine?

W 2008 roku z inicjatywy WSB-NLU, czyli Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, założono jednostkę Drimagine. To innowacyjny projekt, który od trzynastu lat rozwija przede wszystkim umiejętności praktyczne studentów w animacji komputerowej, grafice 3D, postprodukcji, VFX i wielu innych pokrewnych dziedzinach.
Szkoła Drimagine nastawiona jest na kształcenie w konkretnej tematyce tak, aby absolwenci, zaraz po opuszczeniu murów uczelni, mogli podjąć pracę na wymarzonym stanowisku. Wykładowcy poza realizowaniem ustalonego materiału edukacyjnego, podążają za obecnymi trendami. Dzięki temu studenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale też uczą się, jak ją przełożyć na wymagania pracodawców i jak realizować nowoczesne projekty.
Specjalizacja studentów w konkretnej tematyce i wpajanie im chęci do ciągłego pogłębiania swoich umiejętności przynosi niezwykle zadowalające rezultaty. Absolwenci Drimagine zdobywają zatrudnienie w najlepszych firmach i realizują prestiżowe projekty w Polsce i za granicą. Można ich spotkać na różnych stanowiskach, np. w Lunapark, Platige Image, CD Projekt, BoomBit, Brown Bag Films, czy MPC

Kto nadaje się na takie studia?

Drimagine szuka ludzi z prawdziwą pasją, którzy nie boją się wychodzenia poza schematy. Osoby z dużą dozą wyobraźni, kreatywności, a przy tym pracowite i z otwartym umysłem idealnie wpisują się w wyobrażenia uczelni. Szkoła wyższa z Nowego Sącza zaprasza młode osoby z umysłem ścisłym, gdyż w programie studiów nie brakuje aspektów technicznych. Umiejętności plastyczne i manualne również przydadzą się studentom w nauce grafiki i projektowaniu.
Czego można się nauczyć studiując animację?
Drimagine to nie tylko animacja - to coś znacznie więcej. Program ten skupia się głównie na praktycznej części edukacji. Studenci uczą się praktycznej produkcji animacji i różnorodności technik. Lista nauczanych technik animacji obejmuje zwykle: technikę cyfrową 2D i 3D, poklatkę, pikselację, rotoskopię, efekty wizualne i ruchomą grafikę, eksperymentalne techniki filmowe, sztukę projekcyjną i interdyscyplinarną współpracę. 

Oprócz technik animacyjnych studenci uczą się podstaw produkcji ekranów animowanych, w tym tworzenia scenariuszy, scenopisarstwa, projektowania postaci. Oczekuje się, że po ukończeniu studiów animowanych młodzi profesjonaliści będą mieli wszelkie umiejętności, aby stworzyć własną kreskówkę. Jednym słowem - to profesjonalna szansa na naprawdę doskonałą karierę. I przygotowanie w świecie grafiki i animacji od A do Z.

Drimagine - twoja szansa na wspaniałą karierę

Dokumenty potwierdzające umiejętności w dziedzinie animacji są bardzo poszukiwany w branży gier, firmach filmowych - od małych niezależnych studiów po wielkie korporacje, takie jak Disney czy Pixar. Po ukończeniu studiów podyplomowych online absolwenci mogą znaleźć pracę w tworzeniu seriali telewizyjnych, tworzeniu stron internetowych, tworzeniu wideoartów, instalacji, kreskówek, gier i programów edukacyjnych.
Wykładowcy w Drimagine wierzą, że wiedzę i umiejętności można posiąść nie tylko w murach uczelni. Wyniki absolwentów kursu online prowadzonego na platformie CloudA™ potwierdzają, że rzetelna, samodzielna praca w domowym zaciszu pozwala osiągnąć nie gorsze wyniki niż podczas zajęć stacjonarnych. Taki format nauki grafiki 3D spodoba się studentom dziennym, osobom już pracującym i każdemu, kto często podróżuje i nie ma możliwości podjęcia nauki w placówce szkoły.

Oferta edukacyjna Drimagine

Drimagine proponuje kandydatom naukę w różnych trybach, aby każdy mógł znaleźć  swój sposób na poszerzanie wiedzy dopasowany do jego możliwości. W związku z tym szkolenia specjalistyczne są realizowane w 2 formach:
1.    Dwu semestralne studia podyplomowe które kończą się wydaniem świadectwa.
2.    Kursem Akademii Drimagine dla osób które nie posiadają podstawy do przyjęcia na studia podyplomowe – na zakończenie wydawany jest certyfikat uczestnictwa w w/w kursie. 

Kurs roczny – co znajduje się w programie?

Studenci, którzy zdecydują się na uczestniczenie w rocznym kursie w Drimagine, będą brać udział w zajęciach w warszawskiej placówce w trybie zaocznym. Czekają na nich dwa semestry nauki, czyli ponad 529 godzin zajęć.
Czego mogą spodziewać się studenci? Uczniowie będą zdobywali wiedzę teoretyczną na wykładach oraz nabywali zdolności praktycznych podczas ćwiczeń. Wykładowcy zapoznają ich takimi programami i oprogramowaniami jak:
●    Autodesk Maya
●    Mudbox
●    SideFX Houdini
●    Pixologic ZBRUSH
●    Krita
●    Blender
●    Natron
Zdobędą wiedzę z zakresu grafiki i animacji 3D, realizacji obrazu, fotografii, montażu, reżyserii, wykonywaniu podstawowego scenariusza, dynamiki i symulacji FX/CFX, a także riggingu, skinningu, scriptingu, czy renderingu.

Akademia Grafiki Komputerowej ONLINE

Wykładowcy w Drimagine wierzą, że wiedzę i umiejętności można posiąść nie tylko w murach uczelni. Wyniki absolwentów kursu online prowadzonego na platformie CloudA™ potwierdzają, że rzetelna, samodzielna praca w domowym zaciszu pozwala osiągnąć nie gorsze wyniki niż podczas zajęć stacjonarnych. Taki format nauki grafiki 3D spodoba się studentom dziennym, osobom już pracującym i każdemu, kto często podróżuje i nie ma możliwości podjęcia nauki w placówce szkoły.
 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!