Podsumowanie XI edycji Projektu „Włącz Myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” Im. Carla Mengera

22 kwietnia 2024 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, odbyła się gala podsumowująca XI edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” im. Carla Mengera. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz lokalnych władz, a także wspólnie świętować osiągnięcia młodych przedsiębiorców z naszego regionu.

Organizatorami wydarzenia była nasza Uczelnia oraz Stowarzyszenie „Orion”, przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Sponsorem projektu była Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego MARR SA, natomiast patronat honorowy sprawowało przedsiębiorstwo Eltrox oraz Powiat Nowosądecki.

Inaugurację gali przeprowadzili wspólnie Rektor WSB-NLU, dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU oraz Prezes Stowarzyszenia „ORION”, Patryk Wicher. W gronie zaproszonych gości znaleźli się nie tylko lokalni urzędnicy, ale również przedsiębiorcy. Uroczystość uświetniła obecność Pani dr Gabrieli Olszowskiej, Małopolskiej Kurator Oświaty, która wraz z Panem Stanisławem Szudkiem, Dyrektorem Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, wręczyła medale Komisji Edukacji Narodowej wybitnym działaczom świata edukacji.

Impreza została wzbogacona o panel dyskusyjny skupiający się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i nowoczesnych metod promocji do rozwoju regionu Małopolskiego. Panel prowadził dr Michał Mółka, Prodziekan ds. Prawa w WSB-NLU, natomiast uczestniczyli w nim przedstawiciele młodzieży oraz przedsiębiorcy z regionu.

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie nagród najlepszym uczniom z czterech nowosądeckich placówek edukacyjnych, w tym Elitarnego Technikum, I Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego, za ich innowacyjność, kreatywność i przedsiębiorczość.

Wydarzenie to nie tylko podkreśliło wagę edukacji przedsiębiorczej, ale także pokazało, jak młode pokolenia mogą wpływać na rozwój lokalnej gospodarki. XI edycja projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” im. Carla Mengera potwierdziła, że młodzież ma nie tylko zdolności, ale również determinację do tworzenia innowacyjnych rozwiązań biznesowych.