"Genialni. Lokalni. Globalni" 2026 - zapraszamy do głosowania!

"Genialni. Lokalni. Globalni" 2026 - zapraszamy do głosowania!

Oceń ten wpis:
(5.0)

Ruszyła VIII edycja Rankingu Genialni. Lokalni. Globalni. im. Danuty Szaflarskiej - plebiscytu, który od lat pokazuje, że „lokalne” może znaczyć „globalne”. To inicjatywa, w której doceniani są artyści, animatorzy i twórcy wydarzeń kulturalnych, którzy w minionym - 2025 roku - szczególnie zaznaczyli swoją obecność na mapie regionu i poza nim.

W poprzednich edycjach triumfowali twórcy o ogólnopolskiej i międzynarodowej renomie, m.in. Joanna Kulig, Zbigniew Preisner czy Filip Pławiak. Plebiscyt to jednak przede wszystkim odkrywanie nowych talentów i pokazywanie, jak wiele wyjątkowych osób działa w naszym regionie.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów - osób, które w 2025 roku wyróżniły się w muzyce, teatrze, filmie, literaturze lub sztukach wizualnych oraz swoją działalnością sprawiły, że kultura stała się ważnym elementem codziennego życia mieszkańców. Zgłoszenia (wraz ze zdjęciem portretowym, krótkim biogramem i uzasadnieniem) można przesyłać do końca lutego 2026 roku.

PO WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ W LINK

 

 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!

Zapisz się do newslettera

Dołącz do rodziny WSB-NLU i bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera
Zamknij okno