Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI

Prorektor WSB-NLU, dr Michał Jasieński, prof. WSB-NLU na obchodach 248. rocznicy niepodległości USA i 50-lecia Konsulatu w Krakowie

Oceń ten wpis:
(5.0)

W dniu 3 lipca 2024 roku w Krakowie miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji 248. rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz 50-lecia działalności Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się liczni przedstawiciele władz oraz instytucji, a także prorektor Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, dr Michał Jasieński, prof. WSB-NLU.

Uroczystość, zorganizowana w historycznym Forcie Kleparz, zgromadziła wiele znakomitości, w tym Ambasadora USA Marka Brzezinskiego oraz Konsul Generalną Erin Nickerson. Podczas spotkania Ambasador Mark Brzezinski w swoim przemówieniu przypomniał historię krakowskiego Konsulatu Generalnego, który od 1974 roku wspiera relacje polsko-amerykańskie. Podziękował także pracownikom Konsulatu za ich zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz umacniania przyjaźni między oboma krajami.

Prorektor WSB-NLU, dr Michał Jasieński, prof. WSB-NLU, wyraził swoje uznanie dla roli, jaką odgrywa Konsulat w Krakowie w promowaniu wartości demokratycznych i współpracy międzynarodowej. „Udział w tej uroczystości jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Wartości, które łączą nasze narody, są fundamentem dla dalszego rozwoju naszych relacji, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i kulturalnym,” podkreślił dr Jasieński, prof. WSB-NLU.

Na zakończenie uroczystości, goście mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą historii Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, a także podziwiać amerykańskie samochody zaparkowane na dziedzińcu Fortu Kleparz. Wydarzenie zakończyło się wspólnym toastem za przyszłość relacji polsko-amerykańskich.

Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, obchodzony co roku 4 lipca, jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w USA, upamiętniającym ogłoszenie Deklaracji Niepodległości w 1776 roku. Amerykanie świętują ten dzień w całym kraju poprzez parady, koncerty, festyny i pokazy fajerwerków, ozdabiając swoje domy i budynki flagami narodowymi oraz dekoracjami w barwach narodowych.

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!

Więcej informacji