Sportowe plany i marzenia, czyli do czego doprowadza spotkanie przedstawicieli WSB-NLU z UKS Evan

Co nowego u sportowców? Gabriela wywalczyła tytuł mistrzyni Polski… dwukrotnie!

Trener klubu Krzysztof Bulanda podczas spotkania mógł opowiedzieć o niezwykłych osiągnięciach swoich podopiecznych. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach, było czym się pochwalić. Gabriela Migda dwa razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kickboxingu. Już jako zawodniczka Akademicki K.S. Evan, Gabi wystąpiła podczas zawodowej gali w Jaworznie i szykuje się, aby w tym roku prawdopodobnie wystąpić na gali Babilon Promotion w Wielczce.
WSB-NLU zapewnia klubowi bardzo dobre warunki do treningu - to możliwe, dzięki Centrum Sportowemu OLIMP. Co ważniejsze, na zajęcia mogą przychodzić studenci, którym klub udostępnia swój sprzęt. Kto wie, może wśród nich będzie ktoś, kto ma predyspozycje do kickboxingu czy boksu?
- Uczelnia od wielu lat wspiera sportowców, chociaż nie ma takiego profilu. W 2015 roku, zmieniliśmy formę studiowania na WSB-NLU, przekształcając ją na bardziej nowoczesną i elastyczną. Jest większa dostępność do wykładów online, co pozwala sportowcom poświęcić cenny czasu na treningi i udział w zawodach. W WSB-NLU mamy np. ekstraklasowych hokeistów, są piłkarze., teraz są przedstawiciele sportów walki – mówił rektor dr Dariusz Woźniak.
Kickboxing nie jest tak popularny jak np. piłka nożna, ale sukcesy Gabrysi robią ogromne wrażenie. Rektor ma nadzieję, że zawodniczka dołączy do grona studentów WSB-NLU 1 października. A jakie plany ma sama zawodniczka?
– Sport, sportem, ale uczyć się trzeba. Jaki kierunek wybiorę? Wciąż się zastanawiam nad psychologią. Wiele osób pyta mnie jak ja to robię, że osiągam sportowe sukcesy. Odpowiedź jest prosta, to motywacja, to moja przyszłość - dodała Gabriela Migda. W tym roku celem  sportowym Gabi są Mistrzostwa Świata we Włoszech, gdzie chciałaby wystartować, później Gala w Wieliczce. Marzenie na przyszłość? Start w Igrzyskach Olimpijskich. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję już za 4 lata oglądać Gabi ze złotym medalem IO!

 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!