Przyszłość przypałacowej kaplicy w Parku Sanguszków w Tarnowie

Odwiedzając Wydział Zamiejscowy w Tarnowie naszej uczelni znajdziecie się w pięknym historycznym miejscu. Do pałacu książąt Sanguszków, wpisanego w rejestr zabytków, przylega kaplica skrywająca w swym wnętrzu wiele tajemnic. Powstała według projektu cenionego architekta Feliksa Księżarskiego w drugiej połowie XIX w. Neogotycka budowla była wielokrotnie przebudowywana, a czasy jej świetności przypadają na pierwszą połowę XX w.

Staraniem Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych, mieszkańców Gumnisk - dzielnicy Tarnowa, a także duchownych, kaplica może wkrótce odzyskać swój blask. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały poczynione. Do kaplicy sprowadzono już część jej dawnych elementów, w tym piękne obrazy czy stary mszał.


– Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich osób, którym nie jest obojętny los tego miejsca, aby podzielili się z nami zdjęciami, pocztówkami czy innymi pamiątkami związanymi z kaplicą, pałacem i parkiem. To znacznie ułatwi wierne odtworzenie wystroju obiektu – mówi prof. Tadeusz Mędzelowski, pełnomocnik rektora WSB- NLU, interesujący się historią tego miejsca.

Więcej zdjęć ze spotkania w kaplicy w dniu 1 grudnia br. pod linkiem: https://www.temi.pl/tarnow/przywroca-dawny-blask-kaplicy-sanguszkow-w-gumniskach/

 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!