Podcasty

Podcasty

Polecane podcasty

Six Stranger

6 projekcyjnych TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH, które są kontrowersyjne, aczkolwiek nadal stosowane

Six Stranger

6 niezwykłych TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH

Six Stranger

6 KOBIET, które zmieniły historię #informatyki i technologii!

Six Stranger

6 METOD zarządzania projektami, które UŁATWIĄ KAŻDE ZADANIE!

Six Stranger

6 SPOSOBÓW na EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE projektami IT

Six Stranger

6 NAJDZIWNIEJSZYCH projektów IT

Six Stranger

6 SKUTECZNYCH METOD zarządzania czasem – najlepsze SPOSOBY

Six Stranger

„Six stranger”, czyli 6 nieetycznych eksperymentów Psychologicznych

Six Stranger

„Six stranger”, czyli 6 rzadko spotykanych chorób psychicznych

Najnowsze podcasty

Six Stranger

6 projekcyjnych TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH, które są kontrowersyjne, aczkolwiek nadal stosowane

Nadeszła pora na kolejny z naszych podcastów! Jaki temat poruszymy dzisiaj? Badania wykazały, że jedna trzecia testów psychologicznych wykorzystywanych w amerykańskich postępowaniach sądowych nie jest ogólnie akceptowana przez ekspertów w tej dziedzinie. To właśnie zainspirowało nas do przygotowania dla was zestawienia 6 nietypowych projekcyjnych testów psychologicznych, które wzbudzają kontrowersje, a mimo to nadal są stosowane. Ciekawi jesteśmy, co będziecie o nich sądzić!

Six Stranger
10:29

6 niezwykłych TESTÓW PSYCHOLOGICZNYCH

Nadeszła pora na kolejny z naszych podcastów! Dziś opowiemy wam o sześciu najbardziej niezwykłych i ciekawych, a niekiedy także i zabawnych… testach psychologicznych!

Six Stranger
10:29

6 KOBIET, które zmieniły historię #informatyki i technologii!

Narodziny informatyki kojarzą nam się z początkiem XIX w. oraz wydarzeniami, które na zawsze zmieniły nasz świat. 🌐 I choć branża #IT najbardziej kojarzy się z mężczyznami, okazuje się, że ogromne zmiany wprowadziły w nim kobiety. I to właśnie o ich pionierskim wkładzie w rozwój informatyki opowiemy wam dzisiaj.

Six Stranger
12:46

6 najbardziej ZNANYCH PROFILERÓW, którzy rozwikłali niejedną ZAGADKĘ!

Fascynuje was zawód profilera kryminalnego? Kojarzycie tę funkcję ze znanych seriali lub filmów? Jeśli tak, to dziś przybliżymy wam pracę profilera, a także opowiemy o sześciu najbardziej znanych specjalistach w tej dziedzinie. Gotowi?

Six Stranger
11:57

6 THRILLERÓW I HORRORÓW, które wydarzyły się NAPRAWDĘ

Lubicie firmy grozy? Cierpnącą skórę na plecach i włos, który jeży się na głowie? A co powiecie na to, że niektóre thrillery i horrory… są oparte na faktach? To dopiero mrozi krew w żyłach! Taka świadomość zmienia cały sposób odbioru dzieła, prawda? Przygotowaliśmy dla was zestawienie sześciu historii, które pojawił się na dużym ekranie, a przy okazji… wydarzyły się w rzeczywistości!

Six Stranger
11:06

6 interesujących TEORII PSYCHOLOGICZNYCH

Istnieje wiele teorii psychologicznych, które służą do wyjaśniania i przewidywania wielu różnych zachowań. Jedną z pierwszych rzeczy, które może zauważyć nowy student psychologii, jest to, że trzeba się nauczyć naprawdę wielu koncepcji. Teoria psychoanalityczna Freuda, teoria psychospołeczna Eriksona, teoria Wielkiej Piątki i teoria społecznego uczenia się Bandury to tylko kilka przykładów, które mogą przyjść na myśl. My postanowiliśmy zebrać dla was sześć najciekawszych, które naszym zdaniem są godne uwagi!

Six Stranger
12:05

6 METOD zarządzania projektami, które UŁATWIĄ KAŻDE ZADANIE!

Zespół jest silny poprzez różnorodności! I to zarówno ludzi, którzy w nim pracują, jak i ich umiejętności czy innych zasobów. Zawsze się znajdzie osoba, której główną rolą będzie odpowiednie zarządzanie projektem. Jeśli jesteś właśnie tą osobą, przygotowaliśmy zestawienie sześciu sposobów na zarządzanie projektem!

Six Stranger
9:28

6 TYPÓW SŁUCHACZY – jak się z nimi komunikować i samemu być lepszym słuchaczem?

Epiktet powiedział, że “Mamy dwoje uszu i jedne usta, dzięki czemu możemy słuchać dwa razy więcej niż mówimy”. Niestety… nie każdy wie, w jaki sposób słuchać lub mówić do innych, by lepiej się komunikować. Ale spokojnie, od tego jesteśmy my, aby przybliżyć Wam sześć typów słuchaczy. Dowiedz się, w jaki sposób komunikować się z innymi i jak słuchać, by rozumieć, co do nas mówią.

Six Stranger
8:54

6 SPOSOBÓW na EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE projektami IT

Nie mamy, co ukrywać - zarządzanie projektami IT nie jest łatwą pracą. Wraz z rozwojem technologii, projekty stają się coraz większe, bardziej złożone - po prostu trudniejsze! Według globalnego badania przeprowadzonego przez Project Management Institute 41 procent projektów ukończonych w 2017 roku to projekty o wysokim stopniu złożoności. Innowacyjny liderzy IT muszą wiedzieć, w jaki sposób utrzymywać wysokie obroty w zespole. Przygotowaliśmy zestawienie sześciu najlepszych praktyk, które pozwolą proaktywnie zarządzać projektami IT. Gotowi na krótki przegląd tego, co każdy lider powinien wiedzieć?

Six Stranger
11:35

6 ciekawych ŚCIEŻEK ROZWOJU psychologa. Psychologia i co potem?

Psychologowie specjalizują się w wielu różnych dziedzinach i identyfikują się pod wieloma różnymi etykietami. Co można robić po ukończeniu studiów? Jak rozwijać swoją zawodową ścieżkę? Psychologii obejmuje zarówno badania, dzięki którym dowiadujemy się podstawowych rzeczy o zachowaniu ludzi, jak i praktykę, dzięki której wiedza ta jest wykorzystywana do rozwiązywania problemów i promowania zdrowego rozwoju człowieka.

Six Stranger
9:41

5 SPOSOBÓW na łatwiejszą i efektywniejszą NAUKĘ

👨🏻‍🎓 Ilu studentów, tyle metod uczenia się! Każdy ma swoją, która działa w mniejszym, bądź większym stopniu. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, że nasz czas jest ograniczony - ważne jest, żeby zyskać jak najwięcej i nauczyć się jak najlepiej, prawda? O czym warto pamiętać? Przede wszystkim, szybkość uczenia się nie jest najważniejsza. Dużo istotniejsza jest efektywność przyswajanej wiedzy. Jako studenci często musicie zapamiętać dokładne informacje, które w przyszłości mogą przydać się w pracy zawodowej, a nie tylko na zaliczeniu! Im lepiej się nauczycie teraz, tym bardziej skorzystacie w innych sytuacjach. 💪🏻 ❓ Jak w takim razie uczyć się efektywnie? Mamy dla Was 5 wskazówek psychologicznych, które znacznie poprawiają skuteczność oraz wydajność uczenia się. Gotowi? Czas lepiej przyswajać wiedzę!

Six Stranger
7:41

6 NAJDZIWNIEJSZYCH projektów IT

Do dziwnych projektów kulinarnych lub innych, które mają nam ułatwiać życie, raczej już przywykliśmy. A co powiedzieć o projektach IT typu Open Source? ⌨ Nie jest to popularny temat, ale jakże ciekawy! Chcecie wiedzieć, jakie są najdziwniejsze projekty powiązane z IT, inżynierią komputerową lub nowoczesnymi technologiami, które można znaleźć❓

Six Stranger
11:36

Trendy dotyczące CYBERBEZPIECZEŃSTWA – 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

💻 Dziś… porozmawiamy sobie o IT! Każdy początek nowego roku to okazja do podsumowań, ale też niejako przewidywania przyszłości. Dokładnie tak samo jest i w świecie IT. Po burzliwym 2020 roku, który przewartościował poniekąd nasz świat, obserwowaliśmy, jak rośnie znacznie pracy zdalne oraz nauczania zdalnego! Praktycznie całe nasze życie przeniosło się do sieci. Dla większości to wspaniale – mniejsze koszty dla firm, większa swoboda dla pracowników i… większe zarobki dla hakerów i cyberprzestępców! 👨🏻‍💻

Six Stranger
10:18

6 SKUTECZNYCH METOD zarządzania czasem – najlepsze SPOSOBY

Czas leci, niektórym wręcz ucieka przez palce! Zdarza się, że nie wiemy, jak go kontrolować czy nim zarządzać. A wtedy robi się nie lada problem. Jak to jest, że dla niektórych dwudziestoczterogodzinna doba jest za krótka? Dlaczego wydaje się, że niektórzy ludzie potrafią maksymalnie wykorzystać każdą minutę swojego dnia? Posłuchajcie naszego nowego podcastu i dowiedźcie się jak lepiej rarządzać swoim czasem".

Six Stranger
11:57

6 SUPERKOMPUTERÓW o ogromnej MOCY obliczeniowej!

Czy wiesz, że jeszcze kilka(naście) lat temu superkomputerem można by nazwać iPhone XS? Te oraz wiele innych ciekawostek w kolejnym odcinku naszego podcastu!

Six Stranger
19:03

„Six stranger”, czyli 6 nieetycznych eksperymentów Psychologicznych

Zastanawialiście się kiedyś nad nadużyciami w Psychologii? W tym odcinku naszego podcastu przedstawiamy 6 nieetycznych eksperymentów! Zapraszamy do zapoznania się z materiałem! :)

Six Stranger
10:20

„Six stranger”, czyli 6 ciekawych kampanii marketingowych

W tym odcinku podcastu przedstawiamy 6 ciekawych kampanii marketingowych! Jesteśmy niezwykle ciekawi, czy kojarzycie któreś z nich? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem! :)

Six Stranger
10:54

„Six stranger”, czyli 6 rzadko spotykanych chorób psychicznych

W tym odcinku podcastu przedstawiamy 6 niezwykle rzadko spotykanych zaburzeń psychicznych. Są one na tyle niezwykłe, że wielu Psychologów w trakcie swojej kariery prawdopodobnie nie będzie miało nigdy okazji ich zdiagnozować! Zapraszamy do zapoznania się z materiałem! :)