Studia hybrydowe - nowy wymiar studiowania

Jeszcze do niedawna studenci mogli wybierać spośród trzech trybów nauki - stacjonarnego, niestacjonarnego oraz coraz mniej popularnego trybu wieczorowego. Pandemia koronawirusa spowodowała, że uczelnie zaczęły szukać nowych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji na świecie oraz możliwościom, które daje nowoczesna technologia, powstała nowa forma studiów - studia hybrydowe. Jest to połączenie spotkań zdalnych z zajęciami organizowanymi stacjonarnie.

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie uczelnie przeszły na tryb zdalny z powodu pandemii koronawirusa. Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu oraz podlegający jej Uniwersytet Wirtualnej Edukacji to dwie placówki, które od lat przodują w nauczaniu na odległość, wytyczając trendy innym uczelniom. Z tego powodu, oraz wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, na UWE powstała możliwość studiowania hybrydowego.

System hybrydowy - co to takiego?

Hybrydowa forma studiów to odejście od tradycyjnego modelu nauczania, gdzie studenci musieli być obecni stacjonarnie na zajęciach. Rozwiązanie to pozwala na dowolną modyfikację planu zajęć w zależności od kierunku studiów, danego roku, potrzeb studentów i aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Bardzo często ta nowa formuła nauki to tryb 50/50 online i stacjonarnie.

Czego możemy się więc spodziewać po studiach hybrydowych? Z pewnością odejścia od tradycyjnych wykładów, w zamian za transmisje online. Na wielu kierunkach również ćwiczenia odbywają się zdalnie, zaś zjazd zaliczeniowy może być zarówno w formie zdalnej, jak i fizycznie w siedzibie uczelni.

Dzisiejsza technologia pozwala na efektywny kontakt zdalny, bez obaw o jakość połączenia. Za pomocą nowoczesnej platformy CloudA™ istnieje możliwość uczestnictwa w każdym wykładzie na żywo oraz odtworzenia go w dogodnym dla siebie czasie. Za pomocą Cloud Academy połączysz się również z grupą podczas zajęć ćwiczeniowych, a nowoczesna platforma pozwoli Ci być zawsze na bieżąco - z ocenami, planem zajęć, materiałami oraz interesującymi wydarzeniami organizowanymi przez uczelnię.

Dla kogo są studia hybrydowe będą odpowiednim wyborem?

Oferta studiów hybrydowych to z pewnością alternatywa warta rozważenia. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wielu osób, którym wcześniej ciężko było zdecydować się na studia. Szczególnie polecić warto z nich skorzystać, jeśli jesteś:

- młodym rodzicem, szczególnie młodą mamą - dzięki elastycznej formie studiów łatwiej pogodzić życie rodzinne oraz opiekę nad dzieckiem z nauką,

- mieszkasz daleko od siedziby uczelni - forma hybrydowa pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na dojazdach,

- pracujesz i ciężko znaleźć Ci czas na naukę - wiele zajęć w formie online pozwala pogodzić studia z pracą zawodową a dodatkowo wszystkie wykłady są archiwizowane i dostępne studenta w ciągu całego toku studiów,

- jesteś osobą z niepełnosprawnością i codzienne stawianie się na uczelni mogłoby kosztować Cię zbyt wiele wysiłku, lub byłoby po prostu niemożliwe,

- mieszkasz za granicą - nareszcie możesz podjąć studia w swoim kraju, bez konieczności powrotu z zagranicy lub częstych przyjazdów na zajęcia.

Tak naprawdę z oferty studiów hybrydowych skorzystać może każdy! Oczywiście pamiętać należy, że studia w takiej formie wymagają sporej samodzielności samodyscypliny, ale pozwalają na dużo większą elastyczność w porównaniu z tradycyjnymi formami nauki.

Kształcenie w formie RealTime Online - najlepsza formuła studiów online

Jedną z nowych technologii stosowanych na studiach hybrydowych jest RealTime OnlineTen nowoczesny system stworzony przez WSB-NLU pozwala uczestniczyć we wszystkich zajęciach interaktywnie, nie wychodząc z domu. Decydując się na studia hybrydowe RealTime Online możesz wybierać pośród wielu dostępnych kierunków i ciekawych specjalności, na przykład informatykę, psychologię, zarządzanie w biznesie turystycznym. Dzięki najnowszej technologii zdobędziesz wymarzony zawód, bez wychodzenia z domu.

Na czym polega formuła RealTime Online na UWE?

W RealTime Online wyróżniamy trzy typy zjazdów:

- zjazdy wykładowe - realizowane są stacjonarnie w siedzibie uczelni, jednak każdy student może wybrać czy chce przychodzić na wykład, czy uczestniczyć w multitransmisji zajęć z wykorzystaniem systemu Cloud Academy™. Takie spotkania organizowane są około 4 razy w semestrze w weekendy (piątek, sobota i niedziela). W zajęciach możesz uczestniczyć osobiście na uczelni, online lub obejrzeć nagranie w dogodnym dla siebie momencie,
- zjazdy ćwiczeniowe - odbywają się poprzez multitransmisję zdalną, z wykorzystaniem systemu Cloud Academy™. Uczestnictwo w zajęciach jest obowiązkowe, a odbywają się one średnio 4 razy w semestrze, w soboty i niedziele

- zjazdy zaliczeniowe - organizowane są na platformie zdalnej Cloud Academy™. Terminy zaliczeń wyznaczają wykładowcy, a udział w nich mogą wziąć studenci zalogowani w Cloud Academy™.