International Cooking Day

International Cooking Day
Międzynarodowe gotowanie w szczytnych celach

Międzynarodowe gotowanie w szczytnych celach, czyli International Cooking Day na WSB-NLU

Gotowanie w najlepszym stylu, pyszne potrawy i otwarte serca – to właśnie charakteryzuje niezwykłe wydarzenie organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. International Cooking Day to event, który udowadnia, że studenci WSB-NLU nie tylko lubią międzynarodową kuchnię, ale są chętni by nieść pomoc potrzebującym!

Na czym polega International Cooking Day na WSB-NLU

Na czym polega International Cooking Day na WSB-NLU?

International Cooking Day to wydarzenie, które organizowane jest przez studentów WSB-NLU pochodzących z różnych stron świata. Już od wielu lat, każdego roku uczestnicy mają okazję spróbować przepysznych, międzynarodowych i tradycyjnych potraw z całego globu. Przygotowane potrawy, ich smak i przepisy są zależne od kraju, z którego pochodzą studenci przebywający w WSB-NLU w ramach programu Erasmus+. W tym miejscu nadmienić należy, że w wydarzeniu biorą udział także polscy studenci, bo wszyscy bez wyjątku bardzo lubią wszelkie aktywności w swojej uczelni.

Charytatywny aspekt gotowania

Charytatywny aspekt gotowania

Samo konsumowanie specjałów nie jest jednak sednem tego wydarzenia! Spróbowanie każdego specjału wiąże się z koniecznością wpłaty wolnego datku, które można wrzucać do puszek ustawionych przy każdym stoisku. Zebrana suma przekazywana jest każdego roku na wcześniej wspólnie wybrany, szczytny cel charytatywny. Corocznie podczas akcji udaje się zebrać kilka tysięcy złotych, które trafiają do potrzebujących osób z subregionu Sądeckiego.

W ostatnio organizowanej edycji całość zebranych funduszy podczas eventu była przeznaczona na dokończenie budowy i wyposażenie nowego domu dla Julii i Kamili Tubek. Dziewczyny cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich. Rodziny nie stać na przystosowanie domu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W organizacji XVII edycji wydarzenia pomagały także uczniowie

W organizacji XVII edycji wydarzenia pomagały także uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ obie dziewczyny związane są z tą szkolą. Projekt budowy domu realizuje Fundacja Renovo z Nowego Sącza. W organizację wydarzenia włączyło się wielu partnerów, miedzy innymi: Fundacja Bezpiecznie do Celu, Dziecięcy Uniwersytet I wieku WSB-NLU, Uzdrowisko Krynica- Żegiestów S.A producent wody mineralnej Kryniczanka, Wawel S.A. , Klub Aktywnych Mam, Rada Uczelniana WSB-NLU, Projekt Zdrowie Nowy Sącz, Program Erasmus + W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość skorzystania z Wirtualnej Rzeczywistości, wypróbowania alko- i narko-googli. Wystąpi zespół “The Sunflowers” i Przyjaciele, który zagrał zimowo-świąteczne utwory w klimacie alternatywnego popu z elementami jazu. Podczas enentu wystąpili również finalisci show "Mam talent" - grupa Screamo Trickz z Nowego Sącza, zajmująca się Extreme Martial Tricks, albo po prostu – tricking.

Eventem towarzyszącym każdej edycji International Cooking Day są wykłady dla dzieci z Dziecięcego Uniwersytetu I-go Wieku WSB-NLU. Każdy odwiedzający naszą Uczelnię podczas ICD ma okazję spotkać się ze studentami z prawie każdego kontynentu, wymienić poglądy, doświadczenie bądź po prostu porozmawiać o kulturze i obyczajach naszych przyjaciół, a co najważniejsze pomóc potrzebującym wrzucając choćby symboliczna złotówkę.