Dzień, w którym zwyciężyła idea - 4 czerwca 1989

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca 1989 roku, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne 🇵🇱

Data ta zapoczątkowała upadek komunizmu w Polsce.

Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie – świadome, aktywne i solidarne 🇵🇱♥️

Dla WSB- NLU to też data szczególna..

Zapewne niewiele osób wie i pamięta o tym, że 4 czerwca 1989 r. wygrał wybory do Senatu pierwszy założyciel WSB-NLU dr Krzysztof Pawłowski.

" (...) W czerwcu 1989 skoczyłem w ciemność, bo tak można było ocenić ówczesną decyzję o kandydowaniu do Parlamentu  zupełnie nie zdając sobie sprawy, że powrót do poprzedniego życia nie będzie możliwy.  Już na samym początku "nowego życia" tzn. w październiku 1989 r. zdarzyło się coś, co w następnych kilku latach do reszty wywróciło moje życie. A potem, stało się....rozpocząłem budowanie Szkoły. Wymarzyłem, zrobiłem ją dlatego, że byłem nieodpowiedzialny. Kiedy zobaczyłem 64 pierwszych swoich słuchaczy, pomyślałem, że nie mogę ich zawieść (...)"

Chcemy świętować ten czas – być razem ✌️

Z tej okazji 7 czerwca br. w Wyższej Szkoły Biznesu National - Louis University odbędzie się organizowana przez Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna konferencja pt. Biznesowe efekty "końca komunizmu"  w trzydziestą rocznicę wyborów.

Liczymy na przybycie.. bo my też tworzyliśmy i tworzymy historię!

#4czerwca Święto Wolności i Solidarności 🇵🇱