Jak wybrać dobrego seksuologa w Nowym Sączu? Czym się kierować?

Dlaczego warto szukać pomocy seksuologa?


Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować pomocy seksuologa. Jednym z najczęstszych powodów do wizyty u seksuologa w Nowym Sączu i nie tylko jest to, że doświadczasz jakiegoś rodzaju dysfunkcji seksualnej i chcesz wiedzieć, co ją powoduje i jak jej zapobiec. Innym powodem jest to, że nie jesteś pewien, jaka jest twoja orientacja seksualna, lub jeśli czujesz, że może nie pasujesz do żadnej konkretnej kategorii. Być może szukasz informacji o tym, jak najlepiej komunikować się ze swoim partnerem na temat seksu lub jak rozmawiać o takich sprawach jak zgoda i granice.
Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód szukania pomocy u seksuologa, jest wiele sposobów, w których może Ci on pomóc. Czasami sama rozmowa z kimś, kto nie jest zaangażowany w twoje życie, może dać ci dystans niezbędny do ustalenia, co się dzieje i znalezienia rozwiązań, które działają dla obu zaangażowanych stron.


Kiedy warto zgłosić się do seksuologa?


Jeśli masz problemy ze swoim życiem seksualnym, warto skonsultować się z seksuologiem w Nowym Sączu. Problemy związane z własną seksualnością mogą być spowodowane przez czynniki fizyczne lub psychologiczne i mogą obejmować:

 • Skrzywienie prącia (choroba Peyronie'go)
 • Ból sromu (vulvodynia)
 • Inercja procesu wytrysku spowodowana nadmiernym pobudzeniem układu nerwowego podczas stosunku (opóźniony wytrysk).

Seksuolodzy mogą również pomóc w przypadku problemów związanych z tożsamością seksualną: transwestytyzmem i transseksualizmem u mężczyzn lub kobiet oraz homoseksualizmem.


Powody, dla których warto zgłosić się do seksuologa


Podobnie jak w większości sytuacji, skorzystanie z pomocy w zakresie zdrowia seksualnego nie jest rzeczą, której należy się wstydzić. Seksuolog lub terapeuta seksualny to osoba, do której chodzisz, gdy musisz zrozumieć naukę o problemach ze zdrowiem seksualnym. Kiedy jeszcze warto zgłosić się do seksuologa?

 • Twoje życie łóżkowe nie jest zadowalające? Jeśli minęło zbyt dużo czasu, odkąd uprawiałeś seks, ponieważ nie lubisz już fizycznej intymności, może to prowadzić do niezadowolenia. Może również być spowodowane zmianami hormonalnymi, ciążą lub problemami psychologicznymi. Warto skonsultować się ze specjalistą i na nowo czerpać przyjemność ze sfery seksualnej.
 • Jeśli twoje orgazmy nagle zmieniły się z łatwych w niemożliwe do osiągnięcia i nie jesteś w stanie osiągnąć kulminacji pomimo symulacji, pożądania i energii między wami oboje, natychmiast udaj się do seksuologa.
 • Chociaż masturbacja jest naturalna i normalna, jeśli twoje preferencje dotyczące aktywności seksualnej ograniczają się do ciebie, a nie do partnera, może to spowodować problemy w twoim związku, a terapeuta może być w stanie dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.
 • Problemy takie jak zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk , suchość pochwy, bolesny seks mogą prowadzić do zakłopotania, niepokoju i niezadowolenia dla was obojga. Mogą one być leczone medycznie, jeśli odwiedzisz i skorzystasz z pomocy seksuologa.

Oznaki, że coś jest nie tak - zgłoś się po pomoc!


Jeśli problem nie dotyczy bezpośrednio ciebie, ale ma, np. związek z twoim partnerem (lub rodziną, czy związkiem), to czas rozważyć szukanie pomocy seksuologa. Jeśli czujesz się niezadowolony z tego, jak sprawy mają się w łóżku, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć przed wizytą u profesjonalisty.
Aby upewnić się, że podchodzisz do tego procesu prawidłowo i poufnie, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, co dokładnie cię trapi. Czy jest to kwestia częstotliwości? A może zmieniło się coś bardziej fundamentalnego - na przykład to, czy seks jest już w ogóle przyjemny. Są to ważne pytania, ponieważ pomogą określić, jak wiele pracy trzeba zrobić na poprawę rzeczy w łóżku.


Jakiego specjalistę seksuologa w Nowym Sączu wybrać?


Zanim zdecydujesz się na wizytę u seksuologa, bardzo ważne jest, abyś wiedział, czym się zajmuje i jaka jest jego specjalizacja. Seksuolog jest lekarzem, który specjalizuje się w dziedzinie ludzkiej seksualności. Oznacza to, że są przeszkoleni w leczeniu ludzi, którzy mają problemy z pożądaniem seksualnym, zdrowiem seksualnym i kwestiami związanymi z relacjami lub jakimkolwiek innym problemem związanym z ich seksualnością.
Większość ekspertów specjalizuje się w jednym obszarze, takim jak:

 • Zaburzenia funkcji seksualnych (menopauza, zaburzenia erekcji)
 • Problemy związane z orientacją seksualną (kryzys tożsamości seksualnej)
 • Leczenie niepłodności (niepłodność z czynnikiem męskim, niepłodność z czynnikiem żeńskim)
 • Leczenie dysforii płciowej / Terapia transseksualna

Seksuologia nie jest tematem tabu. Chodzi o lepsze zrozumienie siebie i swojego ciała. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak w Twoim związku lub chcesz zrozumieć więcej na temat seksualności w ogóle - nie wahaj się skontaktować z seksuologiem w Nowy Sączu!

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!