Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI
Jak wyglądają studia w formie RealTime Online

Jak wyglądają studia w formie RealTime Online? Innowacyjne podejście do nauki na odległość

Oceń ten wpis:
(0.0)

Zdalna nauka to idealny sposób, by połączyć edukację z rozwojem zawodowym. To również szansa na równy dostęp do wiedzy dla osób w różnych sytuacjach życiowych. Jednym z rozwiązań tego typu są studia RealTime Online realizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Studia RealTime Online, czyli wygodna nauka przez internet

Studia nie muszą już wiązać się z codziennymi wizytami na uczelni i słuchaniem wykładów w aulach. Internet pozwala na uzyskanie dostępu do wiedzy online w sposób interaktywny, z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym momencie. Wciąż jednak istotne są ustrukturyzowanie nauki i zapewnienie odpowiednich rozwiązań dla studentów z zakresu zarządzania swoim tokiem nauczania. Na tego typu wsparcie można liczyć właśnie w ramach formuły RealTime Online, która obejmuje zarówno zajęcia przez internet, jak i pełen zestaw narzędzi niezbędnych do efektywnego prowadzenia nauki.

W przypadku WSB-NLU zajęcia są prowadzone za pośrednictwem specjalnej platformy Cloud Academy. Jest to autorskie rozwiązanie uczelni, docenione różnymi wyróżnieniami ze strony niezależnych organizacji z branży edukacyjnej. Funkcjonalność jest przygotowana pod kątem potrzeb zarówno studentów, jak i prowadzących – dzięki temu nauka jest wyjątkowo wygodna, sprawna i nie odbiega efektami od tradycyjnych form nauczania.

Hybrydowo lub w pełni zdalnie: warianty studiów w formule RealTime Online

Warto zaznaczyć, że studia RealTime Online mogą odbywać się w ramach różnych modeli. W zależności od kierunku studenci mogą postawić na pozyskiwanie nauki w trybie całkowicie zdalnym lub też w formie hybrydowej. Łączenie zajęć online ze stacjonarnymi jest wymagane m.in. w przypadku wymogu odbycia praktyk akademickich na wybranych kierunkach czy też podczas oddawania prac dyplomowych. W obydwóch przypadkach można jednak liczyć na spory poziom swobody w dostosowywaniu harmonogramu nauczania do indywidualnych potrzeb czy sytuacji życiowych i zawodowych.

Studia RealTime Online z kadrą doświadczonych praktyków

Aby móc jak najlepiej wykorzystać studia – czy to w klasycznej formie stacjonarnej, czy za pośrednictwem narzędzi online – zdecydowanie warto połączyć naukę z teorią. Wiele w tej kwestii zależy od doświadczenia kadry uczelni. Najlepszym wyborem są kursy, w ramach których zajęcia są prowadzone przez osoby faktycznie pracujące w danym zawodzie. Dzięki temu można uzyskać aktualne informacje na temat realiów pracy w wybranym obszarze, co przekłada się na znacznie lepsze rezultaty nauki.

Jak wyglądają studia RealTime Online? Nowoczesne platformy internetowe jako podstawa realizacji kursu

W przypadku studiów w formule interaktywnej online wiele zagadnień związanych z realizacją kursu zależy bezpośrednio od funkcjonalności platformy, poprzez którą prowadzone są zajęcia. W przypadku WSB-NLU można liczyć na pełny dostęp do serwisu Cloud Academy. Co znajdziemy w tym miejscu? Dostępne opcje można podsumować właściwie jako wszystko, co może być potrzebne studentowi – na portalu zapisywane są nagrania z wykładów, materiały dydaktyczne i aktualne informacje o studiach; dodatkowo Cloud Academy może posłużyć do oddawania zadań, projektów i prac wykonywanych w trakcie kursu.

Tak rozbudowana funkcjonalność sprawia, że Cloud Academy jest w stanie skutecznie zastąpić klasyczne formy nauczania w szkolnictwie wyższym. Do tego dochodzi także wiele plusów – głównie dostęp do materiałów w każdym miejscu, gdzie można skorzystać z połączenia internetowego. To sprawia, że połączenie nauki z rozwojem zawodowym lub prywatnymi zobowiązaniami nie stanowi żadnego problemu.

Korzyści studiów RealTime Online

Najważniejszym plusem studiów w formule RealTime Online jest zdecydowanie możliwość uczenia się na własnych warunkach, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. To z kolei zapewnia spory poziom swobody dla studentów. Bez względu na to, czy jesteś osobą aktywną zawodowo, zajmujesz się rodziną, czy też spędzasz większość życia w podróży, dzięki platformom takim jak Cloud Academy nauka jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Co więcej, dyplom uzyskany po kursie realizowanym w takiej formule nie różni się niczym od standardowego dyplomu studiów – materiał jest dokładnie taki sam, dzięki czemu absolwenci mogą liczyć na szereg korzyści związanych z dalszym rozwojem w swoim zawodzie.

Jednocześnie warto mieć na uwadze, że studia RealTime Online to dobry sposób na skorzystanie z nowoczesnych metod kształcenia. Sama formuła kursu w pewnym sensie wymusza stosowanie narzędzi online, które odgrywają coraz ważniejszą rolę w edukacji. To sprawia, że efektywność nauki stoi na najwyższym poziomie, a sposób przekazywania materiału jest dokładnie dostosowany do potrzeb rynku pracy.

Studia RealTime Online – szeroki wybór kierunków na WSB-NLU

Studia w formule RealTime Online na uczelni WSB-NLU obejmują wiele różnych kursów, skierowanych do kandydatów o różnorodnych zainteresowaniach i celach. Mowa przede wszystkim o studiach podyplomowych o długości dwóch lub trzech semestrów, skupiających się wokół najważniejszych zagadnień dla współczesnego biznesu: to m.in. zarządzanie, informatyka, psychologia, MBA czy prawo. Wybór odpowiedniego kierunku w parze z możliwościami oferowanymi przez Cloud Academy to skuteczny przepis na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, co może przełożyć się na uzyskanie ciekawej pozycji i podwyższenie zarobków.

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!

Więcej informacji