Zostań wolontariuszem III Igrzysk Europejskich!

Od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku odbędą się III Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska.

Niemal 8000 wolontariuszy będzie wspierać organizatorów w działaniach, tak aby najważniejsza europejska impreza sportowa 2023 roku była niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem. Wolontariusze pomogą nam w wielu obszarach zarówno podczas trwania, jak i przy przygotowaniach do tej wielkiej imprezy. Wolontariusze działać będą aż w 11 miastach: Kraków, Tarnów, Zakopane, Nowy Targ, Krzeszowice, Krzeszowice, Oświęcim, Wrocław, Chorzów, oraz Krynica Zdrój, Nowy Sącz.

Zachęcamy studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University do udziału w wolontariacie w szczególności przy działaniach związanych z organizacją następujących dyscyplin:

Krynica-Zdrój:

 • Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa
 • Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa
 • Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe Mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena
 • Teakwondo  (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena

Nowy Sącz:

 • Breaking  (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki 

Poszukujemy wolontariuszy, którzy dołączą m.in. do działów związanych: Centrum Akredytacji, Centrami Medialnymi, ze wsparciem logistyki, transportu, asystentów Narodowych Komitetów Olimpijskich, wolontariuszy do stref sportowych, wolontariuszy informacyjnych oraz wsparcia innych działań organizacyjnych.

Od naszych wolontariuszy oczekujemy proaktywnej postawy zaangażowania i dyspozycyjności. Szukamy osób pozytywnie nastawionych i pełnych energii, to w Twoich rękach będzie tworzenie wyjątkowej atmosfery Igrzysk.

Na to święto sportu przyjadą uczestnicy i kibice z całej Europy, dlatego zależy nam na komunikatywnych i znających języki obce wolontariuszach. Wolontariat będzie niezwykłą okazją do międzynarodowej i międzypokoleniowej integracji oraz możliwością zdobycia unikalnego doświadczenia przy współtworzeniu największego wydarzenia sportowego, jakie dotychczas gościł nasz kraj.

Weź udział w rekrutacji na wolontariat Igrzysk Europejskich 2023.

Wolontariusze przejdą dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszy krok to rejestracja na portalu wolontariusza. Potwierdź swój email i przejdź do wypełniania formularza zgłoszeniowego. Zapytamy Cię o podstawowe dane osobowe, wybranie, w którym mieście chcesz pełnić wolontariat oraz jakie znasz języki obce. Zapytamy Cię o Twoje motywacje, umiejętności, doświadczenie oraz dyspozycyjność, a także dział, w którym chciałbyś się realizować jako wolontariusz.

Wybrane osoby zaprosimy na rozmowy rekrutacyjne prowadzone online przez portal wolontariusza. Porozmawiamy o Twojej aplikacji, sprawdzimy Twoją znajomość języków obcych i pomożemy dobrać dział wolontariatu, który będzie najlepiej pasował do Twojego profilu.

Formularz zgłoszeniowy możesz wypełnić poprzez Portal Wolontariusza – rozmowy rekrutacyjne potrwają do końca kwietnia – kiedy to ogłosimy wyniki rekrutacji. Spośród kandydatów wybierzemy grono wolontariuszy oraz liderów. Wolontariuszy przydzielimy do działów i zadań związanych z 27 rozgrywkami sportowymi w kilku różnych miastach, w kilkudziesięciu lokacjach.

Po potwierdzeniu udziału w wolontariacie zaprosimy Cię do cyklu szkoleń - prowadzonych online szkoleń ogólnych oraz stacjonarnych stanowiskowych. Liderzy wolontariusze dodatkowo wezmą udział w Akademii Liderów Wolontariatu, gdzie skupią się na doskonaleniu zdolności komunikacyjnych i umiejętności zarządzania zespołem. Na podstawie Twojej dyspozycyjności stworzymy harmonogram dyżurów tak by zapewnić sprawną organizację wszystkich działań.

Przed działaniami odbierzesz pakiet startowy wolontariusza oraz imienną akredytację. Wolontariuszom zapewniamy:

 • Strój (m.in.: koszulki, kurtka, czapka z daszkiem)
 • gadżety przydatne w pełnieniu wolontariatu
 • ubezpieczenie,
 • wyżywienie
 • bezpłatną komunikację miejską,
 • dla wolontariuszy spoza miast gospodarzy możliwe jest przydzielenie zakwaterowania.

Przeszkolony, wyposażony i pełen zaangażowania. Będziesz gotów do działań podczas Igrzysk Europejskich!

Stań się częścią wydarzenia, podczas którego będziesz mieć okazję do zdobycia unikalnego doświadczenia przydatnych umiejętności i kompetencji. Poznaj ciekawych ludzi pełnych pasji.

Dołącz do niezwykłej społeczności Wolontariuszy III Igrzysk Europejskich 2023.

Aplikuj już dziś na ie2023.pl/wolontariat

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!