Studia podyplomowe - Zarządzanie projektami


W firmach coraz częściej istnieje potrzeba zarządzania nie tylko zespołami, ale również i projektami. Dzięki poznaniu odpowiednich metod zarządzania, praca idzie sprawniej. Warto postawić na studia podyplomowe, które pozwalają nauczyć się tej wiedzy. Taką ofertę przygotowaliśmy w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University – postaw na kierunek Zarządzanie projektami.

Projekty na dobre zagościły w rzeczywistości tak sfery biznesowej jak i przedsięwzięć publicznych. Niezwykle ważną kompetencją każdego menedżera jest umiejętność planowania, organizowania, motywowania oraz oceny podczas działań projektowych. Poszczególne kursy tworzące program studiów wszechstronnie przygotowują do pracy w projektach, zaś wartością dodaną jest możliwość zdobycia w trakcie studiów dwóch certyfikatów międzynarodowych: • Prince 2 Foundation • AgilePM Foundation

 Czesne za cały tok studiów wynosi 5 500 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 550 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

INTERAKTYWNE STUDIA PRZEZ INTERNET - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Informujemy, że Rekrutacja LATO22 trwa do 15 stycznia 2022, lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc.

 Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia proszone są o kontakt z Działem Rektutacji i Marketingu:

18 44 99 101 – Michał Kapała

18 44 99 102 – Hanna Hrechyshkina

18 44 99 103 – Natalia Gut

Dla kogo Zarządzanie projektami to dobry wybór?


Kierunek Zarządzanie projektami to studia podyplomowe, które są polecane w szczególności osobom zajmującym się nadzorowaniem i planowaniem realizacji zadań w przedsiębiorstwie. To także doskonała opcja dla osób, które chcą w przyszłości zająć się kierowaniem projektami w firmach i organizacjach.

Zarządzanie projektami dedykowane jest również menedżerom, pracownikom przedsiębiorstw, firm konsultingowych, szkoleniowych czy wdrożeniowych. Wartością kierunku Zarządzanie projektami jest także możliwość zdobycia certyfikatów międzynarodowych:

 • Prince 2 Foundation,
 • AgilePM Foundation.

Co musisz wiedzieć o studiach z Zarządzania projektami?

Wszechstronna wiedza odnośnie zarządzania projektami to dziś bardzo poszukiwana umiejętność. Nie każdy, jak odpowiednio podejść do danego zagadnienia, aby doprowadzić projekt do końca. Ważną kompetencją liderów i menedżerów jest umiejętność planowania, organizowania, a także motywowania pracowników. Nie bez znaczenia pozostaje też wiedza o tym, jak dokonywać oceny działań projektowych. Jeśli chcesz nauczyć się, jak działać z projektami zarówno z perspektywy pracownika, jak i menedżera – studia podyplomowe Zarządzanie projektami będą dla Ciebie idealnym wyborem.

Program studiów podyplomowych Zarządzanie projektami


Celem studiów podyplomowych w WSB-NLU jest nabycie przez studentów praktycznych umiejętności odnośnie zarządzania projektami. Dzięki uczestnictwu w zajęciach powinni nauczyć się efektownego zarządzania zespołami oraz dobrej pracy przy projektach. Przygotowany program studiów podyplomowych w zakresie zarządzania projektami jest owocem współpracy WSB-NLU oraz Wszechnicy Edukacyjnej Center of Excellence. Poszczególne kursy wszechstronnie przygotowują do pracy w projektach.

W toku studiów podyplomowych jako student Zarządzania projektami będziesz brać udział w takich zajęciach jak:

 • Change Management;
 • Komputerowe metody zarządzania projektami;
 • Zarządzanie projektami;
 • Metodyka Agile PM®;
 • Metodyka PRINCE2®;
 • Metodyka Scrum.

 

Gdzie odbywają się zajęcia?


Zarządzanie projektami to niestacjonarne studia podyplomowe, które są w pełni interaktywne i odbywają się na zasadzie RealTime Online. Prowadzimy najbardziej innowacyjne zajęcia w Polsce, na podstawie systemu Cloud Academy (CloudA), stworzonego w całości przez Centrum Badań i Programowania WSB-NLU.

System wykorzystywany jest m.in. do multitransmisji zajęć. Dodatkowo daje stały dostęp do informacji dotyczących uczelni, pozwala kompleksowo zarządzać tokiem studiów. Cloud Academy to także możliwość uczestnictwa w zajęciach w pełni interaktywnych – z dowolnego miejsca w kraju i na świecie, możesz zdobywać wiedzę przydatną w zarządzaniu przedsiębiorstwem turystycznym.

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie projektami trwają 2 semestry i odbywają się w 100% online.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na kierunek, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

Jakie dokumenty są wymagane?

 • Wydrukowane i podpisane podanie dostępne na naszej stronie;
 • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych;
 • 1 kolorowe zdjęcie (3,5 cm x 4,5 cm);
 • Oświadczenie studenta WSB-NLU;
 • Dowód opłaty wpisowej 85 zł.

DOŁĄCZ DO NAS

Jakie kompetencje w zakresie zarządzania projektami zyskasz po ukończeniu kierunku?


Kończąc studia podyplomowe Zarządzanie projektami, masz możliwość zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie efektywnego posługiwania się metodami Agile, Scrum oraz Prince 2. Dowiesz się więcej o przebiegu zmian w organizacji, nauczysz się wykorzystywać techniki zarządzania projektami w firmach i organizacjach.

Możesz również liczyć na atrakcyjne zatrudnienie jako Scrum Master lub Agile Master w korporacjach lub firmach IT. Oprócz dyplomu ukończenia studiów na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University masz szansę zdobyć również szereg certyfikatów potwierdzających Twoje umiejętności.

DYPLOM

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania - szczegóły TUTAJ

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń - ZOBACZ

Partnerzy


Swirl logo™ jest znakiem handlowym należącym do AXELOS Limited. PRINCE2® jest zarejestrowanym znakiem handlowymi należącymi do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone.

APMG-International Agile Project Management, Change Management, Swirl Device logo są znakami handlowymi należącymi do APM Group Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Naucz się jak zarządzać projektami – poznaj studia podyplomowe WSB-NLU


Wiesz jak zarządzać zespołem, pracujesz w organizacji, a przed tobą ciągle stawiane są nowe wyzwania? Niezależnie od tego, czy dopiero zostałeś kierownikiem nowego, ważnego projektu, czy stawiane są przed tobą inne warunki współpracy, warto nauczyć się jednego – efektownego zarządzania projektami.

Zarządzanie projektami – czy to kierunek studiów, który jest potrzebny?

Niezależnie od wielkości projektu czy sposobu zatrudnienia, zarządzanie projektami nie jest sprawą łatwą. Choć niektórym może wydawać się, że mają do tego naturalne predyspozycje, często w praktyce okazuje się inaczej. Gdy pojawia się stres, zniecierpliwienie, ewentualnie jakieś potknięcia – pojawiają się różne napięcia i nieporozumienia. Zupełnie nie tędy droga! Odpowiednie i w pełni umiejętne zarządzanie grupą sprawia, że umiesz odpowiednio zaplanować czas swój oraz całego zespołu, a także efektywnie kierować projektem.

Odpowiednie zaspokajanie wewnętrznych potrzeb organizacji lub klientów sprawia, że Zarządzanie projektami to dziedzina, która niezwykle zyskuje na popularności.

Zarządzanie projektami – dla kogo to odpowiedni kierunek?

Pozostaje więc pytanie – komu potrzebne są studia z Zarządzania projektami? Studia podyplomowe poświęcone zarządzaniu projektami skierowane są do bardzo szerokiego grona odbiorców. Skorzystać z nich może każdy, kto zajmuje się zarządzaniem przedsiębiorstwem lub po prostu w codziennej pracy styka się z zarządzaniem projektami.

Jednak nie tylko! To także świetna szansa dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę, zdobywać nowe umiejętności i zgłębić tajniki pracy Project Managera. Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University skierowane są do każdego absolwenta studiów wyższych, który pragnie zdobyć wiedzę oraz umiejętności konieczne do zarządzania projektami.

Zarządzanie projektami to interdyscyplinarny kierunek studiów podyplomowych, który sprawdzi się również w przypadku:

 • właścicieli przedsiębiorstw i biznesów,
 • dyrektorów i członków zarządów w firmach i spółkach,
 • kadry nadzorującej lub monitorującej realizację projektów,
 • osób planujących karierę w obszarze zarządzania projektami,
 • kadry zaangażowanej w realizację projektów na szerokim szczeblu, np. wymagającej współpracy między różnymi działami firmowymi, skupionej na realizacji projektów finansowych czy inwestycyjnych.

Czego można się nauczyć na studiach z zarządzania projektami?

Głównym celem studiów podyplomowych poświęconym zarządzaniem projektami jest przygotowanie uczestników do objęcia roli kierownika projektów, tj. Project Managera. W trakcie studiów Zarządzanie projektami uczestnicy uczą się kompleksowego i efektywnego realizowania założonych przedsięwzięć. Program studiów podyplomowych w WSB-NLU został przygotowany w taki sposób, by zapewnić słuchaczom maksymalną wiedzę teoretyczną, która następnie wykorzystywana jest bezpośrednio podczas pracy w zarządzaniu projektami. Podstawą jest tutaj kompleksowość przekazywanej wiedzy: słuchacze studiów podyplomowych są zapoznawani z całokształtem problematyki związanej z byciem Project Managerem. Dużo stawia się na użyteczność przekazywanej wiedzy, stąd m.in. w trakcie zajęć przedstawiane są różne metody i techniki zarządzania projektami, jak choćby AgilePM® oraz PRINCE2®. W programie studiów omawiane są także najnowocześniejsze sposoby zarządzania z wykorzystaniem technik komputerowych.

Efektywne zarządzanie czasem i projektami.

Podczas zajęć z Zarządzania projektami, przede wszystkim stawiamy na praktykę. Uczymy, w jaki sposób przekuć działania w sukces projektu, m.in. poprzez sztukę odpowiedniego planowania działań. Przekazujemy studentom, w jaki sposób:

 • zidentyfikować swój projekt, podzielić go na części, by lepiej zrozumieć pracę;
 • zdefiniować cele, które potrzebujemy osiągnąć;
 • przekazać zadania do zespołu, rozdzielić między teamem, ale także w jaki sposób zbudować i poznać zespół, który pomoże w efektywnym zarządzaniu projektem;
 • dzielić pracę na etapy, by skutecznie delegować i odbierać zadania.

Szkolenia, od których warto zacząć naukę nad zarządzaniem projektami.

Dziś zarządzanie projektami nie jest już tylko twardym orzechem do zgryzienia. Na przestrzeni ostatnich lat przekształciło się w określone procesy, a różne metodyki w jasny sposób pozwalają zrozumieć, jak sprawnie zarządzać zespołem oraz doprowadzić do finiszu każdy projekt.

Tym, co w przypadku zarządzania projektami jest absolutnie niezbędne to odpowiednia organizacja. Najlepszym wyjściem jest poznanie metod zarządzania wywodzących się z IT, które dziś wykraczają już poza świat informatyczny i wkraczają do innych sfer projektowych. O jakich metodykach mowa? O metodzie tradycyjnej, czyli PRINCE2®, nieco nowszej AgilePM® oraz o działaniach Scrum.

PRINCE2® koncentruje się na strategii i podejmowaniu decyzji na wyższym szczeblu, podczas gdy AgilePM® to bardziej responsywność, autonomia i szybka realizacja korzyści. Wielu krytyków frameworka twierdziło, że elementy tychże metodyk są zbyt różne, aby można je było ze sobą łączyć. Znajomość technik zarządzania projektami jest przydatna nie tylko z punktu widzenia Project Managera, ale również i team leaderów czy innych członków organizacji. Warto poznać wszystkie metody, by doprać tę najlepiej odpowiadającą potrzebom działania nad konkretnym projektem oraz osobami w zespole.

Czy certyfikaty AgilePM® oraz PRINCE2® mogą pomóc Ci w dalszej karierze?

Studia w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University na kierunku Zarządzanie projektami wiążą się również z możliwością uzyskania certyfikatów międzynarodowych AgilePM® Foundation oraz PRINCE2® Foundation. Jest to ogromna wartość dodana studiów podyplomowych, która jednocześnie otwiera nowe perspektywy dla naszych studentów.

Obecnie na rynku pracy coraz częściej można spotkać się ze zwiększonymi wymaganiami pracodawców, odnośnie do umiejętności zarządzania projektami. Niektóre kompetencje projektowe są bardzo mile widziane w CV. Posiadanie certyfikatów międzynarodowych AgilePM® Foundation oraz PRINCE2® Foundation staje się przepustką do dalszej kariery.

Stopka