„Włącz Myślenie. Postaw na Przedsiębiorczość” im. Carla Mengera.

W minioną sobotę (21.01.2023 roku)  odbył się Hakaton, który był jednym z  etapów X jubileuszowej edycji projektu społecznego „Włącz Myślenie. Postaw na Przedsiębiorczość” im. Carla Mengera.  Młodzi ludzie biorący udział w projekcie mogli sprawdzić się, wykonując zadanie projektowe, którego treść nawiązywała do aktualnego problemu, jakim jest ograniczanie kontaktu ze światem rzeczywistym poprzez świat wirtualny.

Uczestnicy podzielili się na grupy 5-7 osobowe i wspólnie z kolegami i koleżankami szukali najlepszego rozwiązania zadania projektowego. W międzyczasie mogli testować okulary VR, do wirtualnej rzeczywistości i zmierzyć się np. z lękiem wysokości, a także mieli możliwość skosztować potraw, przygotowanych w ramach International Cooking Day.

O godzinie 15:00 uczestnicy Hakatonu złożyli pracę w biurze projektowym i prezentowali je do godziny 16:15. Niektóre pomysły wywarły na jury naprawdę wielkie wrażenie !

Projekt organizowany jest przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University oraz stowarzyszenie ORION.

Mecenat konkursu:

• Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Patronat honorowy:

• Miasto NS,
  • Krynica TV,
  • RDN Małopolska

Już wkrótce podamy Wam termin  konferencji podsumowującej projekt wraz z galą finałową.