Psychologia - kierunek, który warto studiować!

Psychologia to jeden z najpopularniejszych kierunków na polskich uczelniach. Każdego roku tysiące młodych osób starają się dostać właśnie na studia psychologiczne. Nie jest łatwo z miejscami, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których naprawdę warto postawić na ten kierunek - od perspektyw zawodowych, aż po osobiste zainteresowania.

Alternatywą dla studiów państwowych są uczelnie prywatne, które także oferują studia psychologiczne. Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem uczelni, bo nie każda jest w stanie zaoferować kurs, który rzeczywiście przygotuje cię do pracy terapeuty, psychologa czy mentora. Jedną z uczelni, które zapewniają gruntowne przygotowanie do zawodu jest Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Sprawdź, dlaczego warto wybrać psychologię!

Psychologia - fascynująca dziedzina nauki, którą zdecydowanie warto zgłębić


Psychologia pomoże ci zrozumieć ludzkie zachowania, sposób myślenia, działania i czucia innych, a także pozwoli poznać procesy psychiczne zachodzące u ludzi. Jeśli zastanawiasz się nad studiowaniem psychologii, prawdopodobnie już wiesz, jak interesującym przedmiotem jest właśnie ten kierunek. Jeśli jesteś zainteresowany głębszym zrozumieniem kondycji człowieka, powinieneś rozważyć studiowanie psychologii. Jest to wystarczający powód sam w sobie, ale istnieje kilka innych przyczyn, dla których powinieneś rozważyć studiowanie psychologii.

 

Ogromna perspektywa rozwoju kariery


Studia psychologiczne to szansa na nieustanny rozwój. Psychologia to po prostu kierunek, który otwiera wiele ścieżek! Oczywiście, istnieje wiele ekscytujących karier w psychologii, ale można też wykorzystać swoją wiedzę w innych zawodach, np. zostając lepszym menadżerem biznesu, wchodząc w głębsze interakcje z pracownikami, czy poprawiając swoją zdolność do zarządzania.

Perspektywy pracy po studiach psychologicznych są ogromne. Psychologowie są zatrudniani nie tylko w ośrodkach terapeutycznych, czy gabinetach. Sprawdzają się też w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej, pracują w edukacji, usługach i biznesie. Szacuje się, że wzrost zapotrzebowania na specjalistów w zakresie psychologii już niebawem znacznie przekroczy dzisiejsze potrzeby! W rzeczywistości przewiduje się, że wzrost zatrudnienia w ciągu następnych dziesięciu lat przekroczy 140%. Prawda jest taka - bezrobocie wśród psychologów jest naprawdę niskie!

Gdzie można pracować po psychologii?


Nie każdy absolwent po ukończeniu studiów psychologicznych zostanie praktykującym psychologiem, ale zdobędzie wszelkie możliwe do przekazania umiejętności i wiedzę, które będą atrakcyjne dla każdego pracodawcy. Dzięki zdobytym umiejętnościom badawczym i komunikacyjnym oraz zrozumieniu, dlaczego ludzie zachowują się w ten sposób, absolwenci mogą pracować w dowolnym miejscu, od marketingu, zarządzania i HR, po sport lub opiekę zdrowotną – jest to stopień, który daje ogromną różnorodność opcji.

Studia psychologiczne otwierają przed Tobą ścieżkę kariery m.in. jako:
- Psycholog kliniczny,
- Psycholog poradnictwa, np. doradca zawodowy, osoba pracująca w interwencjach kryzysowych,
- Psycholog edukacyjny,
- Psycholog sądowy,
- Psycholog biznesu,
- Terapeuta i behawiorysta,
- Psycholog sportu i ćwiczeń,
- Neuropsycholog.

 

Szansa na prowadzenie badań naukowych


Psychologia to studia, które oparte są na badaniach i wiedzy. Cechą definiującą każdą naukę jest obiektywne podejście stosowane do pogłębiania naszej wiedzy. W psychologii wykorzystujemy to naukowe podejście do poznawania zachowania i życia psychicznego. Psychologia zapewnia doskonałe szkolenie w zakresie myślenia analitycznego i metod badań naukowych, które mają zastosowanie w szerokim zakresie kariery.

Praca psychologa to szansa do lepszego zrozumienia wielu twierdzeń psychologicznych, które można napotkać w książkach, czasopismach, a nawet filmach czy programach telewizyjnych. Stanie się lepiej poinformowanym konsumentem w ujęciu psychologicznym oznacza, że będziesz w stanie oddzielić prawdę od fikcji otaczającej wiele mitów o psychologii, np. popkultury.

Studiowanie psychologii to także szansa, by rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia. Studiując na WSB-NLU dowiesz się więcej o takich tematach, jak metoda naukowa, podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów, które mogą pomóc ci doskonalić umiejętność głębokiego i krytycznego myślenia o różnych kwestiach.

Lepsze zrozumienie ludzi wokół… i ciebie samego!


Oczywiście dyplom z psychologii nie sprawi, że staniesz się alfą i omegą i zaczniesz rozumieć absolutnie każdą reakcję czy interakcję. Takiej możliwości nie ma. Nawet ukończenie studiów to jeszcze nie koniec twojej naukowej ścieżki. Jednak spostrzeżenia, które uzyskasz na temat motywacji, percepcji i zachowań ludzi, prawdopodobnie dadzą ci inną perspektywę na to, dlaczego ludzie reagują w sposób, w jaki reagują, i pomogą ci trochę lepiej ich zrozumieć.

Obserwuje się, że studenci tego kierunku to z reguły osoby bardzo empatyczne i wrażliwe. Niektóre z osób, wybierających się na psychologię, to osoby wręcz szukające pomocy dla siebie lub kogoś bliskiego. Lepsze zrozumienie, jak ludzie zmieniają się i rozwijają przez całe życie, może ułatwić zrozumienie pozostałych członków rodziny (zarówno dzieci jak i starzejących się rodziców). Może również rzucić światło na twoje własne doświadczenia, gdy z wiekiem napotykasz różne wyzwania i możliwości.

Psychologia to szansa na zgłębienie siebie, zrozumienie rozwoju jednostki, sposobu kształtowania osobowości, czy czynników, które wpływają na społeczeństwo. Dzięki nauce możesz zrozumieć, w jaki sposób otaczający cię świat wpłynął na twoje dzisiejsze “ja”.

Dodatkowo studia psychologiczne to szansa, na zdobycie umiejętności lepszego porozumiewania się. Uczenie się takich przedmiotów, jak emocje i język ciała może pomóc w doskonaleniu umiejętności komunikacji interpersonalnej. W miarę zwiększania swojej wiedzy psychologicznej oraz jej specjaliści możesz lepiej zrozumieć innych ludzi oraz to, co próbują powiedzieć.

Psychologia to także biznes


Wgląd w motywacje, procesy myślowe, wpływy grup, z którymi wchodzisz w interakcje i wiele innych aspektów ludzkiego zachowania, pomoże ci lepiej zrozumieć siebie. Wielu uczniów odkrywa, że studiując język, emocje i inne tematy, poznasz też mechaniki działania biznesu! Tak! Wszystko dlatego, że czynnikami warunkującymi działanie wielu firm jest właśnie psychologia.

Może nie jest to pierwsza rzecz, o której myślisz, ale psychologia jest bardzo dobrym krokiem dla osób, które chcą specjalizować się w prawie, usługach socjalnych, edukacji, biznesie i wielu innych dzisiejszych zawodach w świecie start-upów. Psychologia jest też podstawą reklamy, wielu zagadnień ze świata public relations, a nawet dziennikarstwa.

W biznesie liczą się ludzie, a dobrze przeszkoleni pracownicy, właściciele firm czy specjaliści od HR wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z innymi. Nie ma, co ukrywać - skuteczne komunikowanie się jest kluczem do osiągnięcia sukcesu! Tyczy się to zarówno relacji z pracownikami, jak i klientami, bo biznes to też umiejętność sprzedaży, przekonywania i współpracy. A to zawsze wiąże się z psychologią!

Studia, które są fascynujące


Na koniec zostawiliśmy kwestię najbardziej oczywistą - studia psychologiczne są po prostu fascynujące! Uczenie się takich przedmiotów, jak emocje, język, w tym język ciała może pomóc Ci poprawić umiejętności komunikacji interpersonalnej, a kto z nas nie chciałby lepiej zrozumieć innych? Psychologia jest absolutnie wszędzie i pozwala zrozumieć naszą codzienność. Studia w tym zakresie to gwarancja, że absolutnie nie będziesz się nudzić ani teraz, ani w przyszłości.

Od intrygujących złudzeń optycznych, które ujawniają wewnętrzną pracę mózgu, po szokujące eksperymenty, które pokazują, jak daleko ludzie zajdą, aby być posłusznym autorytetowi, zawsze jest coś niesamowitego, a nawet zadziwiającego, aby dowiedzieć się o dziedzinie ludzkiego umysłu i zachowania. Jak bardzo psychologia jest fascynującą i niezwykła dziedziną nauki i jak ogromny ma wpływ na nasze życie pokazują podcasty WSB-NLU.

Dlaczego studia psychologiczne w WSB-NLU będą dobrym wyborem?


Studia psychologiczne w WSB-NLU pozwalają odpowiedzieć na wiele pytań, w tym przykład: Dlaczego ludzie zachowują się w określony sposób? Co kształtuje naszą osobowość? Jak uczymy się i zmieniamy przez całe życie?

Dlaczego warto wybrać studia w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu? Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz mieć okazję, by uczyć się od ekspertów, to doskonale trafiłeś. Jesteśmy uczelnią, która posiada międzynarodową reputację, prowadzimy aktywne programy badawcze, a nawet mamy własny Instytut Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu.

Potrzebujesz więcej zachęt? Odkryj wszystkie zalety WSB-NLU


To, co wyróżnia WSB-NLU to w pełni innowacyjne podejście do studentów oraz nowoczesne metody nauczania. Co warto wiedzieć o największej placówce edukacyjnej na Sądecczyźnie?

 • Wszystkie zajęcia mają charakter praktyczny, by jak najlepiej przygotować absolwentów do pracy w zawodzie. Zajęcia odbywają m.in. w oparciu o case studies, know-how danej specjalności, czy warsztaty.

 • Uczelnia ma 30-letnią tradycję i cieszy się zaufaniem tysięcy osób nie tylko z Polski, ale również zagranicy. Międzynarodowy charakter WSB-NLU to ogromna szansa, by poznać perspektywy studentów z innych krajów!

 • W ofercie WSB-NLU dostępne są trzy tryby studiowania:

  •     
  • studia stacjonarne (które odbywają się na terenie kampusu w Nowym Sączu; zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku);

  •     
  • studia niestacjonarne (o trzech formułach zjazdów - wykładowym, ćwiczeniowym oraz zaliczeniowym);

  •     
  • studia interaktywne - prowadzone według formuły RealTime Online (transmitowane za pośrednictwem naszej dedykowanej platformy edukacyjnej CloudA™).

 • Nie tylko studia magisterskie z psychologii - w ofercie WSB-NLU znajdziesz również wiele fascynujących kursów oraz zajęcia na studiach podyplomowych, dzięki którym zyskasz większą wiedzę w zakresie m.in. psychologii sądowej, psychoonkologii, edukacji włączającej, psychologii transportu, edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, tyflopedagogiki, psychoseksuologii czy surdopedagogiki.
Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!