Transfer z innej uczelni? Nie taki straszny, jak go malują!

Przeniesienie z innej uczelni - co warto wiedzieć?


Zmiana uczelni nie musi być skomplikowana. Student chcący przenieść się do wybranej szkoły musi przejść przez kilka kroków, by dokończyć edukację w innym miejscu. W WSB-NLU transfer jest bardzo prosty i przyjazny do przeprowadzenia.

Jak transfer z innej uczelni wygląda w praktyce? Jakich formalności należy dopełnić oraz czy szkołę może zmienić każdy student? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

 

Na czym polega transfer z innej uczelni?


Transfer z innej uczelni to nic innego, jak zmiana miejsca dotychczasowej nauki. Studenci uczący się w danej akademii lub na uniwersytecie, mogą przenieść się do dowolnie wybranej przez siebie uczelni. Zmiana może dotyczyć nie tylko miejsca studiów, ale także trybu, czy kierunku. Po złożeniu wniosku wraz z wymaganą dokumentacją rozpoczyna się proces transferu, który zwykle trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Swoją uczelnię zmienić mogą studenci uczący się w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym i online. Zdalna forma nauczania była popularna jeszcze przed wybuchem pandemii, jednak to właśnie w jej czasie wzbudziła duże zainteresowanie. A już zwłaszcza… na WSB-NLU, która niejako wyprzedziła czas i z powodzeniem stosuje nauczanie zdalne w różnych konfiguracjach i pochwalić się może w tej dziedzinie już 6 letnim doświadczeniem! Warto dodać, że tę metodę bardzo doceniają nie tylko Polscy studenci a system CloudA™ (do w pełni zdalnej obsługi studenta oraz nauki online) kocha każdy student WSB-NLU.

W WSB-NLU stawiamy na naukę poprzez praktyczne zajęcia. Wierzymy, że dostarczane przez nas innowacyjne rozwiązania sprawiają, że studenci zyskują najlepszą na rynku wiedzę. To, że właśnie czytasz ten artykuł oznacza tylko jedno. To właśnie tutaj – w WSB-NLU z satysfakcją i wygodnie możesz dokończyć rozpoczęte studia!

Obserwuje się, że we współczesnej edukacji studenci coraz częściej rezygnują z nauki stacjonarnej na uniwersytecie na rzecz studiów zdalnych, nieraz na innej uczelni. W WSB-NLU w zajęciach uczestniczyć można z dowolnego miejsca na świecie, gdzie niezbędny jest tylko się dostęp do Internetu. To spora zachęta zwłaszcza dla osób łączących naukę z pracą zarobkową.

Jak skorzystać z transferu?


Każda uczelnia ma prawo do samodzielnego ustanowienia procedury transferu z innej uczelni. Oznacza to, że osoby zainteresowane zmianą miejsca nauki powinny zapoznać się z regulaminem studiów danej placówki. Najczęściej proces ten przebiega w kilku krokach:
? Student udaje się do dziekanatu aktualnej uczelni po kartę przebiegu studiów i zaświadczenie potwierdzające status studenta.
? Następnie składa podanie w zakładce TRANSFER OCEN na platformie rekrutacyjnej.
? Oczekiwanie na przyjęcie lub odrzucenie wniosku o transfer przez dziekana lub rektora.
Przeniesienia studentów dokonuje się zwykle na początku semestru akademickiego, rzadko dochodzi do tego w jego trakcie. Studenci, którzy zaliczyli na starej uczelni przedmioty tożsame z tymi, które występują w nowym miejscu nauki, będą mogli liczyć na przepisanie ocen. W tym przypadku ważna jest liczba punktów ECTS oraz opis przedmiotów. Często bywa, że studenci proszeni są o zaliczenie zajęć, których nie mieli na poprzedniej uczelni.

Studenci, którzy mogą ubiegać się o transfer na inną uczelnię


O transfer z innej uczelni może ubiegać się każdy student. Podobnie jak w przypadku szczegółów dotyczących przenosin, również informacji na temat osób uprawnionych do zmiany uczelni szukać należy w regulaminie studiów. Niekiedy studia w nowym miejscu rozpocząć można dopiero po zaliczeniu pierwszego semestru nauki na starej uczelni. Czasem od kandydatów wymaga się ukończenia pierwszego roku. W ten sposób osoba ubiegająca się o transfer dysponuje dokumentacją potwierdzającą postępy w nauce, niezbędną do przyjęcia na nową uczelnię. Na WSB-NLU możesz przenieś się nawet po pierwszym semestrze.

Wniosek o przeniesienie składać można osobiście, bądź polegać na rekrutacji zdalnej. Wiele uczelni oferuje pośrednią formę kontaktu między studentami a dziekanatem. Wszelkich informacji dotyczących transferu szukać należy na stronach internetowych szkół. Oprócz regulaminu studiów znaleźć tam można niezbędne numery kontaktowe, czy osoby odpowiedzialne za przyjmowanie interesantów.


Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na numer 18 44 99 101 :)

 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!