Zmarł prof. Jerzy Dietl

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że dnia 23 lutego br. zmarł śp. prof. Jerzy Dietl, związany z WSB-NLU przez wiele lat, pracując w latach 1997-2013 w Zakładzie Marketingu jako profesor zwyczajny.
Działacz „Solidarności”, Senator RP I kadencji, autor i współautor wielu prac naukowych z zakresu marketingu, ekonomiki i konkurencyjności przedsiębiorstw, mentor dla wielu pokoleń przyszłych profesorów.
Był również prezesem Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości organizującej konkursy z zakresu wiedzy ekonomicznej, w której sukcesy odnosili studenci WSB-NLU. Został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Cześć Jego Pamięci.

Profesora Dietla wspomina Prezydent WSB-NLU, dr Krzysztof Pawłowski:
„Prof. Jerzego Dietla poznałem w czasie prac Senatu I kadencji. Był dla wielu z nas wyrocznią w sprawach gospodarki. W 1997 roku Profesor przyjął moje zaproszenie do pracy na I etacie w naszej WSB-NLU. Nie ukrywam, że przyjście Profesora do nas na I etat przesądziło, że nasza uczelnia otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich w 1998. Profesor Dietl dla studentów był surowy na egzaminach ale studenci i także pracownicy Go uwielbiali. Utrzymałem przyjacielski kontakt z Profesorem niemal do Jego śmierci. Mimo wieku był bardzo sprawny intelektualnie i jeszcze miesiąc temu w rozmowie telefonicznej opowiadał mi o pisaniu pamiętnika o swoich rozlicznych podróżach zagranicznych. Prof. Jerzy Dietl i był i pozostanie moim najbliższym Przyjacielem.”

Zawiadamiamy, iż pogrzeb Pana Profesora odbędzie się 5 marca w piątek, o godzinie 14.30, w Poznaniu, na cmentarzu Junikowo, ul. Grunwaldzka 305.

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!