“Twój nastolatek potrzebuje Ciebie”. Za nami konferencja o zdrowiu psychicznym młodych ludzi

O tym, jak ważne jest pozytywne nastawienie i wykorzystywanie potencjału młodzieży, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego tegoroczna konferencja poświęcona była głównie poznawaniu metod oraz rozwiązań, które pomogą młodym ludziom wzmocnić swoją kondycję psychiczną. Spotkanie, w którym braliśmy udział, zostało zorganizowane przez polskich, litewskich oraz maltańskich naukowców w ramach Erasmus+ i projektu “Youth Positive Potential”.

Jak było? Bardzo pouczająco, o czym mogliście dowiedzieć się także i wy, biorąc udział w konferencji w Nowym Sączu lub online za pośrednictwem naszej platformy CloudA. Mamy nadzieję, że braliście udział, bo przekazywana wiedza była na najwyższym poziomie! Czego można było dowiedzieć się? M.in. tego, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują dorosłych - w tym rodziców, nauczycieli czy wszystkich tych, którzy mogą zapewnić im wsparcie i nie będą bagatelizować nawet z pozoru błahych problemów. Ponadto rozmawialiśmy o zagrożeniach, które mogła nieść wobec dziecięcej psychiki pandemia oraz wojna w Ukrainie.

Mamy nadzieję, że spotkanie z polskimi i zagranicznymi ekspertami pozwoliło rozwinąć wiedzę nie tylko rodziców, ale też naszych studentów. Dla nas była to okazja, by dowiedzieć się jeszcze więcej o metodach wspierania młodych ludzi i o tym, jak pomagać im rozwiązywać problemy. W końcu to oni są naszą przyszłością, a ich zdrowie powinno być naszym priorytetem!

 

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!